Autor Zpráva
niCe
Profil
Ahoj!

Jen se chci letmo zeptat, zda-li je možné, že může ze dne na den Seznam vypustit z indexu 15.000 stránek? Teda, že je to možné, to vím, dokonce že je to i skutečné. Ale docela by mě tedy zajímalo proč, co se kde zaseklo.

A zároveň bych chtěl poprosit o radu, co s tím dělat. Napsat na support seznamu? Nebo jediné co lze dělat, je čekat, než začne vytvářet celý index znovu?

Předem díky za odpovědi,
niCe.
Marek Prokop
Profil
Jak jste si již sám odpověděl, může. A nejenom Seznam. Dělá to i Google. K posouzení, zda je to normální, nebo divné, by však byl potřeba spíše relativní podíl než absolutní počet. Vypuštění 15 tisíc ze 150 tisíc bych považoval za normální, vypuštění 15 tisíc z 16 tisíc za divné.

Další, co bych se pokusil zjistit, je změna počtu skutečných vstupních stránek ze Seznamu. Pokud používáte Google Analytics, zobrazte si report návštěv ze Seznamu a ty dále segmentujte na vstupní stránky. Pokud se jejich počet podstatně nezměnil, vypuštění z indexu divné není a hlavně vám nejspíš ani nijak reálně neškodí. Pokud se počet vstupních stránek snížil adekvátně snížení počtu zaindexovaných stránek, je to horší.

Jinak asi nejčastějším důvodem snížení počtu zaindexovaných stránek jsou duplicity a podobnosti, případně snížení hodnocení důležitosti stránek (Srank nebo nějaký podobný odkazový rank). Pak to taky může být technická závada vyhledavače (nicméně chybný mohl být i ten dřívější vysoký počet).
niCe
Profil
Marku, děkuji za odpověď.

Nicméně, z indexu vypadly všechny stránky mimo titulní, a počet přístupů ze seznamu se tak rovná víceméně nule. Ten počet 15.000 stránek pravděpodobně chybný nebyl, opravdu si seznam přes 8 měsíců budoval index na moje stránky a skoro i doháněl google, který měl z české verze 23.000 stránek. Takže opravdu nechápu, jak se tohle mohlo stát, zřejmě nějaká chyba.
Plaváček
Profil
niCe

Mohu posloužit dobrou radou. Totéž se asi před měsícem stalo jednomu z mých klientů. Chyba byla na straně Seznamu. Napište na technickou podporu a požádejte o kontrolu. Obrňte se trpělivostí a pište jim alespoň jednou denně, dokud nedostanete nějakou odpověď. Nám trvalo skoro tři týdny, než Seznam znovu celý web zaindexoval a vrátil mu získaný rank.
Inpocasi
Profil
Taktéž jsem jim kdysi psal (na každý den, stačí jednou) kvůli tomu, že mi Seznam zaindexoval po měsíci jen jednu stránku (úvodní). Odpověděli mi po týdnu, že bude provedeno přeindexování stránek, nyní asi po třech týdnech přibyli stěží čtyři - nepomohli.

Jindy mi zase Seznam vyřadil některé důležité podstránky, taky jsem jim napsal a po dvou týdnech se tam vrátili - pomohli.
niCe
Profil
Děkuji všem za pomoc :)

Také jsem si spíš myslel, že je něco špatně na straně Seznamu, ale upřímně, až tolik jsem nečekal :)

Pěkný den,
niCe.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0