Autor Zpráva
menci
Profil *
Ahoj, prosím o radu:
Měla jsem stránku http://www.art-atelier.eu/ a tutéž stránku současně jako alias s doménou "art-atelier.com"
Zpětné odkazy se dělily - stránka s doménou.com měla S-rank=50, a novější doména.eu měla S-rank=8.
Tak jsem obsah stránky.com dala do nového prostoru a udělala tam hattcess - trvalé přesměrování na art-atelier.eu
Doufala jsem - že se tam přesune i získaný page-rank, google-rank i S-rank ... už to tak funguje tři týdny ... a furt nic :-(
S-rank stránky.eu se nezměnil, přesměrování ze stránky.com plně funguje.
Dočkám se zvýšení S-ranku - nebo je to blbě a budu muset všechny staré odkazy na *.com (které stejně nemám šanci najít) opravit a přepsat??
Marek Prokop
Profil
Přenos ranků přesměrováním není okamžitý. Prodleva je podobná, jako u přenosu přes dva odkazy.
Davex
Profil
menci
Díval jsem se na to přesměrování a asi bude někde chyba, protože art-atelier.com se místo na www.art-atelier.eu přesměrovává někam jinam (sedoparking). Jaký je obsah souboru .htaccess?

Edit: Už jsem to našel. Původní adresa byla www.bm-atelier.com - tam je přesměrování správně, takže platí to co píše Marek Prokop. Možná by jen stálo za to nerozdělovat ranky mezi adresu s www a bez www - bylo by vhodné zvolit jeden vzor jako primární a používat ho ve všech odkazech.
menci
Profil *
Dawex děkuji za opravu původní adresy, hledat fykt umíš :-)
v tom používání www máš pravdu - kdysi jsem to dělala blbě a nyní nevím, kde všude to mám opravit? Je nějaká metoda - jak to zjistit? Odkud všude na mne jdou odkazy s www a bez www?
----------
Toho původního Pageranku se zatím furt nemůžu dočkat :-(
filio
Profil *
zkus napsat do .htaccess


RewriteCond %{HTTP_HOST} ^domena.cz
RewriteRule (.*) http://www.domena.cz/$1 [R=301,QSA,L]
RewriteCond %{REQUEST_URI} !\.[[:alnum:]]+$ 
RewriteRule ^(.+[^/])$ /$1/ [R=301]



a mas to zrovna i s doplnenim lomitka
nula
Profil *
Přesměrováním se S-Rank nepřenáší, je to zavedený omyl. Web získá S-Rank opět postupně jako by byl nový, proto to trvá tak dlouho. Logicky, příklad: teoreticky můžete najednou přesměrovat třeba deset domén s libovolným Rankem na jednu novou a co myslíte, že ta nová získá jejich součet, nebo ten nejvyšší, nebo nejnižší? Je jasné, že je to ochrana proti těmto možným manipulacím.
Marek Prokop
Profil
Nulo, liší se nějak Vaše odpověď od těch, které zde již padly, nebo jen říkáte jinými slovy totéž? Můžete to, prosím, trochu upřesnit?
Zahradář
Profil *
Marek Prokop
Podle mého názoru řekl nula naprosto odlišnou věc než vy a je také pravdivá.
Davex
Profil
nula
Zahradář
Nevím jestli to platí stále, ale S-Rank se "přenášel".
nula
Profil *
Marek Prokop cituji: "Přenos ranků přesměrováním není okamžitý. Prodleva je podobná, jako u přenosu přes dva odkazy. "
menci cituji: "....Doufala jsem - že se tam přesune i získaný page-rank, google-rank i S-rank ... už to tak funguje tři týdny ... a furt nic :-( ......." "....Toho původního Pageranku se zatím furt nemůžu dočkat :-(....."
Chtěl jsem jenom říct, že pomocí přesměrování, přenos (přesun, dědičnost či jak chcete) ranků neexistuje. Pokud máte pocit, že je to totéž co původní příspěvky, omlouvám se za ten svůj.
Marek Prokop
Profil
Nulo, já myslím, že si stále nerozumíme. Nebo to skutečně myslíte tak, že když stránka A odkazuje na stránku B a stránka B je přesměrovaná na C, vyhledavač nepochopí, že odkaz z A směřuje ve skutečnosti na C? Pokud ano, byl by to opravdu hodně revoluční názor.
nula
Profil *
V pořádku, přesměrování odkazu samozřejmě funguje, což jsem nikde nevyvracel. Snaha byla odpovědět hlavně na dotaz menci, ohledně přenosu ranku, který se nepřenáší, ale znovu vytváří od 0, čímž se předchází kolizím či podvodům, kdy by na jednu stránku vedlo přesměrování z více stránek. Nemá smysl pořád opakovat to stejné, dále bez komentáře.
Marek Prokop
Profil
Fajn, takže už si snad rozumíme. Také mi šlo o to, odpovědět na dotaz Menci, takže ještě jednou (a naposled):

Dočkám se zvýšení S-ranku - nebo je to blbě a budu muset všechny staré odkazy na *.com (které stejně nemám šanci najít) opravit a přepsat??

Po čase se dočkáte zvýšení ranku, i když staré odkazy nezměníte a i když Vám nepřibudou nové směřující již na novou adresu. Prodleva je v různých vyhledavačích různá -- v Googlu velmi krátká (ovšem dlouho může trvat aktualizace veřejného PageRanku), v Seznamu asi delší.
menci
Profil *
Děkuji všem za zájem a vysvětlení. Je to opravdu běh na dlouhou trať. Nyní - po 3 měsících už mně S-rank vylezl dokonce na 64, google rank trochu kulhá - byl původně "4" ... a je už hooodně dlouho na "3" - ale zase nikdy níže neklesl.

Je ale celkem zajímavé, že nejsou oba v podobném poměru. (Tedy cca na 50% ukazatele).
Našla jsem dost starou stránku autoskola-helpka kde je to naopak: S-rank jenom 17, ale Google-rank "4".
I když je algoritmus výpočtu ranků supertajný - tak by IMHO měl být podobný - protože cíl mají stejný??
(Ale to je asi už otázka na nové vlákno?)
Marek Prokop
Profil
Algoritmus výpočtu PageRanku není supertajný, je veřejný (i když ve veřejné verzi některé detaily chybí).

Pokud jde o stupnici, ani jedna není AFAIK lineární -- střední GPR 5/10 má k šestce dál než k jedničce a Srank 50 taky není v polovině.
menci
Profil *
No ano, ale mne jen zaráží, že tak rozdílně hodnotí stejnou stránku. (A nechápu proč?)
Tu moji 3/10 GPR oproti 64/100 SR a tu Yhuůovu naopak GPR 4/10 oproti SR 17/100. A jeho Helpka-2 má dokonce S-rank jenom 8, ale GPR furt 4!
A podobných příkladů se určo najde víc?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0