Autor Zpráva
Lukáš Přibyl
Profil *
Dobrý den, chtěl by jsem se zeptat jak mohu zvýšit srank na svém webu. Pagerank mám docela slušný (3), ale srank je pouhých 8. Jak je to vůbec možne? Děkuji
vertigo4
Profil
registrace do pár kvalitních českých katalogů...
M4jco
Profil
Ja mam pagerank 4 a Srank 0, a je nič s tým nespravim :-(
Lukáš Přibyl
Profil *
registrace do pár kvalitních českých katalogů...

problém je, že ve všech kvalitních českých katalozích mám web registrovaný a srank stále neroste
vertigo4
Profil
Lukáš Přibyl
nevím, já mám zkušenosti spíš takové, že mi docela rychle naskočí S-rank po registraci do pár katalogů... otázkou je ale, co t považuješ za kvalitní katalogy.
Shadowwolf
Profil
vertigo4: pokud prezentuješ takovou zkušenost, tak bych rád věděl jaké jsou dle tebe kvalitní katalogy, s s-rankem mám neustále problémy - sice je mi to celkem jedno, ale hezky to vypadá ...
vertigo4
Profil
Shadowwolf
No, zkus chtít po Copperfieldovi, aby ti prozradil kouzlo ;)

sice je mi to celkem jedno, ale hezky to vypadá ...
S-rank pěkně vypadá? A on má nějakou podobu?

kvalitní katalogy jsou ty, které jsou dobře a správně rozděleny do kategorií, mají samy vyšší S-rank atd...
zkus mrknout na některé katalogy zde:
http://blog.seo-expert.cz/ceske-a-slovenske-katalogy-s-uzitkem-pro-seo
Plaváček
Profil
Lukáš Přibyl

S-rank se počítá z odkazové sítě. Vypočítává se na základě veřejně známého algoritmu Hubs & Authorities (nazývá se také HITS), který si hoši ze Seznamu mírně ohnuli pro své potřeby a není třeba oslovovat Copperfielda, abyste zjistili, jak funguje. Jedinou neznámou tedy zůstává, jak moc si programátoři fulltextu s algoritmem pohráli (trochu asi ano, protože se o tom sami zmiňují zde: http://napoveda.seznam.cz/cz/hledani-fulltext-algoritmus-vyhledavani-r azeni-vysledku-faq-dotazy.html ).

Pokud si navíc pročteš a pochopíš tento krátký rozbor: http://www.datakon.cz/datakon04/d04_vp_husek.pdf (PDF), bude ti jasnější, proč zpětný odkaz z tématicky podobného webu má vyšší váhu, než odkazy z drtivé většiny různých všeobecných katalogů (nezmiňuji katalogy oborové, tam je naopak nutné se registrovat, pokud do něj tvůj web svým tématem zapadá).

Jinak řečeno - neexistuje moc kvalitních katalogů, kam má smysl se registrovat. Proto pokud chceš zvýšit S-rank, pak je nejlepší cestou shánět zpětné odkazy z autoritativních a tématicky podobných webů a zároveň na ně také odkazovat (na rozdíl od Page Ranku si můžeš zvýšit S-rank i tím, že odkazuješ na kvalitní a tématicky podobné weby).

Na závěr si ale polož otázku, k čemu je návštěvníkovi tvého webu S-rank. Buduj zajímavý a jedinečný obsah, získáš návštěvníky a tím pádem i zpětné odkazy a S-rank se ti narodí sám. Jeho praktický dopad na SERP je mizivý.
Marek Prokop
Profil
Pagerank mám docela slušný (3), ale srank je pouhých 8.

Jen na okraj: Toolbarový PageRank je vynesen na logaritmickou stupnici, kdežto Srank je, pokud vím, lineární. Toolbar PageRank 3 je tedy relativně o dost menší hodnota než Srank 8.
vertigo4
Profil
Plaváček
Jinak řečeno - neexistuje moc kvalitních katalogů, kam má smysl se registrovat.
Já teda nevím: Během týdne, kdy jsem spustil a uploadoval web, tak jsem si zaregistroval web do cca 15 - 20 katalogů. Ať je považuji za kvalitní, či ne fakt je ten, že během jednoho týdne se mi S-rank vyšplhal přes 20. A během měsíce jsem měl S rank asi 48. Nutno podotknout, že žádný jiný zpětný odkaz, než z nekvalitních českých katalogů jsem tehdy neměl.
Plaváček
Profil
vertigo4

A během měsíce jsem měl S rank asi 48.

Prima, gratuluju. A teď otázka: jaký faktický užitek, kromě vlastního uspokojení, ti přinesla skutečnost, že jsi hrdým vlastníkem S-Ranku 48?
vertigo4
Profil
Plaváček
To je samozřejmě věc další, ale já odpovídal Lukáši Přibylovi na jeho dotaz ohledně S-ranku...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0