Autor Zpráva
Dranel
Profil
Co prosím znamená toto spojení a proč se tento odkaz vyskytuje pod články? Jaký to má důvod, když to jenom refreshuje stránku? PR si stránka sama sobě předat nemůžeš, tak jaký jiný důvod?
Marek Prokop
Profil
Travelé odkazy patří k tradiční struktuře weblogu, který ma na titulce vždy několik celých článků. Jenže ty titulkou jenom protékají dál do archivu, takže kdyby neměly trvalé odkazy, nešlo by na ně odkazovat. Na samostatné stránce článku by už trvalý odkaz znovu být nemusel (či spíše neměl), ale některé blogovací systémy či šablony ho tam chybně mají a bloggeři s tím pak buď nic dělat nemohou, nebo jsou líní se tím zabývat. Na SEO to vliv nemá.
Dranel
Profil
Marek Prokop
Takže je to prostě odkaz na každý jediný článek? No to je vcelku normální... takže pod článek je psát to dle Vás zbytečnost?
Marek Prokop
Profil
Ano, dnes už to je vcelku normální. Dříve to tak normální nebylo. Uvádět trvalý odkaz na stránce článku (tedy sám na sebe) je zbytečné.
Dranel
Profil
Dříve to tak normální nebylo.
To znamená, že dříve se psali všechny články na jednu několikakilometrovou stránku?
Marek Prokop
Profil
Klasická struktura blogu spočívá v tom, že na titulní stránce je několik (třeba 5-10) celých článků. Jakmile vyjde nový článek, poslední se z titulky přesune do archivu. Bez trvalých odkazů by pak ale nebylo možné na články odkazovat. Stejný problém se ovšem netýká jen blogů. Týká si různých novinek např. na úvodní stránce firemního webu nebo i jednotlivých příspěvků v této diskusi (které zrovna trvalé odkazy nemají).

Z pohledu SEO není důležité, aby se to jmenovalo "trvalý odkaz", ale je důležité, aby to existovalo a aby to bylo uživatelům intuitivně zřejmé, jinak odkazovat nebudou, nebo budou odkazovat špatně (na stránku, kde odkazovaná informace později už být nemusí).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0