Autor Zpráva
curo
Profil
Ospravedlňujem sa za titulok omylom som odklepol. Mal byť "Spätné odkazy" (ak sa dá zmeniť)

Mám web portál so stromovou štruktúrou. Chcem sa opýtať či je lepšie spätné odkazy smerovať na home page (www.domena.sk), alebo priamo na určitú sekciu (www.domena.sk/sekciaxx) .
Viem že je asi lepšie smerovať na home page (napr. zvýšenie PR), ale na druhej strane ak by som smeroval na presnú sekciu vo vnútry webu, návštevník dostane obsahovo hodnotnejšiu stránku s konkrétnejšími informáciami.
Dúfam že otázka sa dá pochopiť
ďakujem
DoubleThink
Profil *
ak sa dá zmeniť

Dá se změnit - stejně jako měníš text svého příspěvku
VitaZ
Profil
Záleží na tom, čeho chceš docílit.
Jesti Ti jde jen o propagaci a zviditelnění stránek jako celku, používej v tomto případě vždy odkaz na homepage. Pokud chceš, např v nějaké diskusi, poskytnout souvisejíci informace, odkazuj naopak vždy přímo na konkrétní stránku s danou informací. Ostatní určitě ocení, že se k informaci dostanou přímo. A pokud je tvůj web zaujme, prohlédnou si i tak více stránek, jen mít slušně vyřešenou navigaci :-)
curo
Profil
Mne sa skôr jedná o výmenu odkazov. Ja poskytujem regionálne informácie a mením odkazy s organizáciami v týchto regiónoch. Ide mi o to či môj odkaz na ich stránkach by mal smerovať priamo na homepage, alebo dovnútra webu (do sekcie o ich regióne)
VitaZ
Profil
V tomto případě bych se přikláněl k tomu uvádět odkaz na homepage, je to pro Vás výhodnější.
Yuhů
Profil
Na tuto otázku tuším neexistuje jednoznačná odpověď. Vždy se lze ale řídit myšlenkovým pokusem: co je pro uživatele výhodnější?

Pokud je odpověď ta, že nevím a dokonce nevím, k čemu jsou mu vyměněné odkazy, tak je lepší odkazy neměnit.

Pokud ovšem vím, tak se to dá vždycky rozhodnou podle konkrétního kontextu.
curo
Profil
Pre užívteľa je určite lepší odkaz priamo na stránku s konkrétnymi infomráciami, pre robota odkaz na home page.
Dám prednosť užívateľovi.
Yuhů
Profil
curo, proč myslíš, že je to pro robota lepší na hlavní stránku? Já si naopak cením hlubokých odkazů zejména kvůli vyhledávačům.
curo
Profil
Asi som sa zle vyjadril keď som napísal "pre robota".
Stránka je vo všetkých vyhľadávačoch a katalógoch registrovaná s odkazom na home page. Ak budem spätné odkazy smerovať do hĺbky webu, napr. google pr sa rozloží na všetky tieto url. Ak by som ale úplne všetko smeroval na home page bude sa zvyšovať hlavne ranking url na ktorej je home page.
Alebo sa mýlim?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0