Autor Zpráva
Timy
Profil
Dneska jsem si u Googlu všiml zajímavé věci — u některých odkazů to na začátku popisu ukázalo nějaké datum, viz třeba tento odkaz. Co je to za datum a jak ho Google získává? A je to nějaká novinka nebo jsem si toho jenom nikdy nevšiml?
habendorf
Profil
Timy

Že zrovna tebe musím posílat na http://www.google.com/search?hl=cs&q=google+date+in+search+results&btn G=Vyhledat+Googlem&lr= :o)

Druhý výsledek: http://www.labnol.org/internet/search/find-publication-date-of-web-pag es-in-google-search-results/3804/

As you may have guessed by looking at the screenshot, Google now displays the actual publication date of a web page in the search results pages - see example.

The publication date here refers to the day when that web page was uploaded by the webmaster / blogger on the web. It can therefore be different from the day when that page was first spotted or indexed by Google spiders.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Timyho:
Také mě to zaujalo, funguje to pár měsíců. GoogleBot asi umí pomocí nějaké heuristiky vyčíst z obsahu datum vydání.

Update: Aha, tak asi využívá RSS/ATOM kanály.
Timy
Profil
habendorf
Já googlil, ale jenom česky :-). Dík.

Chamurappi
RSS? To mi moc nedává smysl, protože v RSS se uchovává pár posledních článků. To spíš Sitemap. Áha, tak jo, z RSS to taky bere. Viz starý článek, který už není v RSS a nový článek, který ještě v RSS je.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0