21. září bude sraz! Od 18.00 v restauraci Tradice v Praze u Anděla
Autor Zpráva
Roman
Profil *
Vsechny stranky ktere jsem smazal maji udelany presmerovani na titulni stranku, misto zobrazeni klasicke 404. Otazkou je, jaky mam z hlediska SEO pouzit navratovy kod, kdyz se mi nekolik ruznych adres bude presmerovavat na totozny obsah na titulce. V soucasnosti tam mam 301, ale mam strach, aby me za to google napenalizoval. Poradi nekdo?
Kajman
Profil *
Těžko říct ;-) Před nějakou dobou jsem dávál do pořádku jeden web, kde bylo zaindexovaných dost nesmyslných adres, které však dávaly většinou jiný obsah než homepage. Dal jsem tam pro ně asi na měsíc 301 na hlavní stránku a potom klasické 404. Žádné penalizace jsem si nevšiml.
DoubleThink
Profil *
Pokud je něco trvale smazáno, je dobré vracet HTTP 410 Gone (obsah trvale odstraněn)
Roman
Profil *
Neztratim tim odkazy smerujici na tu smazanou adresu?
Yuhů
> Neztratim tim odkazy smerujici na tu smazanou adresu?

ztratíš. Pokud ale na ty stránky vůbec někdo odkazuje.

Přesměrovat neexistující články na domovskou stránku není tak blbý nápad, ale zapřemýšlej, jak moc užitečné to pro lidi je. Někam klikají, chtějí se někam dostat, ale nedostanou se tam.

A odpověď na původní dotaz: Google ani žádný jiný vyhledávač tě nebude penalizovat za přesměrování na hlavní stránku.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0