Autor Zpráva
Simo Grimmich
Profil *
Podle čeho Google rozhodne, že nějakou stránku vyloučí z katalogu jako duplicitní? Jde o následující, spravuji web dvou cestovek, které nabízí stejný hotel, stejné vybavení. Zkrátka ty dvě stránky se liší doménou, jménem souboru, titulkem a základní strukturou webu (menu, logo atd.), jinak nadpis a text je na chlup stejný (opravdu na jediné písmenko). V současné době vyhledávač střídavě vyhazuje z výsledků jednu nebo druhou stránku jako duplicitní. Potřebuji udělat nějakou, co nejjednodušší SEO změnu, aby Google zobrazoval obě. Například změnou nadpisu atd.
Spikee
Profil
Na čo je dobré mať 2 rovnaké stránky?
llook
Profil
Doporučil bych nějak přeformulovat ten text.
Yuhů
Profil
> Podle čeho Google rozhodne, že nějakou stránku vyloučí z katalogu jako duplicitní?

musíš rozlišovat duplicity a podobnosti. Duplicita je stav, kdy má obsah dvou různých URL stejný hash, tedy když to je nachlup stejná stránka. V případě duplicity to Google dělá tak, že si vypočte predikovaný PageRank obou URL (to se dá i u stránky, která není stažená) a to, které má menší PageRank, vyloučí jako duplicitní.

> Zkrátka ty dvě stránky se liší doménou, jménem souboru, titulkem a základní strukturou webu
> (menu, logo atd.), jinak nadpis a text je na chlup stejný (opravdu na jediné písmenko).

jestliže se ti stránky liší titulkem, tak už nepůjde o duplicitu, ale o podobnost (similarity).

> V současné době vyhledávač střídavě vyhazuje z výsledků jednu nebo druhou stránku jako duplicitní.

Spíše ji tedy vylučuje jako "podobnou".

Podobnost se v Google narozdíl od duplicit nepočítá z celé stránky, ale pouze podle z okolí nalezených slov. Je tedy logické, že se ve výsledku vždycky jedna ze stránek zahazuje.

> Potřebuji udělat nějakou, co nejjednodušší SEO změnu, aby Google zobrazoval obě.
> Například změnou nadpisu atd.

Pokud jde o hledání na určité klíčové slovo, pak stačí změnit okolí těchto slov (stačí dva první výskyty v nadpisech, nebo, pokud v nadpisech nejsou, první dva výskyty na stránce). Pokud se jedná o obecné hledání, pomůže asi jenom brutální přepsání celého textu.
maso
Profil *
to Spikee
> Na čo je dobré mať 2 rovnaké stránky?
Je to proto, že existuje fůra katalogů ubytování a každý přesvědčuje hoteliéry, že jeho katalog je ten nejlepší, pak to dopadá tak, že když hledáš ubytování v nějakém vyhledavači, tak se ti zobrazí 10 krát jeden hotel, pokaždé na jiné adrese a ty v podstatě najdeš prdlajs.
Simo Grimmich
Profil *
to Yuhů - díky moc za obsáhlý příspěvek, opravdu si mi pomohl. Díky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0