Autor Zpráva
Jan Rippl
Profil
Už delší dobu se pokouším o to, aby alespoň jeden z vyhledávačů zaindexoval alespoň jeden z obrázků na mých stránkách. Marně...
Obrázky jsou opatřeny tagy alt a title, v robots.txt je indexování obrázků povoleno, většina obrázků je obalena doprovodným textem, obrázky nejsou nikterak velké 150x150 - 1024x768 Px, příspěvky s obrázky jsou zahrnuty v indexech všech vahledávačů, v účtu Google mám volbu indexování obrázků zapnutou, soubory obrázků mají správný chmod a na stránkách se zobrazují v pořádku, url příspěvků jsou totožné s názvy obrázů,

a přesto stále jediný z vyhledávačů nezaindexoval jeden jediný náhled.

Google navštěvuje mé stránky jednou za 4 dny.

Nevíte někdo, proč tomu tak je? Možná jsem něco přehlédl, nebo opoměl.
Ghosting
Profil
1x za 4 dny je vcelku malo.
Me obrazky google zaindexoval
za cca 4 mesice, a to tam nemam title ani alt. (resp. mam, ale ma nulovy vyznam)
Take zalezi dost na nadpisech .
Richi
Profil
Jan Rippl

Pokud vím tak Seznam má na obrázky nějakou cizí technologii a neovlivníš načtení obrázků. Jak někde psal snad Yuhů, indexování nebo neindexování obrázků je tam záhadou :-)

U Googlu můžeš ve Webmasters Tools https://www.google.com/webmasters/tools/dashboard?hl=cs u sveho webu nastavit "Rozšířené hledání obrázků" což je definováno jako "Umožnit Google rozšířené hledání obrázků obsažených na vašich stránkách včetně pokročilých technik značení obrázků hoštěných Google." ale jak moc to zrychlý indexování obrázků jsem neměřil
Jan Rippl
Profil
Richi
Co se týče Seznam.cz, tam si ani moc velké naděje nedělám :-D

Rozšířené hledání obrazků v účtu Google (Webmasters Tools) jsem měl zapnuté až doposud. Nyní ho skusím naopak vypnout a uvidim co to udělá ;) Zjistil jsem ale, že Google už ignoruje i tagy alt (ze stejného důvodu jako metatag keywords). Místo toho věnuje pozornost textu v bezprostřední blízkosti obrázku. Na Lupa.cz jsem našel článek, který se tomu věnuje.

Další zajímavostí, kterou jsem zjistil je, že hlavní slovo má vždy uživatel. Udělal jsem takový experiment. Každý den jsem v Images Search Google zadal stejné klíčové slovo(a) po dobu 14-ti dnů. Zatímco první den bylo obrázků ve výsledcích hledání např. 10, za 14 dnů jich Google dodatečně dohledal několikanásobně více :-).
Petr__
Profil *
Další zajímavostí, kterou jsem zjistil je, že hlavní slovo má vždy uživatel. Udělal jsem takový experiment. Každý den jsem v Images Search Google zadal stejné klíčové slovo(a) po dobu 14-ti dnů. Zatímco první den bylo obrázků ve výsledcích hledání např. 10, za 14 dnů jich Google dodatečně dohledal několikanásobně více :-).

Může to tady ještě někdo další potvrdit?


Jinak co se týče Google a indexování obrázků, tak jediné co jsem u svých stránek vypozoroval, je totální chaos ;-)
Jednou za čas, když položím dotaz http://images.google.cz/images?q=site:example.com, tak mi pokaždé vrací úplně jiný celkový počet obrázků a navíc i úplně jiné obrázky než při minulém dotazu z mé domény a neustále se to mění. Někdy jich je tam 10, jindy 600. Podotýkám, že ty obrázky mají stálou adresu na stálé stránce.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0