Autor Zpráva
ajajaj
Profil
Před několika dny jsem si všiml určitých změn ve fulltextu, nevíte někdo něco víc? Zmizely výsledky na některé výrazy, zpřeházely se pozice webů ... Víte někdo o něčem důležitém, došlo k nějakým zásadním změnám?
lukas87
Profil *
To trvá už delší dobu co sem si všiml, můj web co tak sleduju byl asi rok na spoustu frází mezi prvními 3 ale asi před 14dny se vše promíchalo tak že snad kompletní první strana výsledků se přesunula na druhou a přední pozice nahradili weby co bývaly někde vzadu(btw nemyslím že ne vždy úplně relevantní weby). Jinak i při běžném vyhledávání které jsem nějak nesledoval jsou teď výsledky dost divný, na české věci jsem seznam docela používal ale teď skoro vždy po prvím pokusu najít něco na seznamu raděj přecházím na google kde najdu to co skutečně hledám, ale snad se to spraví tak jak to bývalo. doufám...
fikus
Profil *
Mám stejný pocit, že je teď Seznam více než mírně mimo a zdá se mi, že začal přikládat maximální váhu on-page faktorům a úspěšně ignoruje třeba svůj vlastní S-rank. Mohl by se k tomu prosím vyjádřit někdo zasvěcenější?
Plaváček
Profil
fikus

Nejlépe začít u kováře, což?

http://fulltext.sblog.cz/
http://napoveda.seznam.cz/cz/hledani-fulltext-vyhledani-v-internetu.ht ml
fikus
Profil *
Plaváček

na sblog jsem se už díval a krom pár rozčílených komentářů ticho po pěšině. Druhý odkaz popisuje spíše interpretaci výsledků vyhledáváni, ale o tu v tuto chvíli nejde, že?:) Jde o to do jaké míry považuje Seznam současné výsledky ze svého fultextu za relevantní nebo jestli můžeme doufat v nějakou změnu k "lepšímu". Ale abych to zjednodušil, dotaz zní: jaké jsou soukromé názory zkušenejších (příp. informace zasvěcených) na této diskusi na výsledky, které nyní vrací Seznam? Bombardovat hned přímo Kováře si myslím nemá smysl, takových dotazů má jistě i tak dost :)
ajajaj
Profil
Samozřejmě jsem se také pídil, nejen na zmíněných lincích, ale nikde jsem nic nenašel, teda nic, co by ukázalo nějaký směr budoucího vývoje. Nemyslím, že je Seznam úplně vedle, spíš má jinak nastavené hledání, víc česky. Všímá si výrazů u kterých změna interpunkce může znamenat i obsahovou změnu, dříve vracel na tyto dotazy to samé. Jinak si myslím, že proces proměny ještě není u konce, dnes naskočily výrazy do výsledků hledání, které ještě včera nešly najít a na které seznam vracel stránku odkazující na hledání googlem ve světě. Moje stránky se nějak výrazně nepounuly a ani nepropadly, až na jednu, ale tam jsem měl nejspíš ban za několik klíčových slov pod obrázkem navíc, sice se plně týkaly obsahu stránky, bohužel na obrázku nebyly... ale i to je správně, byl to částečně seo podvod.
ajajaj
Profil
obrázek jsem opravil, dal znovu zaindexovat a byl jsem opět na prvním místě. a ještě jedna věc, která mne docela potěšila, seznam zrychlil indexaci nových a reindexaci starých stránek, včetně náhledů.
Richi
Profil
a ještě jedna věc, která mne docela potěšila, seznam zrychlil indexaci nových a reindexaci starých stránek, včetně náhledů.
a pak jste se probudil spocenej co? :-)))
Seznam je ted uplně mimo, robot je někde asi na dovolené, relevance tak možná kolem 20% no proste pakárna :-)
Plaváček
Profil
Richi

Jak dneska pozoruju podezřelé pohyby ve výsledcích, zásadně se lišících od včerejších, tak mám pocit, že následující fáma se může zakládat na pravdě:

Seznambot byl prý v časných ranních hodinách spatřen obut do bot baťovek, jak s brašnou na zádech odchází směrem na východ a mumlá si slova, která zněla zhruba jako "taky se na to všechno můžu vyprdnout".
Richi
Profil
Plaváček
:-) no dnes asi neco udělal když je ten pátek protože se to nejak hnulo a musím říct že jsem docela spokojenej ale ješte to není to pravé ořechové :-)
Jakub Skořupa
Profil *
tak zase uplnej hnus vtom seznamu neudělali.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0