Autor Zpráva
Ghosting
Profil
Zdravím,
snažím se trochu dokopat Google k rychlejší indexaci (a hlavně přesnější) . Jsem zaregistrovaný u googlu, používám sitemap.txt (verze txt) vygenerovaným touto stránkou. Na svém starším webu jsem používal také sitemap,ale verzi xml. Nevím čím to je, jestli typem sitemapu (který předahuzuju googlu), ale indexace mého nynějšího webu je daleko pomalejší než staršího. Seo-servis mi ukázal číslo 97, což není podle mne vůbec špatné, je fakt že počáteční linkinbuild jsem odláknul (pár katalogů, osobní weby atd.). V google webmasteru mám zapnuté sitemap, ten ukazuje 49 zaindexovaných linků ze 129.
Možná něco dělám špatně, ale když napíši nový článek, tak URL vložím do souboru sitemap.txt v rootu, v nastavení webmastertools zatrhnu "Znovu odeslat vybrané", tím pádem se znovu natáhne celý sitemap.txt.
Myslíte že bych měl nechat google at si sám prohlíne nodý sitemap, nebo to dělám správně? Snad jste pochopili můj dotaz.
Ghosting
Profil
Ježiš, prosím Vás přesuňte to do Sekce SEO.
Jan Rippl
Profil
nejprve si skontroluj, zda sitemap.txt neobsahuje chyby. Můžeš ho skusit znovu odeslat. Jinak doporučoval bych spíše formát xml (+komprimovaný xml)
Ghosting
Profil
Nn neobsahuje, jsou tam čistě jen všechny url z mých stránek, zkusím tedy změnit typ sitemapu.
Marek Prokop
Profil
Myslím, že za normálních okolností sitemap nemá (a ani by neměla mít vliv) na počet zaindexovaných stránek. Ručně budovat sitemap pro web se 129 stránkami mi připadá zbytečné. Věnujte čas raději budování zpětných odkazů.
ninja
Profil
Ghosting: V google webmasteru mám zapnuté sitemap, ten ukazuje 49 zaindexovaných linků ze 129.

To znamena ze vse je v poradku. Googlu i dalsi vyhledavace budou postupne indexovat i dalsi stranky webu, jak bude plynout cas a ziskate dalsi zpetne odkazy.

PS: Registrace v Google Analytics vam z pohledu vyhledavacu a indexace webu vubec nepomuze.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0