Autor Zpráva
hameluk
Profil
Před časem za mnou přišel známý, že se mu jeho web nezobrazuje ve vyhledávačích. Když mi řekl adresu, myslel jsem, že se svalím - nechce se mi věřit, že dal někomu peníze za vytvoření takové hrůzy! Stránky ale předělat nechce, prý by jenom chtěl, aby se zobrazovaly ve vyhledávačích. Napsal jsem do nich tedy alespoň hlavičku, což pomohlo k zaindexování Seznamem, ale Google stále nic. Zkusil jsem tedy opravit všechny chyby v jedné stránce tak, aby bez problému prošla HTML i CSS validátorem, ale Google stejnak nezaindexoval ani tuhle jednu stranu... Nevíte někdo proč? Co je potřeba udělat pro zaindexování Googlem?

(Prosím o nějakou konstruktivní radu - s vaším názorem, že by bylo lepší stránky udělat znovu, lépe, bez tabulky, tak aby se i ve FF zobrazovala stejně atp. souhlasím, ale majitel to nechce.)
Nox
Profil
Kód je opravdu šílený, ale validnost s indexací nemá nic společného

Navíc jsi nenapsal, jak dlouho jsi čekal jestli se tam neobjeví a na jaká testuješ slova
Nikde žádný nadpis...jen title

Mohou pomoct také google webmaster tools (nástoje pro vývojáře myslim česky)
ninja
Profil
Na web asi nevedou zadne odkazy. A upravit texty na strankach. Napriklad na uvodni strance neni v textu stranky ani jednou "Chalupa Florian".
hameluk
Profil
Nox
Hlavičky do stránek jsem dopsal 20.8., tu validní stránku jsem upravil 12.9. - vím že to není moc času, ale na jiném mém webu už googlebot mezitím byl (14.9.), tak třeba byl už i tady.
na jaká testuješ slova
Netestuju na žádná slova - indexaci zjišťuji zadáním dotazu "site:chalupasvflorian.cz" ve vyhledávačích.
Nikde žádný nadpis
Já vím, myslíš, že je to pro zaindexování důležité? Nechce se mi do toho kódu moc zasahovat - to už by bylo lepší to celé napsat znovu...

ninja
Nedělám si naděje, že by se ty stránky mohly zobrazovat na nějakých dobrých pozicích - můj úkol je jenom to, aby o nich Google věděl. Proto se ani nesnažím o nějaké přepisování textů - jde mi jen o zaindexování.
Nox
Profil
Ok, no ty nadpisy by stejně vlastně indexaci nepřispěly, hlavně odkazy, jak píše ninja
=> žádné zpětné odkazy nenalezeny

Tak zkus ty GWT, zkus http://www.google.com/addurl/ (ikdyž pochybuju, že to k něčemu je)
hameluk
Profil
Nox
"hlavně odkazy, jak píše ninja"
Já nevím, ale zpětné odkazy jsou důležité kvůli rankům, potažmo pozicím ve vyhledávačích, ale mě jde jen o to, aby stránku Google zaindexoval (i když ve výsledcích vyhledávání bude třeba až na 328 stránce).

Google webmaster tools moc neumím používat - píše mi to v nich, že stránky nejsou zaindexované (což vím) a nabízí mi to spoustu povídání, jak by stránky měly vypadat a co všechno by na nich mělo být - jenže toho je tolik, že to je spíš na přepsání celé té hrůzy...
Timy
Profil
hameluk
Vede na web vůbec nějaký odkaz? Pokud ne, jak se o tom webu má Google dozvědět? Pokud vede málo odkazů, Google je zkrátka ještě neobjevil. Zkusil bych to http://www.google.com/addurl/
ninja
Profil
hameluk: Já nevím, ale zpětné odkazy jsou důležité kvůli rankům

Je videt ze opravdu nevite. Pokud nepovedou odkazy na stranku, Google ani jine vyhledavace namaji duvod ji indexovat.

Ziskejte alepson nekolik odkazu a pockejte par tydnu.
Měsíček
Profil
"Google ani jine vyhledavace namaji duvod ji indexovat."

Nemají důvod a nemají ani možnost.
hameluk
Profil
Myslel jsem, že bude stačit navést Googlebota pomocí http://www.google.com/addurl/ podobně jako to stačilo Seznamu... Dobrá tedy - zkusím zapsat stránky do několika katalogů a počkám. Děkuji za názory!
Měsíček
Profil
"Myslel jsem, že bude stačit navést Googlebota pomocí http://www.google.com/addurl/ podobně jako to stačilo Seznamu... "

Jó .. kdyby to bylo tak jednoduché, hned by bylo na světě lépe :) - mně nikdy přidat stránku "jen" pomocí Addurl stránky nepomohlo.
hameluk
Profil
Tak jsem pokusně vyrobil jeden jediný odkaz na tyto stránky (z jiných stránek, které spravuji) a hle! Google stránky zaindexoval! První den, kdy jsem si toho všimnul jich našel 7, včera jich bylo 18, dnes 15 (z celkových 25, o kterých dává informaci sitemap.xml. Předpokládám, že s více odkazy by se počet zaindexovaných stránek zvýšil a přestal by kolísat - schválně jsem to ale zkusil jen s tímto jedním odkazem (který je navíc pomocí css skrytý). Takže problém byl opravdu v neexistujících zpětných odkazech - pánové, opět děkuji :-)
feri sk
Profil *
Před časem za mnou přišel známý, že se mu jeho web nezobrazuje ve vyhledávačích. Když mi řekl adresu, myslel jsem, že se svalím - nechce se mi věřit, že dal někomu peníze za vytvoření takové hrůzy! Stránky ale předělat nechce, prý by jenom chtěl, aby se zobrazovaly ve vyhledávačích. Napsal jsem do nich tedy alespoň hlavičku, což pomohlo k zaindexování Seznamem, ale Google stále nic. Zkusil jsem tedy opravit všechny chyby v jedné stránce tak, aby bez problému prošla HTML i CSS validátorem, ale Google stejnak nezaindexoval ani tuhle jednu stranu... Nevíte někdo proč? Co je potřeba udělat pro zaindexování Googlem?
(Prosím o nějakou konstruktivní radu - s vaším názorem, že by bylo lepší stránky udělat znovu, lépe, bez tabulky, tak aby se i ve FF zobrazovala stejně atp. souhlasím, ale majitel to nechce.)
______________________________________________________________________ ___________________________________

Nazdar, kontroloval som tu webku, chybaju tam zazracne slovicka : <meta name="keywords" content="...atd ....
mozno tam je chyba. Skus to opravit.
Měsíček
Profil
Reaguji na feri sk:

"Nazdar, kontroloval som tu webku, chybaju tam zazracne slovicka : <meta name="keywords" content="...atd ....
mozno tam je chyba. Skus to opravit."


Ne Keywords jsou zbytečná - mimochodem už je to vyřešeno :)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0