Autor Zpráva
martasss
Profil *
Zdravím

Co si myslíte o domeně treba "pocitace.pocitace.biz" jak se k tomu bude stavet robot...?je to lepsí nez pocitace.biz? Jak se k tomu postaví robot?Bude indexovat obě slova nebo pouze jedno?
Timy
Profil
Jako běžnému uživateli mi ta adresa přijde neskutečně blbá.

Jinak robot si všimne obou slov.
Dranel
Profil
martasss
K čemu ti to bude, dkyž lidi to budou odsuzovat už jen kvůli tý dementní doméně? Prosím vás, vy všichni martasové, tvořte weby pro lidi a né pro roboty. Díky.
Marek Prokop
Profil
Co si myslíte o domeně treba "pocitace.pocitace.biz"

Není to špatné, ale doména pocitace.pocitace.pocitace.biz by byla skoro o 50 % lepší a pocitace.pocitace.pocitace.pocitace.biz skoro dvakrát tak lepší. Navíc bych doporučil přesměrovat home page z kořene domény na pocitace.pocitace.pocitace.pocitace.biz/pocitace.html. To už pak bude úplně dokonalé.

S obsahem to moc nepřehánějte. Dejte tam jen <title>Počítače</title> a <h1>Počítače</h1>. Kdyby to náhodou nestačilo, přidejte ještě <h2>Počítače</h2> a <strong>Počítače</strong>. Nic dalšího už do body nedávajte, aby se vám moc nenaředila hustota klíčových slov.
Dero
Profil
Jenom doplním Marka, který opomněl zmínit dvě další podstatné věci:

1/ Nezapomeň na meta keywords; doporučuji <meta name="keywords" content="pocitace,počítače">
2/ Dobré je také vhodně zvolit meta description, například <meta name="description" content="pocitace.pocitace.biz - počítače">

Chápu ale, že on se SEO živí, nemůže tedy na stůl vyložit všechny své trumfy. Tímto se za vyzrazení jeho tajného receptu omlouvám a doufám, že kvůli mé prostořekosti nepřijde na buben.

Proč v návrhu HTML5 chybí značka pro sarkasmus?
martasss
Profil *
:-) tak přesně takhle jsem to měl naplánované...díkas kluci
Martin Dostal
Profil
Tak a už teď trošku vážně. Subdomény by se měly používat v případě, kdy potřebujeme velký web rozdělit do několika rozumných celků.

Subdomény je proto vhodné používat ne kuli robotům, ale kuli logickému členění na menší celky.

Pokud máš web např. pocitace.cz, tak bych jeho obsah rozdělil např. na: poradna.pocitace.cz, testy.pocitace.cz a eshop.pocitace.cz. Samozřejmě za předpokladu, že v každé části bude další členění a dostatečně dlouhý další obsah.

Tímto pomůžeš uživatelům, aby se rychle dostali do části webu, který je zajímá. Avšak nemělo by tam těch subdomén být milion. A rozhodně by se neměly zakládat dříve, než tam bude nějaký rozumný obsah.
martasss
Profil *
jasný jasný ,to jako chápu význam subdomén...spíš mě to zajímalo z pohledu SEO jaký to muže mít vliv na pozici když bude kořen domény i subdoména stejné slovo jestli to třeba robot nepřehlídne....
Yuhů
Profil
> z pohledu SEO jaký to muže mít vliv na pozici

to záleží na hlouposti návrháře algoritmu řazení. Je sice možné, že některé vyhledávače stále ještě berou pocitace.pocitace jako hodnotnější než pocitace, ale dovoluju si tvrdit, že v dlouhodobém horizontu tyto vyhledávače neobstojí. Obstojí ty, které to budou brát nastejno. Z hlediska dlouhodobého SEO to tedy význam nemá. Z hlediska krátkodobého SEO se to musí zkusit.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0