Autor Zpráva
:)
Profil *
Dobry den, chtel bych se zeptat jestli google a seznam maji radsi ve vyheldavani domeny nez subdomenami a nez domena.cz/web...
Takze: www.klicove-slovo.cz, klicove-slovo.web.cz, web.cz/klicove-slovo... Nejde mi tu o vliv url na vyhledavnai, ale jeslti ma vliv na vyhledavani kde se dana stranka nachazi(subdomena, domena,stranka)
fandaa
Profil
IMHO vyhledáváče nejvíce hledí na doménu, poté až na subdomény a stránky.
Marek Prokop
Profil
Teoreticky to vliv mít může, ale AFAIK nikdy nebyl žádný prokázán ani pozorován. Kdyby to náhodou vliv mělo, skoro jistě nebude triviální v tom smyslu, že by se stránky v kořeni domény umísťovaly ve výsledcích vyhledávání výš než stránky někde jinde.
Martin Dostal
Profil
Ze zkušenosti Vím, že na umístění stránky dost záleží. Vzhledem k rozšířenosti služeb typu webzdarma, začaly vyhledávače rozlišovat subdomény jako rozdílné weby. Stejně se jako rozdílné weby bere i domena.tld/adresar1 a domena.tld/adresar2. Pro každý web se zvlášt počítá pagerank.

Takže rozhodně neplatí tento rozšířený mýtus, že vyhledávač kouká na doménu a všechny kliky na subdomény a další stránky patří k této doméně. Z jeho pohledu to jsou prostě rozdílné weby.
Leinad
Profil
Martin Dostal - blabla.exampe.com je jiná doména, ale www.example.com/blabla je třeba na Google bráno stejná doména(a filtrováno aby nebyly na první stránce všechny odkazy na stejnou doménu). Google Toolbar Pagerang (a jiné faktory) je definován pro každou URL, nikoli pro domény.
:) - o tom lze uvažovat, spekulovat, pozorovat, ale významné vyhledávače nezveřejní, jaké přesně užívají nastavení(a je pravděpodobné, že se nastavení občas mění). Co je výhodné pro člověka? Já mám radši, když je URL krátká.
Martin Dostal
Profil
S-rank i Pagerank se sice počítají zvlášť pro každou URL, avšak ovlivňují celkovou "kvalitu" domény. V tom souhlasím s Leinadem.
Samozřejmě, že nevim jak to tu celkovou kvalitu domény ovlivňuje. Kdybych to věděl, tak už bych na tom vydělal haldu peněz. :)

Jen jsem tim chtěl říct, že se více vyplatí mít dobrej obsah a krátký a rozumný URI, než super výstižný, ale dlouhý. Proto pořád nechápu, proč všichni používají ty dlouhý URI typu domena.cz/kategorie1/kategorie2/... den_v_tydnu .../ clanek.htm. Pokud je to dlouhý URI jen pro listování kategoriema, tak to má svůj význam, ale pokud člověk narazí na nějakej článek, tak už je to zbytečný.

Radši si udělam URI: domena.cz/clanek.htm. To lze i zapamatovat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0