Autor Zpráva
Kybrex
Profil
Jak může být maximálně dlouhý titulek stránky, aby vyhledávač některá slova z něj neignoroval? Dal jsem stránkácm zřejmě moc dlouhý titulek a klíčová slova, která se nacházejí v části, kde už vyhledávač píše (...) (ve výsledcích vyhledávání) , jsou jako by tam nebyla. Zadám-li Ubytování U Obory, např. jyxo, který už stránky zaindexoval, je najde na 1. místě. Při zadání Ubytování Česká Skalice se ale stránky propadnou do hlubin pekelných a v titulku výraz Česká Skalice vůbec není tučně zvýrazněn (je až za (...)). Jen jsem se chtěl pro zajímavost zeptat, jestli existuje nějaká doporučená délka titulku mezi tagy <title>titulek</title>.
ninja
Profil
"Ubytování Česká Skalice" by melo byt jeste zcela v poradku, chybu bych hledal jinde.
Měsíček
Profil
Ne doporučená délka titulku neexistuje.
Dranel
Profil
Tuším že 64 znaků je maximální, doporučená opravdu neexistuje. Leda s ohledem na hustotu klíčových slov, ale to jsme už zase jinde :)
ninja
Profil
Tuším že 64 znaků je maximální


To rozhodne neni pravda.
Dranel
Profil
ninja
Piš vždy prosím jméno toho, na koho reaguješ. Ostatní příspěvky obvykle nečtu. Máš štěstí :)

To rozhodne neni pravda.
Já již nevím, kde jsem to číslo vzal, ale bylo to z jedné staré knížky (webu) takže to je asi i pro staré prohlížeče. Každopádně kdo by je psal ještě delší, že? :)
vertigo4
Profil
Dranel
Každopádně kdo by je psal ještě delší, že? :)
Třeba Seo-servis.cz :)
Dranel
Profil
vertigo4
No není to zase tak převratný :)
Marek Prokop
Profil
Kybrexi, v podstatě jste si odpověděl sám. Pokud se TITLE nezobrazí celý, asi už je příliš dlouhý.

Jinak by ovšem titulek měl být, stejně jako každý jiný webový text, přesně tak dlouhý, aby co nejlépe plnil svůj účel. A protože má každý konkrétní titulek jiný účel, nejde bohužel toto doporučení formulovat jinak než takto obecně.
vertigo4
Profil
Dranel
tak je to více jak o jednu polovinu tvého údajného limitu delší :-)
Kybrex
Profil
Díky za tipy. Moc se mi líbil web seo-servis.cz. Akorát mám problém s idexem stránek ve vyhledávačích. Na Seznamu jsem registroval web ve firmách, na Google jsem odeslal sitemap (včera odpoledne) pomocí nástrojů pro správu webu od Google na jyxo jsem jen odeslal odkaz a jyxo jediné si webu všimlo. google má stále zaindexované staré stránky, které se na webu už ani nenachází, přitom sitemap už stáhnul a analyzoval. Seznam zatím také nic. A je to už týden, co jsem to zařizoval (mimo sitemap, tu jsem dodělal později). Kdy si mě všimnou?! :-D
vertigo4
Profil
Kybrex
u mého webu trvalo bezmála měsíc než začal web Seznam normálně indexovat, v poslední době se chová divně... Seznam má nejspíš Měsíčky ;-)
Kybrex
Profil
vertigo4
Hustý. To by mě nenapadlo. Myslel jsem, že měsíčky bude mít jen SEZNAMka, ale on už i Seznam. Tak ono ho to snad zase přejde.
Měsíček
Profil
"Seznam má nejspíš Měsíčky ;-)"

Malá technická .. Seznam nemá ani Měsíčky ani Měsíčka, ani měsíčky ani měsíčka.
Afrod
Profil
titulek by měl správně vystihovat stránku, neměl by mít v sobě jen klíčová slova.
Railbot
Profil
Afrod
Tady jsme v sekci SEO, ne v sekci "Poctivý web, který není nikde vidět".
Kybrex
Profil
trochu jsem ten titulek poladil, aby důležitá spojení byla vcelku a hlavně na začátku titulku, neboť www adresa a název stránky jako Úvod moc hledaná slova nejsou. Na tom webu http://seo-servis.cz/ jsem si stránky nechal zkontrolovat a vyšlo vcelku pěkně, tak snad si google a seznam konečně taky všimnou! Už ten web běží 2 týdny a pořád nic.

Jinak za každý tip nebo radu, jak vylepšit optimalizaci pro vyhledávače budu vděčný, ne jen kvůli tomuto webu, ale i obecně kvůli zkušenostem.
Radek Nový
Profil *
Ahoj

Reaguji sice po pár dnech, ale pokud se podívám na ten tvůj web ( OT - "z mého okolí" ), nezdají se mi u něj některé věci:
1) titulní strana v TITLE: proč tam dáváš adresu stránek? Myslíš, že si ji někdo pamatuje a bude ji hledat ve vyhledávačích? ; proč tam je slovo Úvod? ; Těmito zbytečnými slovy si snižuješ váhu ostatních slov v titulku. Osobně bych zvolil zcela jednoduché:
Ubytování U Obory - Česká Skalice Zlíč
Myslím, že to plně vystihuje oč se na stránce jedná. Vše ostatní PODLE mne do titulku nepatří, můžeš to umístit to "popisku" stránky.

2)co se týče zbytku úvodní stránky - Nadpis H1 : "UVOD" - opět nic neříkající slovo, nadpisy jsou (spolu s title atd) jedním z rozhodujících faktorů určujících tvé umístění na Seznam.cz . Těžko si tímto slovem pomůžeš k nějakým návštěvníkům. Takže bych opět volil to co případný turista bude hledat " Ubytování u přehrady Rozkoš - Náchodsko "

- nadpisy H2 - používáš je v menu, opět ti v ničem nepomohou - v tomto případě máš nadpisy: Stravování - jak k nám - atd...
- na úvodní stránce málo textu, rozepsal bych se více o okolí a vybavení rekreačního zařízení
- příliš velké obrázky ruší vzhled. Umístit zde "miniatury", s odkazem na ty originální ve fotogalerii

Kod nehodnotím, nějak jsem se v něm "ztratil".
Toť několk poznámek, doufám, že jsem ti (Vám) jako svému sousedovi v regionu, nezkazil chuť do další práce. Osobně bych doporučil stáhnout některou z free css šablon ze stránek http://www.oswd.org/ a na nich se poučil o používání jednotlivých prvků na stránce.
Hezký den přeje Radek Nový Náchod

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0