Autor Zpráva
Matin.S
Profil *
Ahoj,
hledám odpověď na dost specifický dotaz, ale stále nemůžu najít správné informace. Snad se aspoň zde najde někdo, kdo bude vědět...

Na subdomena.moje_domena.tld si chci napsat jednoduchý PHP kód, který bude fungovat jako „přesměrovávací stroj“ - když někdo napíše:
http://subdomena.moje_domena.tld/goto.php? url=jakykoliv_odkaz

Tak ho to hodí na stránku s odpočtem (který nakonec přesměruje na daný odkaz) a s cílovým odkazem (aby nemusel čekat na konec odpočtu).

Na svém nejmenovaném fóru (phpBB) na http://jina_subdomena.moje_domena.tld/ , chci zase přidat modul, který před veškeré napsané odkazy přidá http://subdomena.moje_domena.tld/goto.php? url=. Jinak řečeno všechny odkazy na fóru půjdou přes můj „přesměrovávací stroj“.

Celé to chci udělat proto, abych si mohl udělat statistiku, jaké jsou nejčastější odkazy, na nějž návštěvníci fóra klikají. V budoucnu také asi přidám nějakou reklamu (asi Google Adsense) na stránku s přesměrováním.

A proto bych se zdejších odborníků rád zeptal, jak díky tomuto kroku dopadne SEO na mém fóru?

Před lety, kdy jsem si četl o Google Pagerank, tak si pamatuji něco ve stylu, že čím více cizích odkazů na webu, tím pro Pagerank hůře (jinak řečeno ty odkazy webu ubírají). Pokud tedy půjde všechno přes můj vlastní přesměrovávač na jiné subdoméně, pomůže to mému Pagerank nebo naopak uškodí a ve výsledcích Googlu fórum klesne?

Předem mnohokrát děkuji za jakoukoliv informaci.

Martin
Zdeněk Košťál
Profil
Matin.S
Celé to chci udělat proto, abych si mohl udělat statistiku, jaké jsou nejčastější odkazy, na nějž návštěvníci fóra klikají.
Tohle umí i Google Analytics a řešení je velmi jednoduché - dát do dokumentu kousek javascriptu. Přijde mi to jednodušší a hlavně rychlejší. S Google Adsense se účet pak hezky propojí a bude po starostech :-). Nebo je ještě nějaký důvod proč to dělat výše zmiňovaným (a podle mě až zbytečně složitým) řešením?
ninja
Profil
Matin.S: Proboha proc odpocet? To chcete opravdu uzivatele totalne znechutit?

Jinak bez odpoctu pres header 301 by mel robot vyhledavace prejit korektne bez nejakeho snizeni hodnoty odkazu (nebo jen velmi nizke).
Matin.S
Profil *
Zdeněk Košťál: Google Analytics používám, ale co se týče statistiky počtu kliků, bude tento způsob jistě lepší (složitější samozřejmě také). Tabulka v databázi, kde bude každá použitá URL a vedle ní počet kliků, který není ovlivněn tím, jestli je / není zapnut javascript je perfektní statistika.

Další důvod je, že tím zruším SPAMerům chutě - pokud tedy např. přijde na fórum Kaluža a bude chtít odkazovat na nejlepší hosting, tak (pokud to dobře chápu) mu Google nedá ani bodík.

ninja: nejakeho snizeni hodnoty odkazu (nebo jen velmi nizke)
Jak jsem psal výše, o toto snížení hodnoty mi také trochu jde (proto chci přesměrování udělat javascriptem případně s http-equiv="refresh"). A odpočet tam konec konců být ani nemusí.


Pořád si ale říkám, když půjdou všechny odkazy přes můj přesměrovávač, nemělo by mi pomoci k lepším výsledkům v Google?
Marek Prokop
Profil
Z pohledu SEO se nejspíš nezmění nic (odchozí odkazy zůstávají), resp. v jednotlivých případech se mohou výsledky trochu zhoršit (odkaz povede na téměř prázdnou stránku namísto nějaké obsahově zajímavé a tematicky související). Celkové mi to připadá jako poněkud nepřirozené a nesystémové řešení a taková řešení často mají různé negativní důsledky, které se předem těžko předvídají. Proto bych se mu vyhnul.
shaggy
Profil
V budoucnu také asi přidám nějakou reklamu (asi Google Adsense) na stránku s přesměrováním
toto myslím nie je dobrý nápad, Google z toho nebude veľmi nadšené. Reklama na stránke, bez akéhokoľvek obsahu nie je úplne v súlade s pravidlami ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0