Autor Zpráva
ja nic
Profil *
Jaký tvar adresy je lepší pro vyhledávače, katalogy?

diskuze21.cz
diskuze-21.cz
diskuze.21.cz
Nox
Profil
u čísla je to možná jedno, takže by šla i 1, jinak 2 (slovo-slovo), 3 asi ne
ja nic
Profil *
a kdyby se jednalo o tuhle adresu:

jiri-paroubek.cz
jiriparoubek.cz
paroubek.cz
jiný náhrh?
rammsteinmv
Profil *
Berte ohled hlavně na uživatele (dobře zapamatovatelná adresa by mohla zvýšit ochotu člověka odkazovat).
Nox
Profil
paroubka komentovat nebudu:) ale asi jiri-paroubek, je to přesně určený a vyhledavač to rozpozná jako 2 slova
Tasartir
Profil
Teoretické dotazy "co by asi vyhledávač udělal".. :D

U jména je to podle mě docela jednoznačné.. paroubek.cz, protože pak si můžeš udělat krásnej mail jiri@paroubek.cz
Mautinek
Profil
ale asi jiri-paroubek, je to přesně určený a vyhledavač to rozpozná jako 2 slova

toto neni pravda, dnes už vyhledávače rozliší jako dvě slova i "jiriparoubek", a navíc domény s pomlčkou se moc nedoporučují, nebo někdo je nedoporučuje... například http://blog.webtrh.cz/jakou-domenu-ohledem-seo
Marek Prokop
Profil
dnes už vyhledávače rozliší jako dvě slova i "jiriparoubek"

Ne, to dnes vyhledavače nerozpoznají jako dvě slova a hodně bych se divil, kdyby to rozpoznaly někdy v budoucnu. Ona to totiž dvě slova nejsou.
Railbot
Profil
Ten článeček mi z části přijde jako hrozný výmysl.

Nejsem specialista, ale hovořit v souvislosti s pomlčkou v názvu domény o penalizaci či posuzování důvěryhodnosti mi přijde jako totální nesmysl. Z čeho by takový precedenst (doména s pomlčkou - méně seriózní web) asi tak pocházelo? A proč vůbec? Tomu nevěřím ani za mák. Sám jednu doménu s pomlčkou mám a nepřipadá mi, že by to nějakému vyhledávači vadilo.

Mautinku, když napíšu jaksemáš, tak jsou to tři slova nebo jedno? Od pradávna se slova po celém světě oddělují mezerou (v doménách například jako pomlčka), něco psané dohromady je vždy jen jedno slovo bez ohledu na to, z čeho se takové slovo skládá.
Mautinek
Profil
Marek Prokop, Railbot: vycházím z diskuzí, které se vedou na webtrhu, je tam hodně témat ohledně doménových jmen, a v několika se píše, že vyhledávače používají pro "rozklad" doménových jmen slovník a dokáží tak slova od sebe oddělit...

Railbot: ano slovo má být odděleno mezerou, ale doménové jméno, jak zajisté víš, mezeru nepodporuje, takže zde platí jiná pravidla.
iceboy
Profil
Zdravím,
souhlasím s tím, co říkal Railbot. Jedna strana mince je že se doménové jméno s pomlčkou pamatuje nebo zapisuje (diktuje) hůř než bez pomlčky (nemusí to ale platit vždy), ale to že pomlčka v domenovém jméně nějak předurčuje web k podtrhávání důvěryhodnosti, nebo ho dokonce penalizuje..... nechci říct něco nevhodného.... ale je to naprosto na hlavu padlý....

Pokud je to jinak, moc rád se přiučím.... Díky
K
Profil *
www.prodejbilehomasazthajska.cz
www.prodej-bileho-masa-z-thajska.cz
kterou si driv pamatujete?
Dranel
Profil
K
Kdyby ti někdo řekl: "Najdi si na netu Prodej bílého masa z thajska tečka cé zet", jakou z výše uvedených adres bys dříve skusil?
Mautinek
Profil
Kdyby ti někdo řekl: "Najdi si na netu Prodej bílého masa z thajska tečka cé zet", jakou z výše uvedených adres bys dříve skusil?
co jsem tak četl různé "průzkumy" tak většina uživatelů to bud napíše do vyhledávače, nebo to napíše bez pomlček..
K
Profil *
Dranel
tak se zeptam jestli s pomlckama nebo bez;)
Marek Prokop
Profil
Railbote a Iceboyi, na zavedených a stabilizovaných trzích (zejména USA a VB) jsou krátké doménové názvy bez pomlček podstatně dražší než doménové názvy s pomlčkami. To má dva důsledky:

1) Část uživatelů to ví a rozdíl pak může vnímat podobně, jako třeba rozdíl mezi adresou sídla na Václavském náměstí v Praze a návsi v Kotěhůlkách.

2) Kvůli nízké ceně domény s pomlčkami velmi často využívají SEO spammeři. Zkušenější uživatelé se pak s výsledky jejich "práce" dost často setkávají a následně si podvědomě vytvoří spojení pomlčky = spam.

V ČR IMHO nic z toho zatím neplatí. Trh s doménami tu reálně neexistuje a SEO spam také ne. Já, Martin Schlemmer (autor odkazovaného článku) a pár dalších lidí asi bude mít k pomlčkovým doménám apriorní nedůvěru a od takových webů bychom si nic nekoupili, ale 99,99 % populace to tak vnímat nebude -- zatím. Čert ví, jak to bude za pár let.

Mautinku, myslím, že zaměňujete dvě věci -- shodu dotazu s vynechanými mezerami s doménovým jménem bez pomlček a skutečné rozpoznání *jednotlivých* slov v doménovém jménu bez pomlček. To první vyhledavače opravdu rozpoznají, ale to druhé AFAIK ne.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0