Autor Zpráva
dan11
Profil *
Zdravím,
měl bych 2 otázky:

1) co je to Alexa Rank, k čemu je dobrý?
2) má pořadí slov v názvu domény nějaký vliv na vyhledávání?
např. doména www.example-moje.com a doména www.moje-example.com
uživatel bude hledat spřímo spojení example moje.. bude na tom první odkaz lépe ve
vyhledávání než druhý?

Díky
Volda
Profil
1)Alexa Rank je jedním z hlavních hledisek návštěvnosti stránek, respektive domény. Čím více uživatelů s nainstalovaným Alexa toolbarem se podívá na váš web, tím menší budete mít rank. Z toho vyplývá, že hodně navštěnované domény mají Rank nižší, než ty méně navštěvované. Do políčka "Zadej URL" vložte svoji adresu, nikoli doménu, jinak se vystavujete nesprávnému zobrazení hodnoty. Vygenerovaný kód ikonky se nesmí upravovat a v každém případě by měl odkazovat na tuto webovou stránku. V případě naleznutí nedostatků si admin vyhrazuje právo přidat Váš web do blacklistu. Hodnoty jsou v rozmezí zhruba 10,000,000 - 1.
(zdroj: http://pagerank.jklir.net/?p=alexa)
2) kouzla SEO si strezi kazdej ve sve hlave ;)
Marek Prokop
Profil
Čím více uživatelů s nainstalovaným Alexa toolbarem se podívá na váš web, tím menší budete mít rank.

Není to náhodou naopak? ;-)
dan11
Profil *
Podle zdrojů, čím menší alexa rank, tím lépe :-)
dan11
Profil *
jinak podle mě je odpověď na otázku 2) taková: je to jedno

ale jistě to nevím :-)
Volda
Profil
Čím více uživatelů s nainstalovaným Alexa toolbarem se podívá na váš web, tím menší budete mít rank.

Není to náhodou naopak? ;-)


Opravdu čím menší alexa rank tím lépe
Marek Prokop
Profil
Alexa rank vyjádřuje teoretické pořadí stránek podle návštěvnosti. Nejvyšší rank je tedy nejlepší, i když má číslo 1.
dan11
Profil *
díky moc.. a co druhá otázka? Odpoví někdo, i když je to "tajemství"?
Marek Prokop
Profil
K druhé otázce: Vzhledem k tomu, že dvě slova v různém pořadí mohou mít různý význam, je v zájmu vyhledavačů k pořadí slov přihlížet. Menší až žádný význam to bude mít:

a) v méně pokročilých vyhledavačích, které smysl textu detailně neanalyzují,

b) v URL, které je jednak krátké a jednak od něj moc smyslu očekávat nejde,

c) v jazycích s volným slovosledem, mezi které patří i čeština.

Já osobně se pořadím slov v URL z pohledu SEO netrápím. Volím takové pořadí, které dává smysl uživatelům.
greegy
Profil *
můj web www.greegy.webgarden.cz má vysoký alexa rank, takže je to tím že má doménu webgarden dneska asi 200 tisíc webů?
smajli
Profil
greegy
Alexa to vše zahrnuje do domény druhého řádu.
drasha
Profil
pozn.
Alexa R
x > 2 000 000 = "špatné"
x < 2 000 000 = "dobré"
né, že by to bylo že čím víc tím líp...
Cozzi
Profil *
Pokud je to s tím alexa rankem takhle tak proč mých 5 pokusných stránek na které se koukne max jeden člověk za týden a jsou na wz mají alexa rank do 1000 a stránka která má návštěvnost 100 deně a je nesrovnatelně kvalitnější má alexa rank 6,200,000
Spíš si myslim že to číslo nic neurčuje.
Str4wberry
Profil
Odpovídám Cozzimu:
na wz mají alexa rank do 1000
To snad smajli vysvětlil, ne?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0