Autor Zpráva
Papouch
Profil
Při testování svých stránek novým fulltextem Seznamu jsem narazil na zajímavý problém. Zkusil jsem použít pro jejich vyhledání čtyři klíčová slova z úvodní stránky webu a tato stránka se bez problému našla (v popisu stránky, který fulltext vypisuje, se zvýrazněním všech čtyřech slov). Pak jsem zkusil jedno klíčové slovo umazat a počítal jsem s tím, že počet nalezených stránek bude větší, nicméně, že mé stránky zůstanou v seznamu nalezených maximálně se změněným pořadím. Jaké bylo moje překvapení, když nebyly nalezeny vůbec. Konkrétně se jedná o stránky www.sweb.cz/sport2000/. Klíčová slova byla použita "prodej" "badmintonové" "rakety" "prince". S těmito kl. slovy se stránky našly, pokud jsem smazal slovo "prince" z fulltextu vypadly.

P.S. Jinak, když jsem výše uvedený postup aplikoval v GOOGLE, tak bylo vše v pořádku. Dokonce i když jsem použil fulltext Seznamu s variantou "svět", tak bylo vše v pořádku. Pouze při hledání v ČR nastává tento problém.

Neví někdo čím by to mohlo být ?
Wan-To
Profil *
Zkus napsat adminům Seznamu... Nebo hledej jinde :-)))
Leo
Profil
Fullext Seznamu je nepruhledna dzungle naprosto bez zaruky, obavam se, ze s jakymkoliv problemem konkretni stranky se nikdo na Seznamu zabyvat nebude (pokud nejste jejich platicim zakaznikem, a i pak je to otazka), Leo
Anonymní
Profil *
Problém je, že spousta (hlavně těch méně www gramotných) lidí nic jiného než Seznam nezná, bohužel :(. Kdyby všichni chodili na GOOGLE, bylo by po starostech. Jinak by třeba i stačilo, kdyby Seznam do výsledků vyhledávání zahrnoval i výsledky z popisu ze svého katalogu firem. Protože opět spousta lidí netuší, že pro fulltext na vyhledávání ve firmách si musí přepnout záložku :(.
Leo
Profil
"Jinak by třeba i stačilo, kdyby Seznam do výsledků vyhledávání zahrnoval i výsledky z popisu ze svého katalogu firem."

To by zase treba me - z pohledu uzivatele - vadilo, ale ja pouzivam Google, Leo
Kajman
Profil *
Co jsem tak kdysi zkoušel, tak v případě, ze seznam ve svém fulltextu nenajde alespoň pár výsledků, vyplivne výsledky googlu. Proto se ty stránky naleznou na velmi specifická slova, i když ve fulltextu seznamu tyto stránky vůbec nejsou. Je to i tento případ.
Anonymní
Profil *
No to je asi pravda, že ten fulltext Seznamu ty stránky vůbec nezná. Zadal jsem jen slovo "badminton" a hledáni jsem omezil na site:sweb.cz a nic se nenašlo. Tak já se těšil, že mě už konečně fulltext Seznamu zná a ono ne :(. Na to, že v jejich katalogu firem jsem už pár let a že jsem stránku několikrát přidával do fulltextu i ručně fakt dobrý výsledek :(.
Acci
Profil
hledáni jsem omezil na site:sweb.cz
Na Seznamu parametr site nefunguje
Anonymní
Profil *
No mozna nefunguje, ale dle jejich napovedy by fungovat mel http://fulltext.seznam.cz/url.py/faqScreen
Yuhů
Profil
site funguje
Yuhů
Profil
> Pak jsem zkusil jedno klíčové slovo umazat a počítal jsem s tím, že počet nalezených stránek bude
> větší, nicméně, že mé stránky zůstanou v seznamu nalezených maximálně se změněným pořadím.
> Jaké bylo moje překvapení, když nebyly nalezeny vůbec.

ale houbeles nebyly nalezeny. Vždyť jsou šesté.
Papouch
Profil
No je to trochu jinak, celý web je dělán v rámcích. Znám všechny mínusy, ale zatím to tak je. Cílem bylo zaindexovat úvodní stranu webu nic víc. Na další stránky načítané do rámců nejsou z úvodní strany ani odkazy, takže ty by se neměly ve vyhledávačích objevit. Přesto na pár těchto "vnitřních stránek" načítaných do rámců jsou odkazy z cizích webů. Proto se objevil ten výsledek na šestém místě. Nicméně úvodní stránka Seznamem zaindexována není. Stačí použít klíčová slova (teď už je budu volit jednoznačně): "badmintonové" "gripy" "tašky". Tady Seznam stránky najde, ale vyhodí-li se slovo tašky, tak je Seznam nenajde. Google i Jyxo v obou výše uvedených případech tu úvodní stránku webu najdou bez problémů.
Yuhů
Profil
to vysvětlení je jednoduché -- Seznam z každé domény vrací jenom jeden odkaz. Někde (čert ví kde) nalezl odkaz na novinky2.htm, které jsou relevantnější. Pokud se nějaká stránka nemá ve vyhledávači objevit, tak se má prostě zakázat v robots.txt, v případě swebu pomocí meta tagů.
Papouch
Profil
Seznam z každé domény vrací jenom jeden odkaz

To je asi rozumné a pochopitelné. Nicméně toto vysvětlení nesedí na druhý příklad, který je uveden výše. Pro tento druhý případ Seznam stránky nenajde (a nenajde příp. ani jiné stránky z této domény) ač se evidentně klíčová slova na úvodní stránce webu nacházejí.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0