Autor Zpráva
Ája X
Profil *
Ahoj všichni, moc prosím, můžete mi poradit, jak změnit odkaz na stránky na Google, Seznamu atd.. nějak se nemůžu dopátrat, kde a jak se to vlastně dělá.. Díky předem moc za každý info! :-)
Měsíček
Profil
cože? :)
Tresstys
Profil *
no, ježíš, to jsem asi špatně napsala, myslela jsem zápis o firmě a info o stránkách..
Ája x
Profil *
Jé, a teď jsemještě odepsala pod ségřiným jménem, moc se omlouvám... :-o
Měsíček
Profil
Myslíš tím tohle? Jak má první výsledek pod sebou další informace? Nebo myslíš tohle?
Ája x
Profil *
První tohle... :-)
Ája x
Profil *
Yuhů = Dušan Janovský
Yuhů = Dušan Janovský. Vítejte na mých stránkách. Spím bdím, bydlím ve Slaném, mám se dobře. Deníček. Krátké postřehy a příhody z každodenního osobního ...
dusan.pc-slany.cz/ - 10k - Archiv - Podobné stránky


- konkrétně na google bych potřebovala pozměnit takovýto podobný odkaz. A tedy vůbec nějak nevím, jak na to.. Dá se to vůbec?
Měsíček
Profil
Myslím, že ne .. tohle si dělá google sám (ale možná se mýlím).
Marek Prokop
Profil
Měsíčku, no jistě, Google si to dělá sám, ale SEO je přeci od toho, aby ovlivňovalo věci, které si vyhledavače dělají sami :-) Ája se tedy ptá správně a na správném místě.

Ájo, většina položek ve výsledcích vyhledávání se skládá z titulku (klikací odkaz) a úryvku (část textu pod titulkem). Titulek je v Googlu a Seznamu většinou tvořen obsahem HTML prvku TITLE nalezené stránky a je pro jednu stránku vždy stejný. Úryvek může být buď skutečný úryvek textu z nalezené stránky, nebo obsah HTML prvku meta description. Pro různé dotazy se u stejné stránky zpravidla zobrazuje různý úryvek.

Google v současnosti dost preferuje meta description. Pokud má hlavu a patu, není moc dlouhé a třeba i obsahuje hledaná slova, zobrazí ho téměř jistě. To je tedy nejjednodušší způsob, jak úryvek ovlivnit. Navíc je bez rizika zhoršení pozice, protože meta description pozici neovlivňuje.

Pro Seznam a alternativně i pri Google lze ovlivnit úryvek uspořádáním a konkrétními formulacemi textu na příslušné stránce. To už je trochu složitější, ale když si analyzujete pár nalezených stránek v obou vyhledavačích a provedete pár pokusů, jistě se Vám to také podaří.
Ája x
Profil *
Pro Seznam a alternativně i pri Google lze ovlivnit úryvek uspořádáním a konkrétními formulacemi textu na příslušné stránce. To už je trochu složitější, ale když si analyzujete pár nalezených stránek v obou vyhledavačích a provedete pár pokusů, jistě se Vám to také podaří.
Vaše jméno

Moc moc děkuju za info, zkusím to, jen se trošku bojím, že to pro mě bude dost těžkej oříšek. Je to zvláštní, ale google mě má při zadání určitého slova na prvním místě, ale jen jako jednoslovné heslo a seznam mě, mrška, nenajde vůbec. Takže je rozhodně někde velká chybka..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0