Autor Zpráva
Mr.Eko
Profil *
Ahoj, mám menší problém. Jak je možné, že mé stránky mají PR4, podstránky PR3 a zároveň má index SR70 a podstránky SR jen 15 ? Oproti googlu je to velký propad předání. Nevíte co by to mohlo zlepšit?

Pomohlo by například kdybych vsechny podstránky webu přesunul na subdomény? Co by se pak stalo ?
Marek Prokop
Profil
Absolutní hodnota GPR 3 může být teoreticky až 10krát nižší než GPR 4. Srank 15 je pravděpodobně (nevím jistě) sotva 5krát nižší než Srank 70. Na uvedeném rozdílu tedy není nic divného.
Mr.Eko
Profil *
Nj, díky, to máš pravdu.
A je pravda, že subdoménám se předává vyšší SR než podstránkám? Nebo že subdomény mají lepší umístění na seznamu či googlu ?
Marek Prokop
Profil
O tom, že by se subdoménám předával vyšší rank, nebo že by subdomény měly nějakou výhodu pro umístění, nic nevím.
Mr.Eko
Profil *
Ok, pořád mi to ale ve výsledku nějak nevychází. Mám stránky SR68 a ty odkazují na subdomény a subdomény odkazují zase na ostatní subdomény+hlavní doménu. Nikde není jeden jediný externí odkaz a i přes to mají subdomény max SR22. Předpokládaný převod by měl být někde okolo x0,85. Takže mi to pořád připadá hodně málo.

Nemůže tady hrát roli to, že subdomény mají jiné tématické zaměření a proto dostanou tak malý SR?
Mr.Eko
Profil *
*subdomény mají SR 15 až 22
Radek Nový
Profil *
S tím SRankem to je malinko jinak, než asi myslíš. Zkusíme příklad

Máš pytlík se 68 bonbony ( tvůj SRank HP) a jelikož jsi zplodil 6 dětí (počet tvých subdomén) přemýšlíš jako SeznaBot, jak by jsi o ty sladkosti podělil svou drobotinu. Nemůžeš očekávat, že každému dítěti dáš 0,85 pytlíku..... To by´jsi přeci musel mít pytlíků cca 5...
Takže vydělíš 68 bonbónu šesti, ale jelikož sladkosti máš tůze rád jako kluci ze Seznamu ( a aby se taky celý systém nezhroutil neustálým navyšováním ranku), při rozdělování nějaké ty bonbonky sníš. Takže každé děcko dostane bonbonu 10 a při rozdělování se ti ztratí v kapse bonbonu 8.

To asi takový zjednodušený příklad. Pokud bych ti chtěl zamotat hlavu, tak bych se rozpovídal o tom, že jako despotický otec , nakonec od každého děcka dostanu nějaký ten bonbonek po příštím přepočtu zpět ..... Ale to by bylo na delší diskusi.
memento
Profil *
:D super příklad a když už jsme u toho s-ranku a kluků od seznamu co maj rádi bonbony tak by mě zajimalo jak velký má s-rank vliv na výsledky ve vyhledávání a taky jestli někdo alespoň přibližně neví jak se dá spočítat?

A také jestli je pravda, že seznam dává velký vliv na odchozí odkazy, takže když bych například snížil počet odkazů z hlavní stránky o polovinu tak jestli bych se ve výsledcích posunul nahoru nebo jestli to nemá žádný vliv?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0