Autor Zpráva
typs
Profil *
Před týdnem jsem zkusil trochu zaexperimentovat a spadnul jsem z 4. mista na cca 150. Udělal jsem několik změn. Snížil jsem hustotu klíčového slova na cca 2,6% a potom nastal tento propad, proto bych se rád zeptal jaký je ideální poměr kličového slova oproti zbývajícímu textu? Četl jsem, že by mělo být 2 až 6% a slova by měla být rovnoměrně rozložená.

Nemáte někdo odzkoušeno jaké poměry klíčových slov jsou nejlepší v :

title
description
v h1
v h2,h3
v textu + strong
v odkazech


A pak také ještě jestli to nemůže být tím, že jsem dal do titulku dvě stejná klíčová slova, protože jsem viděl web který je na prvním místě a ten má právě 2. klíčová slova v titulku. A jestli to má vubec nějaký smysl jestli je lepší zadat pouze jedno klíčové slovo např.: 'hry' nebo jestli je lepší zadat 'hry, on-line hry' a myslim teď pokud bych optimalizoval na slovo 'hry'

No a pak jsem ještě přidal metatagy description a keywords, protože ty zde dříve nebyly. Existuje napříkal nějaký doporučený počet nebo poměr klíčových slov v description? Někde jsem slyšel, že do keywords se nevyplácí dávat slova, která se v textu málo nebo vubec nevyskytuji s tím by, ale neměl být problém a ma vubec ještě v dnešní době nějaký význam přidávat keywords?

Po případě jestli se nějak penalizuje pokud na stránce description a keywords vubec není, protože předtím to ničemu nevadilo.

Jinak se omlouvám se, že jsem se rozepsal víc než jsem měl v plánu.
lekarnadoma
Profil
Slyšel jsem jsem, že u description se doporučuje cca 150 znaků a u keywords cca 15 slov. K ostaním nevím, ale chtěl bych položit otázku k tématu: Je vhodné oddělovat slova v keywords čárkou a po čárce mezeru?

Co je lepší? Nebo je to jedno?
1. kniha, škola, tabule
2. kniha,škola,tabule
3. kniha škola tabule
Marek Prokop
Profil
Typsi, myslím, že význam hustoty klíčových slov na jednu stranu moc přeceňujete a na druhou stranu podceňujete, co vše se za tím termínem může skrývat. Vyhledavače mohou:

* Pracovat s klasickým konceptem term weight, a pak bude "ideální" počet pro každé slovo jiný.

* Do počtu výskytů slova v dokumentu zahrnovat (nebo naopak nezahrnovat) gramatické tvary či synonyma.

* Korigovat počet výskytů slova celkovým počtem slov dokumentu se stopslovy nebo bez nich, případně celkovým počtem znaků/bytů dokumentu.

* Váhu přiřazovat spojitě nějaké souvislé škále "hustoty", nebo naopka jen několika málo intervalům.

* Mohou si k dotazu nějaká slova "přimyslet", nebo naopak "odmyslet".

* Kromě celého dokumentu či navíc k celému dokumentu mohou analyzovat jen jeho části (bloky).

To vše mohou dělat v různou dobu různě a dokonce i ve stejný okamžik různě pro různé typy či tematické kategorie dotazů. Doporučuji proto psát text pro uživatele, stroje už si to nějak přeberou.

Lekarnodoma, na interpunkci v meta keywords nezáleží.
Dranel
Profil
Marek Prokop
Lekarnodoma, na interpunkci v meta keywords nezáleží.
Fakt? A já pořád myslel, že se mají oddělovat čárkou bez mezery...

typs
Mimochodem k tomu hry, online hry (s pomlčkou to snad nikdo nevyhledává): Když si někdo zadá do vyhledávače "online hry", vyhledávač se snaží najít stránku, která co možná nejpřesněji odpovídá dotazu. Tudíš vypíše všechny "online hry" a až potom "hry" a "online".

Pozn.: Silně zjednodušeno, ale myslím že založeno na faktech.
Marek Prokop
Profil
Tudíš vypíše všechny "online hry" a až potom "hry" a "online".

Zrovna práce s celými víceslovnými frázemi není zrovna triviální. Pokud vím, Google a Yahoo na to mají nějaké patenty, ale čert ví, jestli je používají. Možná pro "pár" frekventovaných frází. Jinak se to obecně řeší proximitou (blízkostí), která jde ovšem opět počítat mnoha různými způsoby.

Berte vše, co tady píšu, s rezervou. V oboru information retreival jsem jen zlehka poučený laik a pro SEO to zas tak moc praktický význam nemá.
typs
Profil *
Mohl by jste mi vysvětlit jak koncept term weight vlastně funguje? Na internetu jsem našel jen pár anglických článků z kterých abych řek pravdu jsem toho moc nepochopil.

Někde jsem se dočetl, že pokud se v textu vyskytuje příliš málo stopslov tak pak může být stránka braná jako přeoptimalizovaná? Existuje nějaký limit?

A další věc, jestli jsem to teda dobře pochopil pokud zvýším poměr mezi počtem znaků/bytů v dokumentu tak tim lépe?

Mohl by jste mi přiblížit jak se mám zachovat pokud bych se chtěl zaměřit pouze na jedno klíčové slovo?
Nebo se mám raději vykašlat na teorii a začít metodou pokus omyl?
Marek Prokop
Profil
Mohl by jste mi vysvětlit jak koncept term weight vlastně funguje?

V zásadě jde o to, že relevance dokumentu stoupá s počtem výskytů slova v něm a klesá s počtem výskytů slova v celé databázi. Chcete-li to mít s plnou matematickou parádou, tady jsem Vám našel článek v češtině (i když ty anglické mi připadají o dost lepší):

http://archiv.cw.cz/cwarchiv.nsf/clanky/9604F38FD32D75B6C12569B0005205 11?OpenDocument

Takto triviálně to ale naposledy fungovalo možná ve staré Altavistě nebo v původním Seznamáckém Kompasu, protože na vyhodnocení jednoduchých, často jen jednoslovných dotazů nad obrovskými množinami dost podobných dokumentů je to dost na nic.

Někde jsem se dočetl, že pokud se v textu vyskytuje příliš málo stopslov tak pak může být stránka braná jako přeoptimalizovaná?

O tom nic nevím.

jestli jsem to teda dobře pochopil pokud zvýším poměr mezi počtem znaků/bytů v dokumentu tak tim lépe?

Ne, to asi ne.

Mohl by jste mi přiblížit jak se mám zachovat pokud bych se chtěl zaměřit pouze na jedno klíčové slovo?

Nezaměřovat se jen na jedno slovo. Vím, je to blbá odpověď, ale zároveň ta nejlepší rada, kterou Vám můžu dát.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0