« 1 2 3 »
Autor Zpráva
Railbot
Profil
vydrus
Seznam měl minulý rok podíl na trhu tuším něco přes 60% a letošní rok na tom asi nic nezměnil. Tolik fakta.
vydrus
Profil
Railbot
Mě Seznam připadá jako hnusný, zastaralý, lamátorský vyhledávač, který používaj jen babičky a dědečkové v knihovnách (viz můj předchozí příspěvek). Google jasně vede. Proč se taky říká Vygoogluj si to, a ne Vyseznamuj?
Timy
Profil
vydrus
Nepodnikej. Alespoň ne na internetu... Seznam je u nás samozřejmě používanější než Google.
Plaváček
Profil
vydrus

Proč se taky říká Vygoogluj si to, a ne Vyseznamuj?

Protože se pohybuješ v jiné sféře než drtivá většina obyčejné české uživatelské populace. Jsme halt velmi specifičtí ve srovnání se zbytkem světa.

Jenom pro ilustraci. V naší firmě je zhruba 70 aktivních uživatelů internetu. Všichni používají k vyhledávání Seznam.cz a to leckdy hodně nelogickým způsobem. Většinou ale vždy najdou, co hledají. A o nějakém Google drtivá většina z nich ani neslyšela a hlavně - nepotřebují ho.
Plaváček
Profil
Abych se ale vrátil k tématu tohoto vlákna. V článku, který Millos chtěl ohodnotit, je tolik faktických nesmyslů, že ani nemá smysl se jím zabývat.

Z hlediska SEO je putna, kde se fyzicky webové stránky nalézají (když pomineme občasnou nedostupnost nebo dlouhé prodlevy, což se pochopitelně může negativně projevit na ochotě vyhledávače stránky indexovat).

Jedno tvé tvrzení z mnoha:

Čo si povie návštevník Vašich stránok s free doménou? Povie si, "šetria na doméne, asi nebudú veľmi úspešní."

Návštěvník si nepovie nic, protože absolutně netuší, že se jedná o nějaký free hosting. To víš ty a já a možná Vydrus. Ale ne moje žena či naše sekretářka. Celý článek vlastně nestojí zmínku a patří do sféry takzvaných "seo legend".

Zkus raději nejdříve studovat, skládat si informace a nacházet souvislosti a poté publikuj své názory.

Začít můžeš zde:

http://vyhledavace.info/
http://seo.nawebu.cz/

A podobně. Hodně štěstí při dalším studiu přeji.
Měsíček
Profil
Reaguji na Millose:

"napisal som clanok a rad by som vedel vas nazor. dakujem "

Můj názor je, že tento článek je zcestný. prosím
Marek Prokop
Profil
Ten článek není žádný zázrak, především proto, že v podstatě stejných existují stovky a dost z nich bylo napsáno již před mnoha lety. Žádné podstatné chyby v něm ale nevidím.

Jako moderátor vás prosím, abyste se příště k cízí práci a cizím lidem vyjadřovali poněkud vychovaněji. Příspěvky označující práci jiného diskutujícího slovy jako blbost, blábol apod. budu bez dalšího vysvětlování mazat.
Millos
Profil
Railbot
Ja napr. som Slovak a sustredim sa na nas trh.
Millos
Profil
Marek Prokop
Dakujem.

Plaváček
A ja som nenapisal nikde, ze ten clanok je SEO prirucka o SEO som sa tam zmienil iba raz a niektore vase argumenty ma donutili ten jeden bod preformulovat. Plaváček

Návštěvník si nepovie nic, protože absolutně netuší, že se jedná o nějaký free hosting. To víš ty a já a možná Vydrus. Ale ne moje žena či naše sekretářka. Celý článek vlastně nestojí zmínku a patří do sféry takzvaných "seo legend".

- no ale urcite skor kupi nieco na internete clovek ktory ma aspon zakladny prehlad ako niekto kto ani nevie co je e-shop a neviem preco by taky ludia mali zaujimat internetovych predajcov...
A ked uz sme pritom kazde male dieta sa zamysli, ze ak sa firma vola ZRCADLA s r.o., co je potom to webzdarma v nazve a preco to mala v nazve aj stranka o pestovani travy.
Railbot
Profil
kazde male dieta sa zamysli, ze ak sa firma vola ZRCADLA s r.o., co je potom to webzdarma v nazve a preco to mala v nazve aj stranka o pestovani travy.
Nezamyslí. Ani se na tu adresu nepodívá. Máš zkreslené představy, protože jsi na zcela jiné úrovni jako uživatel. To mi věř. BFU zajímá obsah, který hledá ať už je to informace nebo zboží, neví co je doména a nezdržuje se tedy s tím, že doména má takový či makový název.
imploder
Profil
Millos
A ked uz sme pritom kazde male dieta sa zamysli, ze ak sa firma vola ZRCADLA s r.o., co je potom to webzdarma v nazve a preco to mala v nazve aj stranka o pestovani travy.
Stejně dobře se může divit proč je tam vždycky to .cz nebo .com, případně tvoje .eu a proč to mají některé jiné stránky a jiné ne.
Jimmy Hayek
Profil
vydrus
Používám denně Seznam a používám ho o 400 % raději než Google...

