Autor Zpráva
Daffid
Pokusil jsem se provést SEO na slovo koupelny pro stránku www.rubikon.cz. Co na to říkáte, není to přehnané? Myslím zejména ty alt u různých obrázků - validátor mě nutil alt-y vyplnit, tak jsem se jich využil :-)
Spikee
IMHO to je prehnané. Alty obrázkov pre vyhľadávače až také dôležité nie sú. BTW Pozeral si sa na to s vypnutými obrázkami?
Petra
Tohle není SEO. To je prostě nesmysl. Přehnané to je, alt není žádný neviditelný atribut do kterýho se má narvat co se dá.
Daffid
Někde jsem četl, že roboti pro všechny slova určí relativní četnost v dokumentu a čím vyšší, tím lepší pozice. Nutně si teď robot musí myslet, že na stránkách jsou samé obrázky, které se vztahují ke koupelnám a ve skutečnosti to tak doopravdy taky je :-) Měl by nás posunout nahoru, proč ne?
Spikee
Tvoj cieľ je byť prvý za každú cenu?
Marty
Asi takhle:

1) IMHO se na alt a na title ve vyhledávačích prakticky nebere zřetel, tudíž dávat do nich tolikrát klíčové slovo nemá cenu
2) Navíc alt má sloužit jako popisek toho, co na obrázku je (třeba: na obrázku vidíte velký dům s červenou střechou)

A nakonec: v poslední době se mi zdá, že začínají webmasteři nějak upřednostňovat SEO před použitelností, přece jenom upřednostňovat vyšší umístění ve vyhledávači před spokojenosti uživatele se mi nezdá to nejlepší...
llook
Doporučil bych zaměřit se spíše na ostatní aspekty SEO a hlavně marketingu - když už zákazníka na stránky dostaneš, tak abys ho neznechutil.
Chtělo by to zmenšit datový objem, vyházet všechna blikátka, jezdící texty atd. Na hlavní stránku dát především to, co může zákazníky zajímat, třeba něco o té cenové akci.

Pokud jde o samotné SEO, tak doporučuji přečíst SEO FAQ - http://vyhledavace.info/seo-faq/
mila
Profil *
Pročpak je v úvodním příspěvku odkaz ze slova "koupelny" a ne třeba "SEO"? :o)
Daffid
Zdravím,

tedy Martyho jistotu, na co berou vyhledávače zřetel, bych chtěl mít. Myslím, že to neuškodí... představte si, že jste ten robot, a navíc chápete obsah stránek (jsou opravdu o koupelnách), no penalizovali byste mě? :-)

Jinak Alt není popisek, alt je nepochybně zkratka od alternative a nepochybně to bylo zamýšleno na terminály bez grafických možností, takže by to mělo být krátké. Pro popisek slouží title, hádal bych.

Naplnění altů jakýmikoliv nesmysly v 99% vůbec nezmění dojem ze stránky, protože se neprojevují - nikdo tou myší na obrázku nečeká, takže to je relativně user-friendly.

A co se Spikeeho dotazu týče... ještě jsem kvůli prvnímu místu na Google nespáchal trestný čin, takže zas tak za každou cenu ne :-) Zcela by mi stačilo se vyhrabat ze 4. stránky :-)

D.
Petra
Daffid:
1. Jo, já když si představím, že bych byla chápající robot, tak bych tě penalizovala :-) (což ale, podotýkám, nemá žádnou souvislost s tím, co udělá opravdový robot)

2. Alt je zamýšlen jako alternativní text, a alternativní text k pajdulákovi není "Pan Tau a koupelny" a alternativní text k obrázku "kontakty" je prostě "kontakty" a ne "koupelny kontakty". (když už tak bych to napsala aspoň obráceně, tj "kontakty koupelny", aby se zobrazilo to podstatné)

3. Ale projevují, ne každý si obrázky zobrazuje a někdo třeba používá čtecí zařízení.

4. Jako když už bych se snažila narvat "koupelny" kam se dá, tak bych rozhodně použila jiná místa než alt, mohl bys tam třeba udělat párkrát h1 s koupelnama, dát do url rubikon.cz/koupelny/koupelny.html, do titulku napsat "nejlepší koupelny a taky jiné koupelny a hlavně koupelny a koupelny" atd. ;-)
Marty
Penalizovat robot určitě nebude, jen může relevanci daného slova trochu snižit.
Viz: http://www.ranks.nl/cgi-bin/ranksnl/spider/spider.cgi?lang=

Je procento zastoupení slova koupelny něco okolo 12%, což je vrchní hranice. Většina výskytů tohoto slova je ale v altu, čili to bude mít stejný efekt jako kdyby jste do keywords dal slovo pětkrát, prostě se sníží jeho vliv.

Ale být vámi asi bych se soustředil spíš na offpage faktory SEO. 28 odkazů z ostatních stránek asi na první místo nestačí...
Yuhů
ta hudba na pozadí je hrůzostrašná. Normálně bych poradil, ale teď už se mi nechce.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0