Autor Zpráva
sumec
Profil *
Zdravím lidičky,
jsem začínající amatér a učím se teprve na svém blogu. Dost jsem si vyhrál s hlavičkou a nechtěl jsem aby mi obrázek kdekdo kradl. Vím, že pro lidi od počítačů to je "brnkačka" (ti by kradené ale stejně nepoužili, tak proč by to vlastně dělali? ;) ale měl jsem namysli ty běžné lamy, co šlohnou všechno pomocí "uložit jako..."
Abych jim to aspoň trochu znepříjemnil, překryl jsem celou hlavičku jedním velkým průhledným gifem.
Teď mě ale napadlo, jestli to není prohřešek v duchu zakázaných SEO praktik. Za oním gifem se totiž skrývá i titulek stránky a <h1> nadpis - tudíž zakázaný "text za obrázkem". Umí robot rozeznat, že jde o překrytí průhledným obrázkem nebo je tu riziko penalizace?
Díky :)
Bubák
Profil
Umí robot rozeznat, že jde o překrytí průhledným obrázkem
Neumí, musí to někdo nahlásit (bonznout).

Oprava:
Teď čtu dotaz znova (a pořádně), z hlediska SEO nejde o žádnou nekalou praktiku, průhledným GIFem nic neschováváš.
sumec
Profil *
Aha, díky.

Pokud je schovaný text zcela shodný s textem na obrázku, nic ti nehrozí.
De facto není, protože na obrázku není vůbec žádný text. Jde pouze o velký transparentní obdélník.

Chápu to správně, že toto by tedy rozhodovali už jen "živí lidé" po eventuálním "nabonzování"?
sumec
Profil *
ok ;)

Tak teď si odpovídáme tak rychle, až si "šlapeme na paty" he he... :)

Každopádně díky moc.
sumec
Profil *
Jasně, teď už si rozumíme ;)

Děkuji moc.
kajaman
Profil
Tady to někdo promazal tak šikovně, že z toho vlákna zůstal úplnej šit, ačkovliv by to jinak bylo docela zajímavé, že?
sumec
Profil *
Ne ne, myslím, že nikdo nepromazával. Mě se jedna odpověď po odeslání nezobrazila, tak jsem ji napsal podruhé a skočily tam obě :/
Mezitím napsal Bubák opravu, takže se nám vlákénko trochu zamotalo ;)
Ale porozuměli jsme si, takže je vše ok. Kdyby měl ještě někdo něco k tématu, tak sem s tím :)
sumec
Profil *
Snad nebudu za blbce, když přiznám, že v tom nemám pořád ještě úplně jasno.
Ano, chápu, že "živý" člověk by uznal, že průhledný obrázek nic neschovává a tudíž by to pustil. Jde ale o to, jestli se to k člověku vůbec dostane?
Zajímá mě jak to vlastně funguje. Penalizuje už sám robot anebo ještě předá k lidskému posouzení zda je to "kalé" nebo nekalé?
Původní otázka se spíš ptala na inteligenci robota.
1) Je naprogramován tak, že dokáže uznat, že překrytí textu transparentním obrázkem vlastně nic neskrývá a přejde to, i když původní podmínka: (text je překryt obrázkem) je splněna. Anebo
2) Prostě je splněna podmínka: (text se nachází za obrázkem) pak -> penalizace

Nechtěl bych, aby mě rovnou odpálil "blbý" robot. (což neznamená, že bych pochyboval o jejich inteligenci, prostě jen nevím jak dalece sahá ;)

Tak jak to tedy je?
Díky
Plaváček
Profil
sumec

Je naprogramován tak, že dokáže uznat, že překrytí textu transparentním obrázkem vlastně nic neskrývá

1. Robot nic takového nezjišťuje, ani to není jeho posláním a nikdy neprochází CSS styly, takže nějaké "překrytí" obrázkem nemůže ani rozpoznat natož nějak penalizovat.

Prostě je splněna podmínka: (text se nachází za obrázkem) pak -> penalizace

2. Platí jedno základní pravidlo - robotu nesmí být předloženo něco jiného, než lidskému návštěvníkovi webu. Penalizace (pokud se bavíme o tom samém) se provádí vždy ručně odpovědnými pracovníky - v drtivé většině na základě oznámení nebo vlastním zjištěním pracovníků fulltextového týmu.

Pro lepší pochopení třeba tento odkaz: http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=70897&to pic=8843
sumec
Profil *
Díky za trpělivost, už mám jasno :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0