Mě Seznam připadá jako hnusný, zastaralý, lamátorský vyhledávač, který používaj jen babičky a dědečkové v knihovnách
Když máš mozek a umíš ho vhodně využít, tak ti i Seznam poradí. Jde o to umět, což babičky a dědečkové v knigovnách umí nejspíš lépe než ty...
Millos
Profil
Railbot
Ja mam skusenosti take, ze to .eu, .sk, .cz pozna naozaj takmer kazdy a vedia priblizne co to znamena. A z mojich skusenosti, ked si niekto ide kupit nieco a dat niekomu svoje peniaze, najskor 2x meria kym zaplati. A aj keby si bezny uzivatel take veci nevsimal, stale je tu velke percento potencialnych klientov co to poznaju a beru to inak ako platenu domenu.
Railbot
Profil
Millos
Jen hádáš. Nemáš to ničím podložené. Nebo jsi snad dělal nějaký průzkum? Předlož důkazy, že tomu tak je.
Millos
Profil
to o co sa opieram su moji znami a rodina, u nich som si robil prieskum
Railbot
Profil
Millos
Z několika málo lidí těžko můžeš vyvozovat nějaké závěry. Tohle už je debata o ničem.
Millos
Profil
Railbot
A uz len jedno. Odkial, z akych prieskumov cerpas ty ze tvrdis ze to ludi nezaujima?
Railbot
Profil
Millos
Z uživatelských testování s lidmi z ulice.
Millos
Profil
Railbot
Podel sa s nami o tieto tieto testy. Poskytni nam link. Urcite budeme vdacni viaceri za to.
Chamurappi
Profil
Reaguji na Millose:
Koukni se třeba na úspěšnost phisingu — ten obvykle stojí na tom, že lidi nekoukají na adresu. Návštěvníci by měli věnovat pozornost doméně z bezpečnostních důvodů, pokud vyplňují nějaké zneužitelné údaje. Ale jinak jim to může být ukradené.

Kupříkladu já jako pokročilejší uživatel sice vnímám domény v adrese, ale nevyvozuji z nich žádné předčasné závěry. Existuje mnoho webů na doménách třetího řádu, které na freehostingu nejsou. A u webu na doméně druhého řádu také na první pohled nevím, zda je na placeném hostingu. Můžu si být nanejvýš jistý, že její majitel má pár stovek na nákup domény, což mě moc neoslní.
Millos
Profil
Chamurappi
To s platenym hostingom to som sa ja zle vyjadril, to uzivatel nemoze vnimat.
Nox
Profil
Jimmy Hayek
"Když máš mozek a umíš ho vhodně využít, tak ti i Seznam poradí. "
Vidiš, já mozek nemám a Google mi vše obstará i tak :)

Railbot
To taky není nějak extra velká množina... asi odkaz s touto tématikou by se hodil, pokud kdokoli ví

imploder
To je nějakým výzkumem doložený fakt? Řekl bych, že pokud jsou stránky kvalitní a fungujou a mají dobře zapamatovatelnou adresu, tak že tyhle věci běžní zákazníci neřeší. Ne každý ví, že vůbec nějaké rozdělení na free a placené webhostingy existuje. Možná se pletu.
Samozřejmě není, to bych to uvedl....možná se dovedu málo vcítit do BFU, ale myslim že by uživateli přišlo divné... a ikdybych neměl pravdu tak množství lidí, co aspoň nějak s počítači umí, není úplně zanedbatelné

Navíc stránky na free moc nefungují...resp. v poslední době mám nedobrovolně trochu dočinění s webzdarma a to je porod tam cokoliv udělat, min. 10s než se něco začne načítat (atp.), toho si snad všimne i 120%tní BFU
imploder
Profil
Nox
Navíc stránky na free moc nefungují...resp. v poslední době mám nedobrovolně trochu dočinění s webzdarma a to je porod tam cokoliv udělat, min. 10s než se něco začne načítat (atp.), toho si snad všimne i 120%tní BFU
Tak to je zvláštní, mně se stránky z webzdarma.cz zobrazují většinou v podstatě hned (možná 2-3s). Jak se ti načítá např. http://glass.vyrobce.cz/ ? U mě bez problémů. Rychlost je jak známo nic moc, ale pokud jsou stránky nenáročné, tak to jde. FTP wz.cz stojí za prd, to je však věc webmastera.

