Autor Zpráva
zzby
Profil
Mám soubor projektů podléhajících jednomu tématu. Projekty logicky podléhají tématu a nevymykají se mu zásadně ani obsahem, ani cílovou skupinou. (Nejsou však taxanomicke jako např > kočka(pes,kanár, krokodyl..) . /mazlicci.cz) Částečně budou tvořeny fory a blogy (tez multiverze). Nevím, jak vystavět web, tedy zda strukurovat projekty do podadresářů (tema.cz/projekt1) nebo do subdomén (projek1.tema.cz).

Přesněji nevím:
1) Co SEO? > bude nejaky rozdil? Bude sub.domenova varianta znevyhodnena, jestlize propojeni bude pouze formalni (jen linky)? Pokud by vse bylo umisteno ve slozkach domény, nebude web vyhlížet kompaktněji?
2) Ktera z moznosti je vhodnejsi tvoření, správu a údržbu?

Přikláním se k sub-doménové variantě:
přijde mi estetičtější(méně adresářů za .cz/ = přehlednější adresa;) + méně složek v rootu domény;
doslechl jsem se, že instalace jednotlivých rs nebo fór je vhodnější do subdomén (zvlášte u multiverzí) ;
můžu subdoménu přenechat další osobě ke správě, aniž bych jí zpřístupňoval celý web.

Když jsem zjišťoval, co moudři-známí, rady se lišily. Spíše mi bylo doporučováno :nekomplikovat" a "složkovat".

Pokud máte zkušenot či vědomost, prosím, poraďte. Díky.
Marek Prokop
Profil
Uvažoval jste i o tom, že by pro jednotlivé projekty byly vhodnější samostatné domény druhého řádu? Pokud ne, asi budou lepší podadresáře. Ale bez konkrétních informací, o čem ten web bude, těžko můžete dostat dobrou radu.
srigi
Profil
Vyhladavacom je uplne jedno ci je projekt v subdomene alebo adresari. Vyhladavace priradzuju skore kazdej stranke na webe individualne. Takze ak napises nejaky skvely clanok, na ktory povedu stovky linkov, skore dostane iba ta jedina stranka, zbytku webu sa to vobec nedotkne.

Takze z hladiska SEO je to uplne jedno.
Nox
Profil
Z pohledu logiky by mi dělení na subdomény přišlo dobré při velké odlišnosti stránek (spíše úplně jiné stránky)
Také nevím jak jsou ne-IT lidé na subdomény zvyklí

+ méně složek v rootu domény;
Subdoména se chová jako složka na rootu, takže v tomto smyslu to je jedno

Myslim, že celkově je to v podstatě jedno
srigi
Profil
Subdoména se chová jako složka na rootu, takže v tomto smyslu to je jedno
To prave nemusi byt pravda, napr. Zend Framework sa da nastavit tak, ze subdomena bude predstavovat modul (neviem ci porozumeju vsetci, znali ZF vedia co je to modul).
zzby
Profil
Diky, přesně takové věci jsem potřeboval slyšet.

Jinak přesněji o plánovaném webu: nekomerční, věnovaný filoz. a humanit. vědám; rozdíly mezi projekty > např. > neofic. strana katedry (info + blogy + forum); podobne zalezitosti vazane nikoli na katedru ale na konkr obory (nektere v aj), popr. na monotematicke projekty nekterych osob (samostat. blog či stranaka - např. v sub-dom.)

> "Velká odlišnost" stránek zde tedy většinou nehrozí... > to by nahrávalo složkové variantě //

> O subdomenach jsem uvazoval take proto, ze jsem mel problemy s instalovanim wp mu do jedne domeny (nevedel jsem jak zmenit koncovku zapisu do tabulek, kdyz jsem mel k dispozici jen dve databaze obsazene jinymi wp ) .... a předpokkládal jsem, že instalace do subdomen bude mit nejake formalni vyhody, o kterych nevim, ale tusim je tam.

Mozna je Zend Framework odpoved; jsem zacatecnik, takze nevim > zkusim porozumet.

Diky moc.
srigi
Profil
ZF je na zaciatocnika dost overkill, vyzaduje dost silne znalosti OOP v PHP. Ale ak nahodou, odporucam zacat skvelymi screencastami.
zzby
Profil
jj, - php neovladam, v podstate jen kopiruju a delam si ty nejjednodussi funkce// s oop jsem se jeste vubec nesetkal, ale podivam se -> alespon budu tusit k jakým horizontům směřovat )). diky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0