Autor Zpráva
jirkapinus
Profil *
Zdravím,
nevíte někdo za co všechno dává Google penalizaci? Třeba ve spojení s novýma odkazama? Tím nemyslím jenom sand box. Můžou být některý katalogy braný jako link farmy a za registraci do takovýho katalogu potom penalizace na Google?
Plaváček
jirkapinus

Běž ke kováři, třeba zde:

http://www.google.com/support/webmasters/bin/answer.py?answer=35769

Můžou být některý katalogy braný jako link farmy...

Ano.

...za registraci do takovýho katalogu potom penalizace na Google?

To je velmi nepravděpodobné. Spíše odkaz z takové linkfarmy nebude mít žádný užitek.
vertigo4
jirkapinus
za registraci do takovýho katalogu potom penalizace na Google
To je více jak velmi nepravděpodobné, protože si představ situaci, kdyby tě chtěla konkurence zničit, tak by v takovém případě stačilo zaregistrovat tvoji stránku do link farem? To ne...
jirkapinus
Profil *
No jde mi o to, že jedna moje stránka dostala na google penalizaci zhruba 85 míst a kromě registrace do katalogů jsem s ní nic jinýho nedělal. Zajímavé je, že určitou penalizaci dostala na google v průběhu posledních měsíců už několikrát, ale vždy se po pár dnech vrátila zpět. Teď už to trvá příliš dlouho a nevím proč tomu tak je...
jirkapinus
Profil *
Jediný co sem našel je jiný web, na kterém jedna stránka má téměř stejný obsah jako moje HP, někdo mě tedy okopíroval obsah, ale pochybuju, že by to bylo kvůli tomu...
Railbot
jirkapinus
A kde máš jistotu, že je to penalizace a ne standardní tanečky, než se tvůj web ve výsledcích ustálí?
jirkapinus
Profil *

A kde máš jistotu, že je to penalizace a ne standardní tanečky, než se tvůj web ve výsledcích ustálí?

ten web běží už 8 měsíců, takže už by měl být ustálený
aňonym
Profil *
Tak se ti už ustálil no.
Marek Prokop
Web ustálený ve výsledcích vyhledávání? Nic takového neznám. Náhlý pohyb o desítky pozic je běžný. Žádnou penalizaci bych v tom nehledal.
jirkapinus
Profil *
Web ustálený ve výsledcích vyhledávání? Nic takového neznám. Náhlý pohyb o desítky pozic je běžný. Žádnou penalizaci bych v tom nehledal.

Běžný? To se mi zdá trochu divný, že je běžný pohyb o desítky pozic. Je k tomu známý nějaký rozumný důvod? Některý stránky jsou neustále první a u nich žádný pohyb není... Kdybych dostal sand box za nový odkazy, tak bych to ještě chápal, ale tohle se mi stalo za poslední dva měsíce asi čtyřikrát, vždycky se web po pár dnech vrátil zpět, ale tentokrát pořád nic :/
Marek Prokop
To se mi zdá trochu divný, že je běžný pohyb o desítky pozic.

No jo, mně je taky divný, že v Austrálii visej lidi hlavou dolů, ale prej je to věděcky dokázaný, tak co nadělám.

Je k tomu známý nějaký rozumný důvod?

Ano, je. V indexu jsou miliardy stránek, statisíce z nich se každou chvíli změní, každou minutu hledají miliony lidí různé dotazy, každý den se mění váhy kritérií řazení a jednou za čas i algoritmy řazení. To vše má na pozici Vaší stránky vliv.

Nebýt toho, že Google nejspíš stabilitu výsledků uměle podporuje (starší pozice může být jedním z kritérií pro výpočet nové), byla by fluktuace asi ještě mnohem výraznější.

Některý stránky jsou neustále první a u nich žádný pohyb není

Ano, některé stránky mají před konkurencí tak obrovský náskok, že je výkyvy v řazení nepostihují.
sumec
Profil *
Ještě bych se vrátil k prvnímu dotazu, také mě zajímá.

Kupříkladu zde:
http://blackhorse.eu.sk/post13226.html?sid=cfdb0d74d650ae172e2cf607ee2 2cd90
nebo zde:
http://vladooo.sk/2008/05/18/na-co-nezabudnut-pri-linkbuildingu/

...mluví pánové přímo o penalizaci. Vertigova odpověď (výše) mi ale také připadá logická. Jsou třeba superlink.cz a czin.eu linkfarmy? V dobré víře zaregistrovat svůj web do různých katalogů jsem vybíral spíše ty s vyšším PR anebo prostě ty známé a hodně viditelné. Tyto dva ode mě chtěli vložit na můj web odkaz fungující na principu bodů "poslal" - "dostal". Je toto tedy znak linkfarem? Co byste doporučili - může to pomoci a neuškodit mému webu anebo raději odstranit? Díky
Bubák
Nejsem sice odborník, ale pochybuji o tom, že by linkfarma (přesněji to co google považuje za linkfarmu) měla dobrý rank.
sumec
Profil *
No superlink.cz mi teď ukazuje PR=4 a czin.eu PR=6. Proto jsem to na ně dal. Ale pořád si nejsem jist, zda jsou to linkfarmy a jestli mám odkaz na nich nechat nebo raději ne, pokud chci mít slušný a nepenalizovaný web?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0