Autor Zpráva
myš
Profil *
Ahojky všem.

Co je výhodnější ? Mít stejný h1 a title, nebo je mít odlišné ? Děkuji za odpovědi :-)
Měsíček
Profil
Nevím jestli to má takovou váhu, ale nejspíš asi mít stejný h1 i title.
vertigo4
Profil
myš
já nechávám h1 na všech stránkách stejný, jako propojovací prvek mezi všemi stránkami a title se mění podle aktuální stránky třeba:

indexová stránka (title): Web o psech

a dašlí stránky jsou:

Doga - Web o psech
Kokršpaněl - Web o psech
Pudl - Web o psech
...
Dranel
Profil
myš
Já to vypisuju dynamicky:
<title><?php echo $headtitle ?> &124; Název webu - Slogan nebo popis skládající se z hlavních klíčových slov</title>
<h1><?php echo $headtitle ?></h1>

Závěr: mít titulek a hlavní nadpis stejný.
myš
Profil *
ok díky moc :-) .. pomohli jste
paulos etruska
Profil
vertigo4
Pokud nemáš každou stránku stejnou, tak je rozhodně chyba mít stále stejný h1.
vertigo4
Profil
paulos etruska
není
paulos etruska
Profil
vertigo4
Možná se pletu, ale myslím si, že nadpis nejvyšší úrovně má za účel co nejvýstižněji nastínit návštěvníkovi o čem daná stránka je. Potom tedy platí: různá stránka - různý nadpis.
Měsíček
Profil
A co když mám nadpis stránky v h1 jako název webu? Například "Měsíčkův blog"? To je potom taky špatně, když to mám na každé stránce?
quinux
Profil
Měsíček
A co když mám nadpis stránky v h1 jako název webu? Například "Měsíčkův blog"? To je potom taky špatně, když to mám na každé stránce?
Jak by se ti četla kniha, která by měla na každé straně nadpis knihy místo nadpis kapitoly, kterou čteš?
vertigo4
Profil
paulos etruska
různá stránka - různý nadpis.
k tomu bych použil h2, jak jsem řekl, title by se měl měnit
Dranel
Profil
Měsíček, vertigo4
Pánové tentokrát s vámi nemůžu souhlasit. Sice se to tak občas dělá (je to tak i na .blog.cz tuším) ale správně to je tak, jak se vám snaží vysvětlit quinux. Myslím, že to moudro je z knihy Nenuťte uživatele přemýšlet. Ale nejsem si jistý.
vertigo4
Profil
Dranel
to moudro je z knihy Nenuťte uživatele přemýšlet
tu jsem četl, ale neviděl jsem to tam.... ;-)

krom toho, quinux tu nic nevysvětlit, jen tu přirovnával web ke knize... podle toho se máme řídit?

Možná bych poradil se podívat na Str4wberryho, či DoubleThinkovy stránky... a další
Měsíček
Profil
Dobrá, zkusím ještě jinak ..

Co když mám jako hlavičku stránky logo (obrázek) na celou šířku a jako záchranu pro návštěvníky nechávám h1 jako nadpis webu stránky skrýt, aby věděli o jaký web se jedná když si vypnou obrázky .. to je taky chyba, když dávám jako h1 i skrytý nadpis?

Takže závěry mohou být tuším jen dva ..

1.) Je to špatně a měl by jsi dát místo h1 h2 i když je lepší dělat z toho pyramidu takže h6,h4,h1,h2 je taky pěkné.
2.) Je to dobré řešení a návštěvníkovi i robotům klidně postačí 2 h1.
quinux
Profil
vertigo4
Chytrému napověz, hloupého trkni...
Marek Prokop
Profil
Přátelé, s akademickými disputacemi o významu jednotlivých značek HTML se, prosím, přesuňte do příslušné sekce. Se SEO to nesouvisí.

Pokud jde o původní dotaz, nejde na něj jednoznačně odpovědět. I v rámci stejného webu je na některých stránkách správné, když je nadpis stejný jako title a na jiných stránkách je správné, když je jiný. I důvody, proč tomu tak je, jsou různé -- někdy délka, jindy potřeba pokrýt více synonym, ještě jindy něco jiného.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0