Autor Zpráva
Martin_H
Profil
Máte někdo zkušenosti, či nápady, jak postupovat při získávání zpětných linků pro nekomerční projekt - web obecního úřadu malé, ničím výjimečné obce ?
Děkuji za podněty či nápady
Marek Prokop
Profil
Začal bych klasickou SWOT analýzou a snažil bych se odhalit, čím je i malá, ničím výjimečná obec výjimečná :-)
Martin_H
Profil
U podobné myšlenky jsme také začali - a bohužel i skončili :(
Marek Prokop
Profil
Tak napište, o jakou obec se jedná. Třeba někoho něco napadne.
Martin_H
Profil
Obec Hudlice - jediné, co je na obci zvláštní, je to, že sem tam narodil Josef Jungmann, jinak nic dalšího. A na národním obrozenci se nám nějké významnější množství zpětných linků asi vystavět nepodaří ( i když každý je dobrý). Za jakékoli nápady budeme vděční :)
Marek Prokop
Profil
Ještě se zeptám, co má být cílem linkbuildingu resp. projektu celkově. Nalezitelnost na název obce? To už je asi splněno dostatečně. Přilákání turistů? Něco jiného?
Martin_H
Profil
Nalezitelnost obce je myslím na dobré úrovni, kdo konkrétně obec hledá, bez potíží ji najde. Cílem bylo zvýšit obecné povědomí o obci, přilíkání turistů bylo z jedním ze zadání. Obecní úřad si nedávno zadal nový design stránek, ty teď spustil, a obecně lze říci, že zájmem není pouze udělat stránky pro obyvatele obce, ale přilákat i někoho dalšího ( ale blíže nespecifikovaného návštěvníka) koho třeba upoutá posvícení, pouť , mastopust, cyklostezky, velkolepě (vzhledem k velikosti obce) pojaté dětské dny atd.
Dakart
Profil
Docela by mě zajímalo, jestli máte web i celé obce nebo jen toho úřadu. Dovedl bych si představit stránku, která by představovala jak obec - vesnici, tak by zde byl prostor odkaz věnující se samotnému úřadu. V tom případě by potom bylo docela hodně možností. Jednak výměna odkazů s okolními vesnicemi, městy, zařazení stránek do regionálních katalogů, případně bych oslovil portály zabývající se cestováním a turistikou. Takových portálů je poměrně hodně a jsou členěny také regionálně. Nevidím důvod, proč by takový portál neměl zájem o výměnu odkazu. Naopak, pokud byste nabídli i nějaký článek o místních zvyklostech a zajímavostech, které jsi vyjmenoval, určitě by každý velmi rád odkaz a možná i banner na své stránky umístil.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0