Autor Zpráva
petras
Profil *
Zdravím, na seznamu jsou mé stránky zobrazeny na jednotlivá kw na první stránce, občas i na první pozici. Jedná se asi o 7 pro mě důležitých jednoslovných kw, které sleduji, myslím že jsou dost konkurenční. Stránky mají page rank 3, s-rank 50. Ale na googlu jsou zobrazeny až hluboko za první stovkou. Tedy až na jednu výjimku (7. pozice), podle toho asi zřejmě nejde o nějakou penalizaci. Mohl by mi někdo říci, proč mě google takto ignoruje, v kontrastu se seznamem? A co by šlo udělat pro nápravu?
Railbot
Profil
Ach jo. Seznam není Google a obráceně. Jsou to jiné vyhledávače s jiným algoritmem. Když je nějaký web na nějaké kw na první pozici v jednom z nich, tak to neznamená, že tomu tak bude i jinde. Je potřeba počítat s tím, že pokud tvůj web neběží více jak půl roku, tak se jeho pozice na Google může ještě velice změnit (a to kdykoli). Buduj zpětné odkazy a kavalitní obsah. To je pořád dokolečka.
esofin
Profil
No, to Ti závidim, já to mám zcela obráceně i když nejsem úplně vpředu, Google druhá strana a Seznam mě hodil z třetího listu na osmej.
kdo_ví_co_ví
Profil *
jak je starý web?
ten problém je od začátku?
máš zpětné odkazy s dobře zvoleným anchorem?
nemáš duplicitní stránky/homepage?
nechceš nám dát adresu webu?
Martin Dostal
Profil
Souhlas s Railbotem. Google i Seznam jsou různý vyhledávače. Google je trošku kvalitnější, oproti tomu zase Seznam vnáší nové prvky. Např. občas nějakej zapomenutej web hodí na první stránku, aby ho oživil. To může být i tvůj případ.

Pokud je web dlouhodobě kvalitní = kvalitní obsah, který je uživatelům prospěšný. Správné metatagy, validní web, trošku SEO apod, tak se určitě na google dostane. Aspon na slova, se kterými má něco společnýho. Když web moc kvalitní neni = po obsahové stránce, tak se občas objeví jen nahoře na seznamu. Seznam to hlavně dělá kuli kšeftu, protože když se někdo vyhoupne nahoru a pak spadne, tak se chce opět vrátit a zaplatí za to. Stejně tak pochybuju, že se nedá koupit S-rank.

Tak to je asi tak vše. Doufam, že za tuhle kritiku na mě seznam nehodí ban. :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na petras:
To je tak obecná otázka, že na ní nemůže existovat zázračná odpověď.


Reaguji na Martina Dostala:
Správné metatagy
Návštěvnicky neviditelná metadata nejsou pro vyhledávače zajímavá.

validní web
Validita nezajímá vyhledávače vůbec. Můžu mít validní kód, který indexovací robot nezvládne rozebrat, a naopak můžu mít nevalidní kód, který rozebere hravě. Záleží do určité míry na syntaktické srozumitelnosti kódu, ale ta má s validitou jen pár společných rysů.

trošku SEO apod, tak se určitě na google dostane
Ano, s troškou optimalizace pro vyhledávače je pravděpodobné, že bude web optimalizovaný pro vyhledávače.
Martin Dostal
Profil
Chamurappi:
Jasně, některá moje vyjádření nebyla úplně korektní. Nechtěl jsem to víc rozpatlávat.

K metatagům a validitě:
já si myslím, že to vliv má. Např. google prohledává i meta tag description a keywords a započítává to do počtu nalezených "hledaných slov". Samozřejmě, že se tim neřídí striktně, ale význam to má.

Pokud na stránce bude hora věcí v keywords a description, ale na webu pro uživatele nebude vidět nic, tak to bude google samozřejmě ignorovat a nikomu ty metatagy nepomohou. Pokud však bude web obsahově kvalitní a navíc budou i vhodně zvoleny meta tagy description a keywords, tak to rozhodně pomůže. Mám to vyzkoušené. Samozřejmě, že to má ale o trošku menší význam, než dobrý obsah a TITLE stránky.

Ohledně struktury webu a validity:
myslím si, že tyto dvě věci spolu docela dost souvisí. Samozřejmě, že v první řadě musím mít web správně strukturovaný a až poté bych ho mohl mít navíc i validní. I když souhlasím s faktem, že validita nemusí být nutně vyžadována všude za každou cenu. Je to spíše jen takový dobrý zvyk, že by web mohl být validní. Každé dodržení standardů nám do jisté míry i zaručí, že web bude v budoucnu správně zobrazen ve většine vyhledávačů. (Samozřemě, že tím nemluvím o IE. IE standardy ignoruje a jediný upgrade IE asi bude spočívat v tom, že už na něj nebude možné použít IE hacky. :) )
Marek Prokop
Profil
Co je to, prosím, validní web? A co je v té souvislosti správně strukturovaný web?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0