Autor Zpráva
chal
Profil
Dobrý den, mám jeden dotaz... google na mém webu indexuje cca 45 různých stránek, doznal jsem, že v dnešní době je mnohem lepší pracovat s nice url a tak jsem také učinil - z "blábolů" jsem url adresy předělal na "hezké", ale ve výsledcích googlu jsou pořád vidět odkazy se starýmy url. Abych nezapomněl nové "nice url" fungují cca 14 dní, je možné, že to google ještě nezaznamenal? V nástroji webmasters tool od google však vidím, že googlebot stránky několikrát procházel a téké mi tam hází jednu chybu 404 za druhou... Co s tím... ? děkuji za všechny rady...
Joker
Profil
14 dní není tak moc, asi to ještě nezaindexoval.

Ale 404 by to házet nemělo... ty staré adresy by měly přesměrovávat (301) na nové adresy
Martin Dostal
Profil
Ahoj,

doporučoval bych ti také zkusit udělat Sitemap. A například jí generovat automaticky s php. Tuto sitemapu hodíš googlu a ten se jí už pak bude držet a adresy bude používat podle sitemapy.

Pokud ti to umožňuje hosting, udělej si soubor .htaccess a v tom si nadefinuj permanentní přesměrování na nové "nice url". Stačí to udělat jen u některých "top výsledků".

Dělá se to takto: Redirect 301 /neco.php http://domena.cz/neco2.htm

Jinak se to časem spraví. U googlu to může trvat třeba i měsíc, nebo dva.
chal
Profil
Takže mnohokrát díky pánové, jinak sitemap samozřejmě používám a již jsem googlu odeslal, asi 3x, nový sitemap.
chal
Profil
Tak jsem to vyřešil nakonec úplně jinak...
1) v google nástojích pro správce webu jsem zažádal od odstranění starých url z indexace...
2) změnil jsem tam způsob procházení webu z normálně na rychle (googlebot)

no a nyní googlebot probíhá web několikrát denně a od včerejška do této chvíle již zaindexoval cca 50% všech nových nice url... takže spokojenost...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0