Autor Zpráva
Dominick
Profil *
Rozhodl jsem se že si umístím reklamu Adsense i do administrační části svého webu, která je běžně chráněna HTTP autorizací 1.0 Basic, prostě tou co se píše do .htaccessu
No tak zaprvé jsem nechal zaindexovat googlebota moji administraci tím, že jsem ho výjmul z nutnosti se autorizovat
Allow from googlebot.com

(ještě bych musel přijít na to jak se jmenuje server co vnucuje reklamy, abych ho tam taky přidal)
jenže zatím mi googlebot jen dělá škody... když je třeba u novinek v administraci odkaz s nápisem smazat novinku (na url script.php?smazatid=id_novinky) tak on ten odkaz zkontroluje v naději že se dostane na nějakou novou textem nabitou stránku a místo toho jen smaže další záznam z databáze a javascriptový dotaz jestli chce opravdu smazat příspěvek ho neodradí (možná ho ani neumí spustit)
Taky čas od času restartuje počítadlo návštěv odkazem na script nuluj_pocitadlo.php XD
Taky mi trvalo než jsem přišel na to kam mizí novinky ale z logu už je mi jasné že za to může googlebot.
No zastavil jsem teď raději všechny odkazy, které něco mažou než příjdu na nějaké řešení... není nějaký atribut, který by říkal googlebotovi že na ten odkaz nemá chodit, nebo jak se řeší odkazy, které vykonávají po návštěvě nějakou akci?
Medvídek
Profil
ení nějaký atribut, který by říkal googlebotovi že na ten odkaz nemá chodit,

rel=nofollow ?
Dominick
Profil *
U rel=nofollow jsem si právě nebyl jistý jestli je to jen 'neindexuj tuhle stránku' nebo 'nenavštěvuj tuhle stránku' no můžu to doplnit k odkazům a zase to mazání zprovoznit ale je to risk... všechno maže hrozně rychle XD
Venca V
Profil
Dominick
Jen tak mimochodem, nebylo by lepší ho do administrace vůbec nepouštět? K čemu ti to je proboha dobré, aby si lidi mohli vygooglit tvojí administraci a zkusit jí hacknout? Nechápu.
DoubleThink
Profil *
Neexistuje žádný rozumný důvod indexovat stránky s autorizací. Google nemá důvod nabízet odkazy, na které se normální lidé nedostanou. Předstírat před robotem, že na stránce autorizace není, je nepovolená technika (cloaking). Brzo se dočkáš toho, že bude tvůj web penalizován.
Dominick
Profil *
No teď jste mi nasadili brouka do hlavy... to aby se data z administrace dala najít na googlu bych taky nechtěl
Jenže ten hlavní důvod jsou ty adsense... ty nedostanu na web který není zaindexován
Lexter
Profil
Dominick
A k čemu adsense do administrace?
juk_jana
Profil
Pomineme-li smysl adsence v administrace, tak přesně na tuto věc by mělo sloužit (nevím, neověřovala jsem) Nastavení AdSense - Ověřování webového serveru, kde se zadají

Adresář či URL s omezeným přístupem:
Ověřovací URL:
Způsob ověření:
Parametry: Atribut/Hodnota
Dominick
Profil *
Adsense chci nacpat do administrace protože tam chodí fakt dost uživatelů no byla by škoda je nezaspamovat.
S tím ověřením webového serveru přímo v adsense jsem měl problém... nechtělo to fungovat, nevím jestli při autorizaci už v htaccessu se to dá použít.
No koždopádně pokud po ověření bot webem prochází ale potom ho nenabídne do hledání (teda předpokládám že nenabídne, bylo by to pak stejné) nešlo by mu tohe aby web procházel a nedával ho do hledání vysvětlit ještě nějak jinak?
nightfish
Profil
nechtělo to fungovat, nevím jestli při autorizaci už v htaccessu se to dá použít.
vzhledem k tomu, že jsou tam 3 možnosti: POST, GET a Plain http (.htaccess), tak zkus hádat...
Dominick
Profil *
No podle toho jak dlouho jsem to bezůspěšně zkoušel jsem nabyl dojmu že jde jen o autorizaci vyvolanou přes php hlavičky
header('WWW-Authenticate: Basic realm="něco"');
header('HTTP/1.1 401 Unauthorized');
Pavel W.
Profil *
Jak píšou zde:
http://www.owebu.cz/google/vypis.php?clanek=1166
s metatagy:
<meta name="googlebot" content="NOARCHIVE"> 
<meta name="googlebot" content="NOSNIPPET">

nepůjde obsah stránky přečíst z archivu a namísto textu stránky se zobrazí jen popisek z meta description, takže to potom bude fungovat podobně jako když se googlebot na stránky dostane s platným jménem:heslem

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0