Autor Zpráva
avatar
Profil
Jakou máte zkušenost s "duplicitním" obsahem v "descriptions"?
Má to nějaký vliv na pozici ve vyhledávači, nebo ne?
Plaváček
Profil
avatar

Co myslíš pod "duplicitním" obsahem v "descriptions" konkrétně? A v jakém "descriptions" ?
kvelbik
Profil
No může mít vliv. Jako každá duplicita
avatar
Profil
Popis stránek v hlavičce meta tag "descriptions", tak ten mám všude stejný.
Railbot
Profil
Pokud jsem si dobře domyslel, řeč je o meta tagu description. Osobně jsem toho názoru, že vliv na umístění ve výsledcích vyhledávání némá a jeho účel je jiného charakteru. Je důležitý pro uživatele, kterým je "popis" stránky určen. Podle něj se mohou lépe rozhoudnout zda ta či ona nalezená stránka je pro ně ta pravá. Lépe vypadá vysýledek vyhledávání s příznačným popisem, než bez něj s pár řádky nesmyslného textu vytrženého z kontextu (kolem vyhledáváaného klíčového slova či fráze, někdy ani to ne).

Takže abych odpověděl na otázku. Dupliticitní obsah meta tagu může škodit.
avatar
Profil
Railbot
Spíš tam mám popis "všeobecně" týkající se celého webu, takže se k té které stránce "hodí"...
Plaváček
Profil
avatar

Spíš tam mám popis "všeobecně" týkající se celého webu, takže se k té které stránce "hodí"...

Může být, ale praktičtější je volit description tak, aby obsahoval stručný obsah konkrétní stránky. Může to pomoci v SEO, nikoliv přímo na pozici ve vyhledávačích, ale může to podpořit návštěvnost tvého webu (týká se spíše Google, Seznam se s description moc neobtěžuje).
imploder
Profil
Google descriptions zobrazuje jako popis stránky pod odkazem. Rozhodně se vyplatí ho použít, když stránka neobsahuje dostatečně vypovídající text, který by ji tam vhodně popisoval. U aplikací jako třeba tato je description nutnost, bez něj se tam ukáže nicneříkající změť znaků z formuláře. Když jsem tam description dal, zásadně to vylepšilo taky pozici ve výsledcích.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0