Autor Zpráva
Etruska
Profil *
Dobrý den,
chystám se přesunout fungující web na jinou doménu s pokud možno co nejmenším poškozením z hlediska SEO. Na původní stránku nastavím
header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");

spolu s redirectem na novou doménu. Chtěl bych se tedy zeptat na vaše osobní zkušenosti - jak dlouho bych měl nechat původní stránku s redirectem, aby prohlížeče stačily přesunout svoje ranky? Z finančních důvodů se mi nechce platit trvale doménu, která mi bude k ničemu. Děkuji
frian solutions
Jaké prohlížeče máš například na mysli? ; )
Etruska
Profil *
frian solutions
prohlížeče jako Google, Seznam apod. No jo no, stane se ;)
Marek Prokop
jak dlouho bych měl nechat původní stránku s redirectem, aby prohlížeče stačily přesunout svoje ranky?

Navždy. Vyhledavače žádné ranky nikam nepřesouvají. Počítají je vždy z aktuálního stavu odkazové sítě.
Etruska
Profil *
Marek Prokop
To je zajímavé. Jaký má v tom případě význam hlavička "Moved Permanently"? Vždycky jsem si myslel, že je to právě kvůli vyhledávačům.
Marek Prokop
Tato věta trvale odkazuje na můj web Vyhledavače.info.

Za pár dní sem příjdu a svůj příspěvek změním tak, že v něm už žádný odkaz nebude. Jaký význam v tom případě bude mít tvrzení "trvale odkazuje"?
Etruska
Profil *
Marek Prokop
Na tom něco bude. Každopádně jestli budu přesměrovávat s hlavičkou, tak to nijak neuškodí, čili proč si to nevyzkoušet na vlastní kůži.
typs
Profil *
Takže, když budu mít například doménu www.něco.cz která bude mít nějaké ranky a tuhle doménu bych chtěl přesměrovat na www.něco.cz/klicove-slovo/

*například jen protože seznamáckej vyhledávač lépe hodnotí stránky, které mají v url klíčové slovo

Tak pak by mě zajímalo jestli, když bych tu doménu přesměroval přes soubor .htaccess

RewriteRule ^$ klicove-slovo/ [R=301,QSA,L]

do složky www.něco.cz/klicove-slovo/ tak jestli by se převedly i ty ranky z www.něco.cz/ nebo jestli je to blbost?
rammsteinmv
Profil *
Asi bude vhodné zařídit,aby stránky,které na starou adresu odkazovaly,začaly odkazovat na novou a přesměrování bych nechal do doby,než by tak učinily (samozřejmě se asi bude těžko hlídat,jestli odkaz změnili všichni,ale ty nejdůležitější zdroje PR by tak měly učinit) a než by si toho vyhledávače všimly.
typs
Profil *
Zajímalo by mě jestli je to vůbec výhodnější tu stránku přesměrovát jen kvůli tomu klíčovému slovu v URL??
ninja
Neni to vyhodne ani rozumne.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0