Autor Zpráva
filio
Profil *
Ovlivňuje S-rank vyhledávání na seznamu nebo je fulltext na S-ranku nezávislý samozřejmě, že zvyšuje množství zaindexovaných stránek, ale jestli přimo ovlivňuje výsledky ve vyhledávači na hledané slovo nebo frázi?

A když už jsme u toho někde jsem se dočetl, že S-rank má tendenci se zvyšovat pokud je dáná stránka často aktualizovaná a vedou z ní nové odkazy například na články, které by mohl zaindexovat je to pravda nebo nějaky HOAX (o:
vertigo4
Profil
filio
Samozřejmě, že vztah mezi S-rankem a fulltextovým vyhledáváním je. Vím to mimo jiné i z vlastní zkušenosti, kdy jsem napsal jeden článek a na určitou frázi jsem byl až na třetí straně. Po přepočítání S-ranku, kdy se mi zvedl o 20 se můj web umístil na druhé pozici na tutéž frázi...
panther
Profil
filio
význam mít musí. Už jen z toho důvodu, že vůbec existuje ;o)
Morasino
Profil
Srank nesouvisi s umistenim ve vyhledavani.
vertigo4
Profil
Srank nesouvisi s umistenim ve vyhledavani.
Ale souvisí. Spíš to není tak, že na základě S-ranku se mění umístění ve vyhledávání, ale na základě vnitřních algoritmů, na jejichž základech se mění pozice ve vyhledávačích a i samotný S-rank jako jakási známka, ohodnocení...
Morasino
Profil
„Srank nesouvisi s umistenim ve vyhledavani.“
Ale souvisí. Spíš to není tak, že na základě S-ranku se mění umístění ve vyhledávání, ale na základě vnitřních algoritmů, na jejichž základech se mění pozice ve vyhledávačích a i samotný S-rank jako jakási známka, ohodnocení...
Srank je pouze jako spestreni, nevim k cemu je ranko manie.
Nema zadny vliv, mozna ve firmy.cz kde podle toho radi.
typs
Profil *
Tak jak to teda je? Není to spíš třeba tím, že S-rank vzniká ze zpětných odkazů a zároveň i fulltext do svého hodnocení zařazuje zpětné odkazy a proto dochází k zdánlivé vazbě mezi vyhledáváním a fulltextem?

Podle mejch zkušeností na S-ranku nezáleží a s-rank neovlivňuje fulltext.
rammsteinmv
Profil *
S-rank vzniká z odkazů a souvisí s umístěním v seznam.cz,i když to není jediná věc,která má na pozici vliv. Takže pokud chcete být v seznamu úspěšní,měli byste nějaký s-rank mít,ale samotný s-rank je k ničemu (zase se dostáváme k titulku,nadpisech a hlavně KVALITNÍMU OBSAHU).
Nox
Profil
Vidíš Morasino (není to tedy jen k tobě smaozřejmě) máme tu rankomanii i antirankomanii, obojí je docela úsměvné,
dejme tomu, že by to byla pravda - proč ale pak vůbec Seznam vyvíjel
jeho mechanismus? Že by jim přetékala pokladna a chtěli uvolnit místo?
Že by seznam platil zaměstance za vývoj a udržování něčeho, co je k ničemu a pouze se bavil sledováním lidí,
jak nad tím blázní?

