Autor Zpráva
printf
Profil
Zajímalo by mě, jak postupovat v případě, že potřebuji web uvést pod dvěma doménami. Např. jedna má značit název firmy a druhá její sortiment
1. doména - název firmy: kolololo.cz,
2. doména - sortiment: autoservis-hornipolom.cz
(ty názvy jsou záměrně pitomé, chtěl jsem jen přiblížit problematiku)
první doména by směřovala na stránky firmy, do sekce o firmě; druhá na ty samé stránky, sekce nabídka.
Vím že se to občas takhle dělává ale mám podezření, že vyhledávač by to mohl brát jako duplicitní obsah, proto se ptám: jak nejlépe postupovat?
Yuhů
Profil
ano, tohle by vyhledávač bral zcela jistě jako duplicitní obsah. Jednu verzi by si vybral a druhou by zahodil.

Ideální stav se dá nadefinovat snadno: rozdělte si ten web na dvě části a každou část mějte na jiné doméně. Pokud by se snad jedna stránka měla vyskytnout i na doméně, na kterou nepatří, tak je třeba zakázat takovou stránku v robots.txt té nepatřičné domény.

Takže pokud třeba sekce o firmě má být na jiné doméně, tak je dobré na té původní doméně zakázat indexaci.
printf
Profil
Takže pokud druhá doména (autoservis-hornipolom.cz) bude čerpat z té první (kolololo.cz) ale přitom to bude vypadat (adresa v prohlížeči) jako že stránky jsou na dvou různých doménách, tak to vyhledávače vezmou? Nebude vadit, pokud na obou stránkách bude stejná hlavička a menu (tedy část textu se bude opakovat)?
Všiml jsem si že třeba seznam.cz je dostupný i pod doménou toodle.cz a stejně tak pod doménou firmy.cz, to ostatním vyhledávačům nevadí?
Yuhů
Profil
> Nebude vadit, pokud na obou stránkách bude stejná hlavička a menu (tedy část textu se bude opakovat)?

to moc nevadí. Musíš rozlišovat duplicity od podobností. Použitím dvojích domén by ti vznikaly duplicity, ty jsou špatné (vyhledávač jednu z nich zcela zahodí).

Opakováním menu ti vznikají pouze podobnosti, což vyhledavačům vadí až při provádění hledání. Pak vylučují stránky, které jsou podobné jiným. Takže když budeš mít moc velké menu, je pravděpodobné, že se do výsledků nedostanou dvě tvoje stránky, ale pouze jedna (druhá bude považována za podobnou).

> Všiml jsem si že třeba seznam.cz je dostupný i pod doménou toodle.cz a stejně tak pod doménou
> firmy.cz, to ostatním vyhledávačům nevadí?

Proč by jim to mělo vadit? Prostě doménu toodle.cz a firmy.cz autmaticky vyřazují jako duplicitu. Žádná katastrofa.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0