Nemáš náhodou doménu na xf.cz? S těma byl myslím problém s vytížením, řešilo se to v tamní diskuzi. Nevím, jak konkrétně to mají pro jednotlivé domény řešené (jestli některé sdílejí stroj - a které - nebo tak).

Katalog wz.cz je plný lamáckých stránek, s chybama a často dávno opuštěných (jenom se autor neobtěžoval je smazat, příp. tam velice inteligentně umístil červený nápis, že jsou zrušené, kvůli kterému se automaticky nesmažou). Taky překvapivě hodně jich ošmeluje reklamu prázdnou vstupní stránkou nebo redirectem. Admini na to asi nemají čas, jinak by museli doslova kosit.

Na wz.cz se mi na druhou stranu líbí možnosti, které poskytuje (oproti ic.cz např. .htaccess, žádný zákaz redirectů). Je ideální na zkoušení. Pro náročné projekty se samozřejmě nehodí. Jako freehosting je asi i tak nejlepší. Ať si každý dá web tam, kam chce a kde mu to bude šlapat podle jeho představ. Není důvod někoho ostouzet za šetření, když se mu to vyplatí, ani učit uživatele, že freehosting je fuj - pak tam zbudou jenom hnusné stránky kam nikdo nechodí a nebude se vyplácet takovou vesměs užitečnou službu provozovat. Např. kdysi se do žebříčku nejlepších 10 dostaly stránky jakési (primárně kamenné) čajovny s malým obchůdkem - v tom bych problém neviděl.

Na wz.cz může jet klidně i banka.
EDIT: ^ s tou bankou jsem si samozřejmě dělal srandu
Millos
Profil
imploder
na skusanie je freehost dobry ale urcite nebudem tvrdit serioznym firmam ze si maju dat web na freehost len preto aby som tuto sluzbu zachoval. realita je taka ze ked chces pomocou svojej stranky robit peniaze tak na freehost zabudni. Dnes je konkurencia taka velka, ze o tom kto ziska zakaznika rozhoduju detajly. A freehost ti v tomto urobi hned viacero - bodov.
Millos
Profil
Inak pridal som druhy clanok http://www.mbreklama.eu/clanok-seo-hriechy2.html

Ale to uz naozaj len ako zaujimavost prikladam. XIXI
imploder
Profil
Millos
Internetová reklama mi vadí hlavně když je otravná. Na bannery se dá kašlat, z těch rozumnějších (ne zrovna vyskakovací okýnka) dost obtěžuje vkládání reklamních odkazů přímo do textu, ještě formou podtrhávání nesmyslných slov.
shaggy
Profil
Millos
mňa by len zaujímalo, prečo ten článok (rovnako ako aj prvý) má v URL adrese "seo hriechy", keď spomínaš najväčšie hriechy v internetovej reklame.
Čakal som, že to urobí niekto iný hneď na začiatku, ale keď nie, tak sa opýtam - to ti ešte nikto nevysvetlil že seo a internetová reklama nie je to isté?
A aj ten článok má veľmi málo spoločného s internetovou reklamou.

Ale to je len také moje rýpnutie, keď už chceš o niečom písať a poriadne ani nevieš o čom...
Millos
Profil
shaggy
to SEO tam je ako pracovny nazov, prepac. Ale keby som to nazval aj DostihovaDrahavZarnovici.html tak na konecneho citatela to vplyv nem takmer ziadny.
Dranel
Profil
Millos
to SEO tam je ako pracovny nazov, prepac. Ale keby som to nazval aj DostihovaDrahavZarnovici.html tak na konecneho citatela to vplyv nem takmer ziadny.
Takže jsi právě řekl, že název stránky nemá vliv na to, zda-li jí zákazník otevře nebo ne? Hele sorry, ale fakt to zabal.

PS: Článek jsem nečetl ani jeden, vše vyvozuji z tvé poslední věty.
ninja
Profil
Millos: Ale keby som to nazval aj DostihovaDrahavZarnovici.html tak na konecneho citatela to vplyv nem takmer ziadny.

Zkus nekam umistit odkazy s URL:

http://www.example.com/nahy-leos-mares
http://www.example.com/78dps.s?adhs=6215&rt=blck

A zmer si, jaky bude rozdil v navstevnosti :).
« 1 2 3 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0