Autor Zpráva
Ivorius
Profil
Zdravím,

zajímalo by mě, zda-li je nějaký rozdíl pokud zadávám http://www.neco.cz a nebo jen www.neco.cz Zda-li to google bere jako jednu adresu, jde mi o PageRank, protože některé stránky na mě odkazují s http a některé bez.

Děkuji
llook
Profil
Pokud v odkazu neuvádíte schéma (to je to http:), tak se odkaz bere jako relativní. Takže pokud člověk s adresou www.example.org umístí na stránku <a href="www.neco.cz">odkaz</a>, tak to vyhledávač (a taky prohlížeč) bere jako odkaz na stránku www.example.org/www.neco.cz.
Kajman
Profil *
Bere to jako jednu adresu, protože se odkazuješ na jednu adresu, jen máš jiný text v odkazu. Jediný rozdíl by mohl být v tom, že v tom kratším případě by mohlo mít slovo neco o trošku větší váhu, protože jich tam je méně a nemusí se dělit ještě s http (ale to je jen nepodložená domněnka).
Anonymní
Profil *
Já jsem to špatně napsal. CHtěl jsem vědět jestli http://neco.cz a http://www.neco.cz je stejne. Tedy pro PageRank. Abych to upřesnil, když bude na mě odkaz http://neco.cz a bude mít hodnotu 1 a pak odkaz z jiných stránek http://www.neco.cz a bude mít hodnotu rovněž 1, jestli bude výsledný PageRank 2? (Je to pěkně blbej příklad, ale jde mi o názornost)

Ilook - tak já nevím, ale když dám na svých stránkách www.nekamjinam.cz, tak to neodkazuje www.mojestranky.cz/www.nekamjinam.cz ale správně jen na www.nekamjinam.cz
Možná se ale pletu a muj web je nějakej divnej :)

Omlouvám se, ale nemohu se přihlásit, jsem na univerzitě a nepamatuji si heslo :)

Ivorius
Šlaha
Profil
Správně to není. Správně to je s http://. Asi to bude nějaké nastavení serveru, že to funguje. Psát se to má s http://
Kajman
Profil *
Tak v tomhle už rozdíl je. Když poběží obě adresy, tak se může právě ten pagerank rozmělnit. Tzn., že by mohl být možná větší, když by fungovala jen jedna adresa.

Jsou to prostě pro vyhledávač dva jiné servery (i když ví, že je to duplicitní obsah) a tak se odkazy na 1. a 2. počítají zvlášt a budou mít tedy menší hodnoty, než součet.

Ale pokud máš dva weby s pr 2 a z jednoho přesměruješ na druhý, tak nečekej, že bude výsledný pr 4.

Je tedy lepší, aby fungoval jeden a druhý se přesměroval s 301.

Otázkou zůstavá, jestli preferovat ten s www nebo bez. Osobně to dělám na různých adresách různě... podle toho, jak se mi to líbí víc :-)
Ivorius
Profil
2 Šlaha: tím "správně" jsem nemyslel z hlediska validity, ale funkčnosti pro osobní potřebu :)
Paris
Profil *
Přesměrování z http://www.neco.cz na http://neco.cz s 301 se dela prosim jak? mohu to nastavit pokud jenom vyuzivam hosting a nespravuji si server sam?
DJ Miky
Profil
Paris
najdi si něco o mod_rewrite, na Intervalu o tom byla celá série a příklad přímo na toto téma...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0