Nikdo neříká že při zadání slova auto se na prvních místech zobrazí weby s nejvyšším srankem, ať tohle slovo obsahují
nebo ne, ale na řazení se to podle mě (protože v téhle oblasti málokdy může někdo něco říct
s určitostí (skutečnou, ne jen slovním podáním) ...snad kromě zaměstnanců Seznamu;) ) určitě nějak podílet bude
vertigo4
Profil
Morasino
Srank je pouze jako spestreni, nevim k cemu je ranko manie.
Tak toho nevíš asi víc... S-rank hraje ve fulltextu Seznamu svou roli.
Morasino
Profil
„[i]S-rank hraje ve fulltextu Seznamu svou roli.
Proc mam treba web, ktery ma srank 20, a za mnou jsou weby s srankem 80?
Nox
Profil
Morasino
Posté - souhlasíme, že se neřadí pouze podle Sranku, ale nějakou roli by logicky hrát měl
...nevím odkud bereš tu naprostou jistotu, že se tam rank v žádné míře nezapočítává
vertigo4
Profil
Morasino
Proc mam treba web, ktery ma srank 20, a za mnou jsou weby s srankem 80?
Protože jsem neřekl, že fulltext je pouze ovlivňován S-rankem, ale hraje ve fulltextu určitou roli...
rammsteinmv
Profil *
Jo,hraje roli
Morasino
Profil
Protože jsem neřekl, že fulltext je pouze ovlivňován S-rankem, ale hraje ve fulltextu určitou roli...
Spatne jsem to pochopil, koncim tu, debata na nic. Kazdy ma svuj nazor, ty snad vis, ze jej ovlivnuje? Mas nejake dukazy? Pracoval si v seznamu? :-)
vertigo4
Profil
Morasino
ty snad vis, ze jej ovlivnuje? Mas nejake dukazy? Pracoval si v seznamu?
V nebi jsem taky nepracoval a vidím, že z něj občas chčije...
rammsteinmv
Profil *
:D
Morasino
Profil
V nebi jsem taky nepracoval a vidím, že z něj občas chčije...
? Ses trosku OT.
typs
Profil *
A troufne si tady někdo říct do jaké míry je fulltext ovlivňován s-rankem? jestli ma například web s-rankem 50 například + 20% bonus z celkového hodnocení ve fulltextu oproti webu s s-rankem 25 který má bonus například jen + 7%... je mi jasné, že to jsou pouze spekulace, ale chtěl bych vás vyprovokovat ke konkrétním zkušenostem, protože jinak je to jen slovo proti slovu.
Morasino
Profil
A troufne si tady někdo říct do jaké míry je fulltext ovlivňován s-rankem? jestli ma například web s-rankem 50 například + 20% bonus z celkového hodnocení ve fulltextu oproti webu s s-rankem 25 který má bonus například jen + 7%... je mi jasné, že to jsou pouze spekulace, ale chtěl bych vás vyprovokovat ke konkrétním zkušenostem, protože jinak je to jen slovo proti slovu.
Vi to mozna yuhu. Ten tam dela.
Ja si myslim, ze je to nesmysl, ranky jsou jen na ozdobu. Ne na ozdobu, ale znaci pocet zpetnych odkazu. Prepocitava se to podle algoritmu.
vertigo4
Profil
Morasino
Ne nejsem. Stejně tak jako vidím, že za okny chčije a nedokáži si to vysvětlit, jalikož jsem jen obyčejný člověk a v nebi nikdy nepracoval, tak i vidím, že se mění pozice ve vyhledávači na určitou pozici při změnách S-ranku. A taky jsem jen obyčejný uživatel Seznam fulltextu a v Seznamu nepracoval.

ty snad vis, ze jej ovlivnuje?
Ano vím. Jelikož vím jak se mi mění pozice ve vyhledávačích v závislosti na S-ranku.

ale znaci pocet zpetnych odkazu.
Ani to není pravda. S-rank není určován pouze zpětnými odkazy.
Morasino
Profil
„Ani to není pravda. S-rank není určován pouze zpětnými odkazy.
Nerikam pouze.
typs
Profil *
A čím tedy? počtem zaindexovaných stránek?
Nox
Profil
Chtělo by to vytáhnout nějaký info z nějakýho zaměstnance :) nemá tam někdo známého?:)
ninja
Profil
S-rank vyjadruje obecnou kvalitu dane stranky dle Seznamu.

Dve jinak stejne stranky se ve vysledcich vyhledavani seradi dle ranku.

Jak velkou vahu srank ma Seznam nezdeli. Pravdepodobne se meni dle aktualniho nastaveni a klicove fraze.
Richi
Profil
Srank je pouze jako spestreni, nevim k cemu je ranko manie.
Nema zadny vliv, mozna ve firmy.cz kde podle toho radi.


Firmy.cz řadí podle toho kdo kolik utratí penez za inzerci ...
rammsteinmv
Profil *
Nechcete to někdo zamknout?
Marek Prokop
Profil
Zamykám. Poslední Ninjův příspěvek a Richiho upřesnění jsou, myslím, dostatečné.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0