Autor Zpráva
blackdeath
Profil
Dobry den,

mam takovy problem, asi uz poznate z titulku.

Na Google.cz jsem na velmi konkurencni slovo na 4.miste, bohuzel na seznamu propadlej na 7.strance.

Stale analyzuji cim by to mohlo byt, ale zatim neuspesne.

Na strankach mam napriklad skryty text jako u loga, pak u dalsich dvou obrazku, kdy vlastne v tom zahrnu i to klicove slovo pro ktere optimalizuji.

Dale mam zhruba 30 odkazu v paticce.

Vim ze kazdy vyhledavac bere v potaz jine veci, ale takovyto propad jako ze az na 7.stranku se mi zda az presprilis. Nevite kde by mohl byt kamen urazu?

Dekuji za vsechny rady.
Timy
Profil
blackdeath
Na strankach mam napriklad skryty text jako u loga, pak u dalsich dvou obrazku
Dale mam zhruba 30 odkazu v paticce.
To má být dobře, nebo špatně?
blackdeath
Profil
no to prave nevim, jestli toto neni kamen urazu. Jestli by eventualne tohle mohl seznam.cz penalizovat a soupnout me na 7.stranku. Nejhorsi je ze na klicovou frazi, ktera obsahuje to ono klicove slovo a ta fraze je take velmi konkurencni, jsem na seznamu na 1.miste. Takze nevim, v cem je problem a pomalu z toho nemuzu ani spat.
Railbot
Profil
blackdeath
A proč se nezeptáš jich?

Pokud je ten skrytý text jen přesná alternativa k obrázku, tak to problém nebude. Odkazy, nevím. Asi nevadí, kdo má kolik odkazů v patičce. Ostatně to není žádná výhoda.
blackdeath
Profil
Myslis se zeptat rovnou na seznam online podpore?
Railbot
Profil
blackdeath
Žádná online podpora sice neexistuje, ale existuje něco jako helpline, kde ti s trochou štěstí někdo odepíše, jestli je tvůj web penalizován a proč.
ninja
Profil
blackdeath:

1. Jak dlouho web bezi?
2. Jak vypada porovani nastev Googlu bota oproti botu Seznamu?
3. Rozdil v poctu indexovanych stranek?
4. Zpetne odkazy jsou spise z ceskych, nebo zahranicnich stranek?

Opravdu nevim proc kdyz chcete konkretni radu neprilozite link na onen web...
nightfish
Profil
neprilozite link na onen web
a předmětné klíčové slovo/frázi

penalizován imho nebude - to by pak ve výsledcích nebyl vůbec
Railbot
Profil
penalizován imho nebude - to by pak ve výsledcích nebyl vůbec
Penalizace nespočívá jen v úplném vyřazení webu z výsledků, ale právě i v jeho odsunutí z prvních pozic.
DennyKK
Profil *
Mám podobný problém, na google první místo, na seznamu 6. stránka. Ale několik let to bylo i na seznamu do 3. pozice, žádné změny na straně prezentace. s-rank 86.
Plaváček
Profil
DennyKK

Mám podobný problém, na google první místo, na seznamu 6. stránka

To je nám strašně líto. Co s tím hodláš provést?
Medvídek
Profil
Já mam zkušenosti, že s pořadím stránek si hrajou přímo admini na seznamu ... Několik klientů od mého známého bylo na velmi dobrých pozicích na seznamu, pak jim volali ze seznamu, jestli u nich nechtějí placenou reklamu, a když odmítli, tak během pár dnů se propadli o několik desítek míst.Kdyby to byl ojedinělý případ, tak to hodim za hlavu, ale stalo se tak ve 4 případech :(
Dero
Profil
Medvídek: To je docela závažné nařčení. Nějaké důkazy, že tam existuje příčinná souvislost?
Medvídek
Profil
No viděl jsem na vlastní oči, že to takto funguje i na Centru. Samozřejmě žádný důkaz že to Seznam dělá mít nemužu, vždy to bude jen slovo proti slovu.Akorát mi to přijde divný.V jednom případě bych řekl, že to je náhoda, ale u 4 případů ? To už je dost velká náhoda :( Ale chápu to :) Z něčeho žít musí :)
Railbot
Profil
Medvídek
Pochybuji o tom. Bude to jen shoda náhod nebo pomluva.
Marek Prokop
Profil
To už je dost velká náhoda

Jako dost velká náhoda Vám to připadá zřejmě proto, že si neuvědomujete rozsah indexu Seznamu a pohybů v něm na jedné straně a aktivit obchodní sítě Seznamu na straně druhé. Přirozeným pohybem dojde ke změně pozic v Seznamu třeba u milionu stránek denně (z toho polovina směrem dolů). Zároveň obchodníci Seznamu něco nabídnou pár stovkám potenciálních klientů denně, z toho řekněme ve 100 případech budou odmítnuti.

