Autor Zpráva
Ryblak
Profil *
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na jeden detail ohledně tagu h1. Všude čtu, že by tento tag měl být na webové stránce pouze jednou. Zajímá mě jestli to znamená, že třeba na stránce www.example.com/page1.html a www.example.com/page2.html musí být stejný tag h1, nebo může být na každé jiný?

Děkuji
Plaváček
Profil
Ryblak

Všude čtu, že by tento tag měl být na webové stránce pouze jednou.

Není to pravda.

Zajímá mě jestli to znamená, že třeba na stránce www.example.com/page1.html a www.example.com/page2.html musí být stejný tag h1, nebo může být na každé jiný?

Této otázce nerozumím, jedná se o dvě různé stránky, ne?
Měsíček
Profil
"Všude čtu, že by tento tag měl být na webové stránce pouze jednou. "

Může tam být kolikrát chce .., ale je důležité, aby tam byl (alespoň jednou).

"Zajímá mě jestli to znamená, že třeba na stránce www.example.com/page1.html a www.example.com/page2.html musí být stejný tag h1, nebo může být na každé jiný? "

Vyplývá to z tvého předchozího omylu -> je fuk, jestli budou stejně a nebo ne.
Shadowwolf
Profil
Pokud se Ti to bude opravdu hodit tak dej na jednu stránku h1 třeba 5x, jen nevidím extra velký užitek ... jsou tu ještě h2 ... h6. Osobně do h1 obvykle necpu název celého webu, ale názvy jednotlivých stránek. Jinak je to z pohledu SEO celkem fu*k ... podle mého názoru se žádný vyhledávač nemůže zaměřit na text v h1 v době, kdy ho používají skoro všichni! Btw. můžeme zkusit použít h0 nebo h(-1) ... schvátně co na to vyhledávače řeknou:-)))
Ryblak
Profil *
Plaváček

Této otázce nerozumím, jedná se o dvě různé stránky, ne?


Myslel jsem to jako 2 stránky v rámci jednoho webu. Jde mi o to jestli je dobré dávat na každé "podstránce" webu jiný text do h1, nebo je lepší aby byl pro celý web text v h1 stejný (s tím že by se zobrazoval na každé stránce třeba v hlavičce).
vertigo4
Profil
Ryblak
já třeba používám h1 jako alternativu k logu... to je na každé stránce stejné, tudíž i h1 zůstává stejný...
Plaváček
Profil
Ryblak

Jde mi o to jestli je dobré dávat na každé "podstránce" webu jiný text do h1, nebo je lepší aby byl pro celý web text v h1 stejný (s tím že by se zobrazoval na každé stránce třeba v hlavičce).

Kolem elementu H1 putuje řada mýtů. Minimálně jeden můžeme dnes vyvrátit. H1 může být na stránce tolikrát, kolikrát je potřeba při zachování logické struktury dokumentu. Název webu v H1 se nabízí , je pochopitelný a často používaný. Málo už se ale ví, že nevidomým uživatelům uděláš radost především tím, když i název konkrétní stránky bude v elementu H1.

V tu chvíli máš na stránce dvě hájedničky, přičemž to nikomu neuškodí, ale hendikepované menšině pomůže.
Shadowwolf
Profil
2all: h0 rulezzzzzz!
jxj
Profil *
Plaváček: to při tvorbě webu máme brát ohled i na hendikepované? Vždyť kolik je takovách lidí? Moc ne. Má to cenu?
souki
Profil
jxj
http://www.google.cz/search?source=ig&hl=cs&rlz=&q=p%C5%99%C3%ADstupno st&meta=lr%3Dlang_cs
DoubleThink
Profil *
Plaváček: to při tvorbě webu máme brát ohled i na hendikepované? Vždyť kolik je takovách lidí? Moc ne. Má to cenu?
Podle mě má cenu jim aspoň neházet klacky pod nohy.

Btw. můžeme zkusit použít h0 nebo h(-1)
Vyšší člen hierarchie je už jenom <title>.
vertigo4
Profil
jxj
Vždyť kolik je takovách lidí? Moc ne. Má to cenu?
A můžu se zeptat odkud čerpáš informace?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0