Autor Zpráva
Chavier
Profil
Zdravím,

jak řeknu vyhledávači (resp. robotu) jaký text má zobrazit u výsledku vyhledávání. Seznam.cz nejprve zobrazí titulek stránky, poté text mezi první H1 a nakonec "nějaký další text". "Googlovskej" vyhledávač také nejdřív zobrazí titulek stránky, pak obsah meta tagu description a nakonec "nějaký další text".

Mě jde o to aby tyto dva vyhledávači nezobrazovali na konec "nějaký další text", resp. abych já mohl určit co bude obsahovat konečný text.

Ještě jedna otázka:
Seznam u výsledku zobrazuje screenshot úvodní stránky. Bohužel u mé stránky nezobrazi dva důležité uvodní obrázky. Obrázky jsou vloženy přes CSS. Ostatní obrázky na stránce (např. gradient pozadí nebo zakulacené rohy) jsou také vloženy přes CSS a ty se zobrazí v úvodní screenshotu. Nevíte včem by mohl být problém.

děkuji za jakoukoli odpověd na výše uvedené dotazy

Chavier
Railbot
Profil
Tohle si určit nemůžeš. Můžeš maximálně správně vypozorovat, co který vyhledávač zobrazuje a přizpůsobit se tomu. Takže tě opravím, u Seznamu nejde o žádný H1, ale o kontext, kde se v textu na stránce vyskytuje hledané klíčové slovo či fráze. Google v případě dostatečně dlouhého description ve většinou zobrazuje jen to.

Ohledně toho screenu bych to tipoval na velkou datovou náročnost obrázků nebo jiný důvod pro pomalé načítání, proto je web "vyfocen" tak jak je.
Nox
Profil
Chavier
Zkus vložit stránku znovu, během cca dvou dnů by se to mělo přerenderovat znovu (jenže to renderují v nějakým starým IE, takže možná v tom je kámen úrazu)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0