Autor Zpráva
LukeK
Profil
Zdravim, mam v planu rozsirit seznam zpetnych odkazu. Mam banner a premyslim, jestli je nutne k tomu banneru pridat text (obsahujici KW, ktere je pro me dulezite) nebo jestli staci jen to KW dat do title k tagu img.

Vite nekdo, jakou to ma hodnotu? Diky za info.
Louka
Profil
Title nebo alt mají podle mě SEO hodnotu mizivou, například oproti správně navrženému textovému odkazu. Ale to je asi na delší polemiku...
LukeK
Profil
Omlouvam se, myslel jsem u obrazku samozrejme jiz zmnineny alt :)
Nox
Profil
Prý taky nemá moc vysokou hodnotu, lepší je image replacement,
ale jestli máš stanoveno, že to musí být přes <img>, tak altem ani titlem
nic nezkazíš a dal bych tam oba
rammsteinmv
Profil *
Když je v banneru alt,vyrovná se textovému odkazu. Kdysi jsem si myslel,že title u obrázků má taky hodnotu,ale lidi říkaly,že to není pravda.
Nox
Profil
rammsteinmv
Vidiš, tady mi řekli opak http://webtrh.cz/9369-banner-textovy-odkaz-p3
shaggy
Profil
Louka
Title nebo alt mají podle mě SEO hodnotu mizivou
to máš z vlastnej hlavy, alebo si to niekde čítal? Lebo by som si veľmi rád pozrel ten zdroj, z ktorého si čerpal tvoje informácie...

Title má mizivú hodnotu (lepšie povedané nulovú), ALT je však dôležitá súčasť, nielen kvôli "SEO", ale aj z pohľadu prístupnosti stránok.

Stačí teda, aby si mal ako odkaz iba banner so správne vyplneným ALTom.
rammsteinmv
Profil *
Shaggy:souhlasím s tebou ve všem
LukeK
Profil
Hm, tak to zatim vypada, ze bych snad i radeji pouzil graficky banner s vyplnenym alt. Pro me bude urcite lepsi pouzit banner, ale zpetne odkazy potrebuji.. sice jsem na seznamu hned na 2. miste, na google je to ale 6. misto a konkurence take nikdy nespi :)

Jen je skoda, ze v tom neni uplne jasno. Mate nejaky zdroj, kde se to rozebira a je z toho jasne patrne, ze alt ma stejny vyznam jako textovy odkaz?
Morasino
Profil
LukeK
Je jasne, ze alt nema stejny ucinek jako anchor text v odkazu.
Takze radsi zvolit textovy odkaz nez banner.
Marek Prokop
Profil
Nechtěl jsem se do téhle diskuse míchat, protože mi připadá z pohledu praxe k ničemu, ale vznikl z toho takový zmatek, že raději pár poznámek připojím.

1) Pro LukeK: Jestli chcete nějaké použitelné odpovědi, dávejte co nejkonkrétnější otázky. Vaše původní otázka je tak obecná (a zčásti i nejednoznačná -- např. co to vlastně je banner?), že na ni jde smysluplně odpovědět jenom několikastránkovým pojednáním, a to zde asi nikdo sepisovat nebude.

2) V zásadě je úplně jedno, jak vyhledavače zacházely s ALTy v minulosti nebo jak s nimi zacházejí teď. Většina odkazů zůstává na webu dlouhodobě. Když dnes získáte zpětný odkaz, měl by existovat ještě třeba za 5-10 let a celou tu dobu by měl pro vás pracovat. Nikdo ale neví, jak bude který vyhledavač hodnotit ALTy za několik let.

3) Z předchozího bodu v podstatě vyplývá, že textový odkaz má z pohledu *přímých* vlivů na vyhledavače vyšší hodnotu než obrázkový odkaz s ALTem. Rozdíl není v tom, jak se na ALTy dívají vyhledavače teď, nýbrž v míře rizika. Na základě historických zkušeností a znalosti cílů vyhledavačů lze předpokládat, že vyhledavače mohou v budoucnosti hodnotit ALT jinak a pro odkazovanou stránku méně výhodně než textový odkaz. Není to jisté, ale je to možné a taková možnost už hodnotu obrázkového odkazu snižuje. Nikdo ale neví o kolik.

4) Hodnota zpětného odkazu stoupá s tím, kolik různých účelů a jak dobře plní. Ovlivnění vyhledavačů není jediným účelem zpětného odkazu. Mezi další patří přivedení návštěvníků nebo budování značky.

5) Mezi jednotlivými účely odkazů panuje jistá synergie. I odkaz, který přímo vyhledavače neovlivňuje (např. proto, že je javascriptový), může zásadně zlepšit výsledky odkazované stránky ve vyhledavačích tím, že na ní přivede hodně spokojených návštěvníků nebo posílí značku odkazovaného webu.

6) Výhodnost zpětného odkazu závisí na poměru jeho hodnoty a ceny, tj. nákladů vynaložených na jeho získání. Obojí má navíc časovou dimenzi (viz bod 1), i když cena za odkaz je často jen jednorázová.

7) Bannery (ve smyslu grafických reklamních proužků) se typicky používají pro budování značky a bývají poměrně nákladné, protože zabírají hodně místa a návštěvníky stránek otravují. Jejich schopnost přivádět návštěvnost je relativně malá.

8) Textových odkazů je moc druhů a jejich potenciál přivádět návštěvníky či ovlivňovat vyhledavače se diametrálně liší. Důvěryhodný odkaz přirozeně integrovaný v kvalitním a relevantním textu na populárním webu bude plnit oba výše zmíněné účely extrémně dobře, kdežto odkaz někde v patičce či v seznamu stovky dalších odkazů na nějaké zastrčené stránce nemusí tyto účely plnit vůbec.

9) Na tom, jak získáte jeden určitý zpětný odkaz a jak bude vypadat (text/obrázek atd.) většinou moc nezáleží (pokud se nejedná o odkaz z mimořádně cenné stránky). To, na čem záleží, je systém, jakým dlouhodobě získáváte vysoký počet odkazů. Takový systém ale může zároveň předurčovat (a opravdu často předurčuje) i formu odkazů, takže spekulovat nad formou, dokud nemám systém, nedává smysl.

Omlouvám se, že se jedná o poněkud nesouvislé poznámky, ale na víc čas nemám. Ono i tohle dalo dost dost práce, takže se sám zištně odměním odkazem na moje školení linkbuildingu, kde se dozvíte víc (pokud budete ochotní zaplatit ty nekřesťanské peníze, které za něj chceme ;-).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0