Autor Zpráva
MarekAaron
Zdravím ve spolek,
mám problém s Googlem. Krom toho, že nám nějak klesl počet zaindexovaných stran o cca. 5000 (Google, Seznam), nás Google ingoruje. Nevím proč, ale Aaron.cz při hledání KW "Ječná 32" to najde méně "kvalitní" domény (naše) AaronMobil.cz a AaronPC.cz. Pak to dřív než samotný aaron.cz najde zápisy v katalogu apod. Indexovaný jsme (9500stran), ale prostě nás to nechce najít dřív než druhá strana. PageRank máme 5, což taky není málo. SEO si dovolím říct, že máme velmi dobré a i texty se snažím psát "optimalizovaně" (používat KW kolem 2-10% etc.). Zároveň to nepřeháníme, prostě se snažíme být slušný web. U seznamu máme první pozice, ale Google ani ťuk.

Budu vděčný za každou radu, už nevím co zkusit.

Dik
Marek Prokop
Nevím, zda vám správně rozumím, ale vy optimalizujete nějakou stránku na dotaz [ječná 32]? Pokud ano, která stránka by to měla být?
MarekAaron
Jde mi pouze o to, že když zadám KW s naší adresou, tak vylezou dřív méně podastatné weby (naše) a hlavní doména na kterou se soustředí mé snažení zůstává v zádu. Nevím (jestli vůbec někdo ví) jestli Google umí udělat úplný ban nebo i jakési "znevýhodnění". Na KW "digitální fotoaparáty" jsme někde vzádu, zatím co na seznamu jsme na špici.

Připadne mi logické, že když zadám KW na "ječná 32" tak jako první vyběhne nějvětší doména s nejlepšími ranky, když obsahuje KW na stejných stránkách jako ona největší doména a má i stejné SEO. Což mne nutí k zamyšlení, jestli nás nemůže Google nějak znevýhodnit.
vydrus
Nevím (jestli vůbec někdo ví) jestli Google umí udělat úplný ban nebo i jakési "znevýhodnění".

Ano, umí zabanovat stránky s duplicitním obsahem nebo i spamem... existuje i nástroj pro nahlášení takovýchto stránek.
MarekAaron
Že umí zabanovat stránky, to je mi známo. To se pak však projevuje nulovou indexací (máme cca. 9500 stránek) a nulovým PG (máme 5). Otázka je tedy, zdali umí někoho jenom znevýhodnit. Tedy ho indexovat, ale uměle ho posunovat dolů. Případně jak tomu zabránit. Již netuším co s tím mám dělat.
Marek Prokop
Připadne mi logické, že když zadám KW na "ječná 32" tak jako první vyběhne nějvětší doména s nejlepšími ranky

Ono to funguje trochu jinak. Na určitý dotaz Google nejprve nalezne všechny stránky, které tomuto dotazu odpovídají, tedy v tomto případě stránky obsahující slova "ječná" a "32" a dále stránky, na které směřují odkazy obsahující ve svých textech slova "ječná" a "32". Poté nalezené stránky seřadí sestupně podle relevance, tj. zjednodušeně řečeno podle pravděpodobnosti, že budou potřebu hledajícího uživatele uspokojovat.

V dalším kroku dojde k tzv. sdružování (clustrování). Pokud se do prvních deseti až cca. třiceti pozic dostane více než jedna stránka z téže domény, Google obvykle vybere a zobrazí jen jednu nejrelevantnější. To je jediný zcela prokazatelný případ, kdy se na způsobu řazení a zobrazení výsledků přímo podílí doména. Kromě toho může mít jakési hodnocení domény (její důvěryhodnost apod.) vliv i na samotné řazení výsledků, ale to již je jen spekulace a i v případě, že by tomu tak bylo, nebude tento vliv příliš významný.

Když to tedy shrnu, tak v podstatě není žádný či skoro žádný důvod, aby se na dotaz [ječná 32] umístil na první pozici kořen domény (všeobecně), kořen nějaké "důležité" domény (ať už to znamená cokoli), stránka z nějaké "důležité" domény apod.

Problém samozřejmě je, že dotaz [ječná 32] není moc jednoznačný a asi pro něj moc relevantních odpovědí nebude. Anglický Google by ho zřejmě rozpoznal jako adresu a na první pozici dal odkaz na mapu, ale to český Google zatím neumí.

...když obsahuje KW na stejných stránkách jako ona největší doména a má i stejné SEO.

Není mi moc jasné, jak mohou mít dva různé weby "stejné SEO". Úplně stejně na tom nikdy nejsou ani dvě zcela totožná zrdcadla, protože je odlišuje vliv externích zpětných odkazů. Dva weby s různým obsahem pak nemohou být z pohledu SEO stejné ani trochu.

Což mne nutí k zamyšlení, jestli nás nemůže Google nějak znevýhodnit.

Znevýhodnit vás může, ale v tom, co jste zatím napsal, nevidím žádný náznak, že by to opravdu udělal.
MarekAaron
Asi jsem zapoměl poznamenat, že aaron.cz, aaronpc a aaronmobil jsou různé domény a ne poddomény. Stejným SEO jsem myslel kód a text velké části stran a podobnou strukturu.

No prostě nevím :). Uvidíme jak dopadnem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0