Autor Zpráva
paulos etruska
Profil
Dobrý den, měl bych pár dotazů týkajících se SEO, přesněji indexování stránek googlebotem.
1) Jak často průměrně navštěvuje googlebot stránky? Mám stránky s PR 1.
2) Má toto
<meta name='googlebot' content='index,follow,snippet,archive' />
nějaký vliv na chování googlebota nebo je toto nastavení automatické?
3) Zaregistroval jsem si stránky do mnoha katalogů (i s PR 5), googlebot však i po měsíci nachází jen 6 zpětných odkazů. Je možné ho nějak na dané stránky v katalozích upozornit?
4) Urychlí nějak zaindexování nových stránek použití http://www.google.com/addurl/ ?
Děkuji
Shadowwolf
Profil
1) to je různé
2) na frekvenci návštěv myslím nemá
3) do googlebota nevidíš ... ukazuje jen část odkazů
4) obvykle tam přidám homepage a robot si sám proběhne zbytek
Railbot
Profil
1) Jak často průměrně navštěvuje googlebot stránky? Mám stránky s PR 1.
Na PR to nezáleží. Nepřeceňuj jeho význam. Záleží spíš na kvantitě a kvalitě zpětných odkazů. Může k tobě chodit jednou za měsíc, jednou týdně nebo i poctivě každý den zhruba ve stejný čas (z vlastní praxe).

2) Má toto
<meta name='googlebot' content='index,follow,snippet,archive' />
nějaký vliv na chování googlebota nebo je toto nastavení automatické?

Nemá. Vše z toho googlebot provádí automaticky (většinou). Opak těchto příkazů, si myslím, zdárně ignoruje, ale nemusí tomu být. Nemám to odzkoušené.


3) Zaregistroval jsem si stránky do mnoha katalogů (i s PR 5), googlebot však i po měsíci nachází jen 6 zpětných odkazů. Je možné ho nějak na dané stránky v katalozích upozornit?
Pro přehled zpětných odkazů používej Yahoo. Google ze zpětných odkazů ukazuje vždy jen zlomek z celku nebo žádné, což neznamená, že bych o všech nevěděl.

4) Urychlí nějak zaindexování nových stránek použití http://www.google.com/addurl/ ?
Ne. Opět čím více zpětných odkazů, tím rychleji Googlebot web najde a zaindexuje. Při množství webů v dnešní době pochybuji o smyslu ručního přidání webu. Nemyslím, že to něčemu pomáhá.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0