Autor Zpráva
Martin_H
Profil
naskytla se mi možnost zakoupení odkazu ze stránky s PR5. Webík je na první pohled "vyroben přímo na mou poptávku" - pár stránek s velmi jednoduchým obsahem - přesto má PR5 , byť na něj vedou 2 odkazy ( podle yahoo) Nečekám z něj žadné příchozí návštěvníky, špekuluju pouze o vlivu linku s PR5 na můj web. Má smysl takovýto odkaz pořídit ? Není v tom nějaký zakopaný pes ?
Dranel
Profil
Martin_H
Odkaz na jeho (a případně tvůj) web by nebyl?
ninja
Profil
Pokud web nema spatnou historii a nepouziva nejake blackhat seo praktiky, je to jen otazka ceny.
Martin_H
Profil
Kupuji pouze zpětný link, nic víc po mě nechce ( myšleno výměna link za link) než peníze. Není to nějaká přehnaná finanční částka, zase ale ne uplně zanedabtelný peníz.
Ve zdrojáku webu jsme nic nenašel, je to téměř čisté html a css - nevím, jak ohodnotit historii - aktuálně má teď web PR5 - Srank žádný ( resp. je u výsledku otazník)
Přijde mi to takové zvláštní - těch pár stráne¨k toho webu je napsáno čistě na má slova ( jak jsem je zadal) zcela urřitě před pár dny - tak kde se bere ten rank? Název domény nemá nic společného s tématem stránek, zpětné linky prakticky žádné
ninja
Profil
Martin_H: na zadanem URL mohlo byt drive neco jineho. Takze je otazka jaka je skutecna hodnota takoveho odkazu a jaka bude treba za 2 mesice po reindexaci. Na toolbarovy PageRank bych nedal.

Zkuste se zamyslet jak hodne vas tento link posune ve vyhledavacich, o kolik tim ziskate vice nastevniku a kolik na nich vydelate v nejakem case. To by melo byt voditko pro odhad ceny.
Timy
Profil
Martin_H
Hlavně bych zkontroloval, jestli se nejedná o fake pagerank. Odkaz z tematicky podobné stránky s PR5 bych obecně bral (v závislosti na ceně, samozřejmě), ale tohle nějak smrdí.
Marek Prokop
Profil
přesto má PR5 , byť na něj vedou 2 odkazy

Na tom, že má stránka PR5, když na ni vedou jen dva zpětné odkazy, není nic divného. Důležité ovšem je, jaký PR mají ty odkazující stránky a kolik z nich vede dalších odkazů.

Jinak mi ale není moc jasné, co od nás vlastně chcete slyšet. Zda máte ten odkaz koupit za 10 Kč doživotně? Samozřejmě. Za 500 Kč doživotně? Ano. Za 500 Kč měsíčně? Proč to na měsíc, dva nezkusit. Za 2000 Kč/měsíc? Ne. Za 2000 doživotně? Nevím.
Martin_H
Profil
Zkuste se zamyslet jak hodne vas tento link posune ve vyhledavacich, o kolik tim ziskate vice nastevniku a kolik na nich vydelate v nejakem case. To by melo byt voditko pro odhad ceny.
Kdybych byl někde na 3. 4. stránce, asi bych to zkusil bez tohodle dotazu. Jsme ale na 1. straně a jednalo se mi spíš o "potvrzení pozice"
Ať nechodím kolem horké kaše - cdrinfo.cz
Martin_H
Profil
Marek Prokop
inak mi ale není moc jasné, co od nás vlastně chcete slyšet. Zda máte ten odkaz koupit za 10 Kč doživotně? Samozřejmě. Za 500 Kč doživotně? Ano. Za 500 Kč měsíčně? Proč to na měsíc, dva nezkusit. Za 2000 Kč/měsíc? Ne. Za 2000 doživotně? Nevím.
Nejasně jsem se vyjádřil - teď zcela pomijím vynaložené peníze - nemohu tímto pokusem sám sebe posunout níž ?
Marek Prokop
Profil
Ne, níž se jedním zpětným odkazem posunout nemůžete, takže právě jde jen o ty peníze a nic jiného.
Martin_H
Profil
nejedená se o linkovou farmu - web má do 5 stránek - tudíž mohu opravdu přijít jen o vynaložené peníze ?
Marek Prokop
Profil
Je to falešný PageRank. Zpětný odkaz by Vám sice neuškodil, ale jednání s podvodníkem možná ano.
Martin_H
Profil
Jaké nástroje na zjištění falešného PR používáte ? - na http://www.czin.eu/fakepagerank/ mi to hodnotu nevyhodí, nějaké jiné nástroje mají střídavý úspěch - jednou ano , jednou ne
Marek Prokop
Profil
Já moc SEO nástrojů nepoužívám, vystačím si s vyhledavači. Stačí porovnat zpětné odkazy v Yahoo (a pro kontrolu případně v Jyxu) s těmi, které vrací Google.
Martin_H
Profil
Myšleno tedy tak, že nízský (nebo žádný) počet linků ( myšleno ze stránek s evidentně nízkými ranky) má dostatečnou vypovídací schopnost ? Opravdu posatčí "klasické" link: ?
Marek Prokop
Profil
Té stránce Google ukazuje hromadu zpětných odkazů, které reálně nemá a podle vcelku jednoduché úvahy ani nikdy neměla. Pokud Vám nestačí pohled na výsledky link:, klidně si těch 1770 stránek proklikejte :-)
Marek Prokop
Profil
...případně je porovnejte s http://www.google.com/search?q=link%3Awww.phpbbcz.com
Martin_H
Profil
To jsem na pár z nich zkusil, marně hledajíc cokoli , co by na web odkázalo :) Na Yahoo jsem nalezl linků daleko méně
Každopádně děkuji za rady, konstatuji, že Vaše připomínky (ať již na vašich školeních, nebo této diskuzi) jsou pro praktické užití velice přínosné
pe
Profil *
Skúste použiť tento nástroj: Web archiv. Ten by mal poskytnúť info, čo bolo na stránkach pred niekoľkými mesiacmi (rokmi).
Davex
Profil
pe
Wayback Machine se dá snadno zablokovat nebo nechat smazat obsah archivu, takže to není vůbec směrodatné.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0