Za rok to tedy máme nějakých 26 tisíc odmítnutých nabídek a 150 milionů propadů pozic. Jaká je matematická pravděpodobnost, že k minimálně čtyřem propadům dojde do tří dnů poté, co majitel stránek odmítl nabídku Seznamu? IMHO je to pravděpodobnost hraničící s jistotou.

Kdybychom to však chtěli spočítat zcela správně, museli bychom na nějakém rozumném vzorku zjistit počet případů, kdy po odmítnutí nabídky došlo k propadu, pročet případů, kdy po odmítnutí nabídky došlo k vzestupu a počet případů, kdy se po odmítnutí nabídky nic nezměnilo. Pak bychom museli stejné údaje (počty propadů, vzestupů a nezměněných pozic) zjistit i u srovnatelného vzorku, kterému Seznam nic nenabízel.

Jakékoli údaje, které neporovnávají tyto dvě trojice hodnot, nemají žádnou vypovídací schopnost.
DennyKK
Profil *
No co s tím hodlám dělat? ono to není tak jednoduché. Osobně mě napadlo, že protože se jedná o prezentaci celkem významné české firmy, že nás jednoduše sundají na tu 6 stránku a počkají, až se ozvem, a prodají nám reklamu. Zatím to řeším s firmou, která nám prezentaci dělala, je to člen asociace.biz a její majitel má v seznamu nějaké známé, tak to řeší přes ně. Po spuštění nové prezentace cca před třemi lety jsme se dostali do třetího místa na seznamu, tak jsme jim přestali platit a pořád jsme horní pozice drželi. Děláme si pravidelný monitoring pozic na jenotlivá KW a vyhledávače a ten propad přišel najednou a bez důvodu. Neporušili jsme žádná pravidla, máme dost zpětných odkazů, máme platný firemní zápis na seznamu, srank 86 a před námi jsou stránky s srank 21!!! Seznam má údajně problémy s indexováním, ale to je takové jedna paní povídala... Tak zatím čekám na vyjádření "známých" ze seznamu, jen mě zajímalo, jestli má někdo další podobné zkušenosti.
Marek Prokop
Profil
DennyKK, nezlobte se, ale na takto nekonkrétní otázky nemůžete dostat žádnou rozumnou odpověď. Pokud si chcete jen postěžovat, stěžujte si na lampárně. Pokud se chcete na něco zeptat, založte na to jednak vlastní vlákno a hlavně uveďte konkrétní údaje -- o jaký web se jedná, jaké pozice jste měli na jaké dotazy před změnou, jaké pozice máte po změně, kdy ke změně došlo, co jste s webem dělali před poslední návštěvou robota před změnou atd.

On vám pravděpodobně nikdo nic rozumného neporadí ani pak, protože analýza příčin změn pozic je hodně náročná, ale aspoň nějakou šanci na odpověď mít budete.

Obecné odpovědi k Vašim obecným otázkám a tvrzením:

ten propad přišel najednou a bez důvodu

Změny vždy nějaký důvod mají, i když samozřejmě nemusí být na vaší straně.

máme dost zpětných odkazů

Jak to víte a co vůbec znamená "dost"? Navíc se z pouhého počtu zpětných odkazů dost těžko něco vyvozuje. Jeden kvalitní zpětný odkaz může mít stejnou hodnotu, jako tisíc málo kvalitních. I když se třeba počet vašich zpětných odkazů nezměnil, mohla se změnit jejich kvalita (tj. samotné odkazující stránky přišly o své zpětné odkazy nebo se nějak jinak změnily).

srank 86 a před námi jsou stránky s srank 21!!!

Na tom rozhodně není nic natolik zvláštního, aby si to zasloužilo tři vykřičníky.

jen mě zajímalo, jestli má někdo další podobné zkušenosti

Ano, podobné zkušenosti mají tisíce jiných lidí. Na to jste se nemusel ptát -- stačilo si projít tohle forum a zjistil byste, že se jich tu ozývá několik denně už několik let.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0