Autor Zpráva
maarlin
Profil
Zdravím,
dnes jsem se pustil do řeči s kolegyní, se kterou spolupracuji ohledně jednoho webového projektu a jednalo se to, že navrhovala, aby se nadpis v h1 přesunul co nejvýše v kódu - kvůli SEO, osobně se mi prostě úvaha, že by měla H1čka jinou váhu dole v dokumentu a jinou nahoře, nezdá. Spíše jsem se s takovouto úvahou nikde nesetkal.
Chtěl bych tedy poprosit zde přítomné účastníky diskuze, aby k tomu řekli své... ;)
Děkuji za každý názor, tím spíše něčím podložený.
Leinad
Profil
Nemyslím si, že nějaký vyhledávač zveřejní vše přesně, myslím si že bych neměl machrovat, takže není nutno číst dál. Podívej se na stránku z konzolového prohlížeče, s vypnutými styly a možná si všimneš špatného pořadí. h1 by měl mít platnost pro část stránky od něj až po další h1(všude platí <title>). Platí daný h1 pro poslední odstavec nebo pro celou stránku? V jakém kódu kam posunout H1?
maarlin
Profil
2Leinad: Jedná se o H1čku pro celou stránku
maarlin
Profil
Když tak procházím výsledky Googlu, asi budu muset uznat, že kolegyně měla z části pravdu - nikde se nepíše nic o tom, že by H1čka měla sice vliv na SEO jako takové, ale z hlediska sémantiky je dobré mít h1čku nejvýše v dokumentu (tedy v případě že h1čka platí pro celý dokument, což by asi správně měla).
http://stribny.name/zapisnik/?clanky/seo-h1-semanticky
Shadowwolf
Profil
Osobně si myslím, že trávit čas s kolegyní diskuzí nad umístění H1 v kódu je ztráta času:-). Viděl jsem i test jak umístění H1 ovlivňuje pozici na googlu a stránka s H1 uprostřed textu se umístila lépe než stránka s H1 na začátku nebo na konci ... za jinak stejných podmínek. Nicméně kvůli tomu nebudu H1 přesouvat doprostřed textu. Moc si nedokážu představit, že bych četl knihu a nadpis kapitoly bych našel na 8. stránce z 16. Venku je hezky, pracovní telefon mě vzbudil v 6:54, takže nechám H1 tam kde je a půjdu se projít ... i když bez kolegyně:-))).
maarlin
Profil
Shadowwolf: Heh, díky za komentář s patřičným nadhledem... :) asi jsem se do toho příliš zabral... ale taky mě to popostrčilo k tomu, přečíst si něco o SEO... včera jsem si dotiskl tuto knihu: http://seo.jasminka.cz/ zatím dle prvních 20 stránek, které jsem stačil přečíst ve vlaku vypadá dost dobře a hlavně jednoduše, přesto se z ní dozvím, to co potřebuji.
Shadowwolf
Profil
maarlin: někdy se člověk zabere do věcí, které nemají velký smysl ... pokud je na to čas, tak proč to nezkusit. Pokud ne je lépe to nechat být a věnovat se něčemu užitečnému:-))). Btw. ta kniha není špatná, ale chybí jí trocha "woodoo"
rammsteinmv
Profil *
Jakého "woodoo"?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0