Autor Zpráva
Martin_H
Profil
Hledal jsem v archivu starších diskusí i jinde něco o tagu nofollow - a našel jsme si navzájem protiřečící si informace. Jelikož valná část příspěvků byla staršího data ( polovina loňského roku a starší) - došlo k nějakému "sjednocení názorů"?
Když opominu smysl toho výrazu u PR nebo Sranku - má smysl vytvářet "zpětné linky " ( to mi trochu samo popírá smysluplnost výrazu zpětný link), které na mne odkazují s atributem nofollow, z hlediska pozice?
Příklad - podpis odkazem pod příspěvky na nějaké diskuzi

Moderátor Chamurappi: Titulek „nofollow ?“ nevystihuje podstatu dotazu. Příště zkus prosím vymyslet lepší.
pc_jimbo
Profil
http://www.jakpsatweb.cz/robots-txt.html#rel
Plaváček
Profil
Martin_H

Možná výživnější odkaz http://www.sovavsiti.cz/weblog/95/pohadka-o-nofollow-3 .
Martin_H
Profil
Na ten druhý odkaz jsme při hledání narazil, ale že bych v tom měl jasno, to ne :( Existuje jasná odpověď na dotaz :" Příklad - podpis odkazem pod příspěvky na nějaké diskuzi"
Marek Prokop
Profil
Martine H, chcete jasnou odpověď, ale nekladete jasnou otázku.

Může mýt smysl odkaz s nofollow? ANO.

Může mít smysl odkaz s nofollow pro SEO? ANO.

Přenáší odkaz s nofollow off-page faktory? Podle vyhledavačů NE.

Bude odkaz s nofollow přenášet off-page faktory zítra? NIKDO NEVÍ.

Zacházejí všechny vyhledavače s nofollow stejně? NE.

Takto by šlo pokračovat ještě dál. Je něco z toho odpověď na Vaši otázku?
Martin_H
Profil
Díky za vyčet otázek s odpovědí. Nevím, jak otázku položit, odpověď dávají Váš 1. a 2. bod Bod 3. mě pak trochu mate - to je asi to, na co se ptám. Když to zkonkretizuji na příkladu - podpis s linkem na můj web pod každým mým příspěvkem diskusního fóra( podotýkám, že oborově zaměřeného, odkaz má tag nofollow) má na pozici mého webu ( myšleno na Seznamu a Gogle) nějaký vliv ? Že jsem se nezeptal na tom školení, příště si dotazy na Vás budu psát :)
Marek Prokop
Profil
Podle toho, co Google a Seznam oficiálně tvrdí, by odkaz z nějakého fóra s atributem rel="nofollow" neměl přenášet off-page faktory a tudíž by neměl pozici odkazované stránky ve výsledcích vyhledávání přímo ovlivnit. Je zde ale několik ALE:

1) Existují důvody se domnívat, že vyhledavače v tomto neříkají tak úplně pravdu.

2) I kdyby říkaly pravdu, odkaz může ovlivnit výsledky hledání nepřímo -- přes nějaký mirror, přes agregaci RSS apod.

3) Zpětné odkazy by měly především vodit návštěvníky a na to nofollow vliv nemá. Někteří přivedení návštěvníci navíc mohou sami jinde odkázat, tentokrát už bez nofollow.

4) U odkazu se poměřují náklady na jejich získání s jejich dlouhodobým přínosem, přičemž životnost běžného odkazu z diskuse či komentářů může být mnoho let až desítek let. Jak budou vyhledavače zacházet s nofollow za 5 let, ovšem dnes nikdo neví.

Když to shrnu, odkaz s nofollow je nepochybně méně hodnotný než jinak totožný odkaz bez nofollow. Nejde ale nijak odhadnout, zda je méně hodnotný o 80 %, o 30 %, nebo třeba jen o půl procenta.

Já osobně v praxi dodržuji zásadu, že každý zpětný odkaz, na který vynaložím nějaké náklady (i třeba jen práci), by se měl v rozumné době vyplatit pouhou návštěvností. Vliv odkazu na vyhledavače beru jen jako možný bonus navíc, takže se nofollow skoro vůbec nezabývám.
Martin_H
Profil
Díky za odpovědi. Odpovědi 3 a 4 mne zaujaly, tak jsem nad tím vůbec neuvažoval :(

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0