Autor Zpráva
Behe
Profil *
Zdravím,

před nějakou dobou jsem se rozhodl radikálně změnit svůj web, což jsem také udělal. S touto změnou se samozřejmě zmenily kompletně veškeré linky a názvy stránek. Na nějakou dobu to sice vyhledávače dosti mátlo, ale pak znovu zaindexovaly stránky a vše bylo v pořádku. Jenže poslední dobou zjištiju, že stránky se pomalu propadají na horší pozice a vynořují se odkazy na staré a neexistující stránky, které byly před cca 5 - 6 měsíci odstraněny. Tyhle odkazy samozřejmě mají v popisu 404, což rozhodně není moc dobré.

Jak je možné, že se po tak dlouhé době objevují místo funkčních odkazů odkazy přes půl roku neexistující? Moc se v tom nevyznám, ale přijde mi to divné...
ninja
Profil
Puvodni verze adresy stranek presmerovat na nove.

Je to velmi dulezite pro zachavani zpetnych odkazu, jejich pokles (uz nikam nevedou) stoji z velke casti za poklesem ve vyhledavacich.

Robotum take chvilku trva nez komplexne nove stranky zpracuji a kategoriezuji (prestoze uz v indexu jsou). Sve muze delat take neduverivost, kdyz stare stranky prestali existovat a vznikly komplet nove. Tomu opet pomuze ono presmerovani.

Casem by to melo jit opet nahoru.
Behe
Profil *
ninja Ok, takže pokud tomu správně rozumím, tak mám nějakým způsobem (nejlíp asi v .htaccess přes mod rewrite) přesměrovat všechny neexistující zpětné odkazy na existující ekvivalenty na nových stránkách. Je to tak?
Mistr
Profil
Behe
Ano. Případně lze doplnit i svojí stránku zobrazující se při výskytu chyby 404, ale to asi máš, viď?
Behe
Profil *
Mistr: Přesně tak, to mám... To, co mi poradil ninja bude myslím stačit. Zase tolik odkazů na mě nesměřuje a když už, tak je to myslím jen na cca dest míst na webu... Takže to tu mám hotový za pár minut.

Všem díky za radu
djlj
Profil
Behe
Je taky otázkou, zda u těch neexistujících stránek posíláš v hlavičce stavový kód 404. Pokud ne, vyhledávač neví, že stránka už „neexistuje“.
Behe
Profil *
djlj: to je pravda, to mi úplně vypadlo. Už to tam mám a mám i přesměrováno. Snad to teď už bude jen lepší. Ještě jednou díky za rady.
rad
Profil *
Ahoj tohle téma me zajíma ale jsem v tom trochu lama muze mi nekdo podrobneji vysvetlit co bych mel udelat ?
nejaky priklad - mam stare stranky a nove budou mit i jinou domenu nove nazvy souboru atd..co bych mel udelat s temi starymi ? dekuji
juk_jana
Profil
rad A nastudovals už http://www.jakpsatweb.cz/presmerovani.html ?
Víš, co za možnosti tvůj starý web podporuje?
rad
Profil *
jo proste mam free hosting chtel bych si koupit domenu ...mam presmerovat vsechny stranky ? a jak to udelat ? vim ze asi pomoci chyby 301 ale co tedy mam pat do souboru ? a jak to udelat co nejlepe , diky
juk_jana
Profil
A podporuje freeweb .htaccess případně PHP? (Jsou různé freeweby s různými možnostmi...)
rad
Profil *
jo wz podporuje
juk_jana
Profil
.htaccess musí mít tenhle obsah

AuthType Basic
RewriteEngine On
RewriteRule ^(.*)$ http://www.example.cz/$1 [R=301,QSA]

Pozor ale na to, že tímhle se přesměrují všechny stránky a nezobrazuje žádná reklama, takže riskuješ, že ti bude smazán účet na wz dřív, než se vyhledávače přesměřují (řádově týdny/měsice...)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0