Autor Zpráva
korwin
Profil
Který doménový tvar je výhodnější:

seo-optimalizace.okamzite.eu nebo seo-optimalizace.kx.cz ?

[vulgarismus vypuštěn moderátorem] Jen věcné připomínky. Díky.
imploder
Profil
seo-optimalizace.kx.cz
kratší, zapamatovatelnější
korwin
Profil
Není zapamatovatelnější spíš to první? A ještě se s tím dá krásně vyhrát v nadpisu. Kdyžto kx je jen kx :-). Nemá žádnej význam a tak si ho moc lidí nezapamatuje. Ale kratší je, to je pravda :-)
Jimmy Hayek
Profil
korwin
seo-optimalizace.okamzite.eu
čtivější, zapamatovatelnější
shaggy
Profil
korwin
Který doménový tvar je výhodnější:
ani jeden, takže odpoveď - je to jedno, vyber ktorý chceš.

Dôvod? Ten ti nenapíšem, "chytré kecy" okolo toho nechceš.
korwin
Profil
Jimmy Hayek
Taky myslím. Je to trošku dlouhé, ale to ani moc nevadí. Stejně lidi hlavně zadávaj "seo optimalizace" a pak klikaj na výsledky a tam je jedno jak je to dlouhý.
imploder
Profil
Slov jako okamžitě je plno a dost hrozí, že si to člověk poplete třeba s kvalitně nebo jiným podobně dlouhým názvem. Doména .eu není tak profláklá jako .cz a nepůsobí tak důvěryhodně (můžu se mýlit, ale zatím jsem žádný pořádný zavedený web pod ní neviděl pokud si pamatuju). Taky u kratší domény je menší pravděpodobnost chyby při psaní.
korwin
Profil
shaggy
Jak ani jeden ? Jeden z nich musí být výhodnější. Pokuď nejsou stejný, tak je vždy jeden horší a druhej lepší. Sice občas o málo, ale je.
Jimmy Hayek
Profil
korwin
Stejně lidi hlavně zadávaj "seo optimalizace" a pak klikaj na výsledky a tam je jedno jak je to dlouhý.
Tak to rovnou můžeš dát vratse.okamzite.cz a vyjde to nastejno...
korwin
Profil
Hayek
Tak to rovnou můžeš dát vratse.okamzite.cz a vyjde to nastejno...

Ani ne. 6 z 10 webů co vyjede na "seo optimalizace", má tento název v doméně.
Shadowwolf
Profil
Jen dotaz, proč se ptáš na takovou bl*ost, když chceš psát o SEO??? A dále proč to rveš na free, když řešíš co je výhodnější ... myslím, že těch $100 za rok snad vyděláš na adsense!!!
imploder
Profil
Shadowwolf
korwin si přál vypustit blbý kecy. jen FYI.
korwin
Profil
Ptám se, protože jsem zvědavej na odpovědi lidí :-) kupodivu :-). Ten hosting co je na IC mně bohatě stačí, adsense tam nechci. A "Blbý kecy" zas tak vulgární nejsou, aby se museli cenzurovat :)))
Jimmy Hayek
Profil
korwin
Ani ne. 6 z 10 webů co vyjede na "seo optimalizace", má tento název v doméně.
Nene... je úplně jedno, co máš v doméně/subdoméně za klíčové slovo, protože to na výsledky nemá vliv.
Marek Prokop
Profil
Korwine, o tom, co je vulgární, tady nerozhodujete vy, nýbrž já. Kdybych se k vašemu úvodnímu dotazu dostal včas, smazal bych ho celý. To jen pro příště. Nyní se, prosím, držte tematu, nebo diskusi ukončete.
shaggy
Profil
korwin
Jak ani jeden ? Jeden z nich musí být výhodnější. Pokuď nejsou stejný, tak je vždy jeden horší a druhej lepší. Sice občas o málo, ale je.
Bude to stránka o SEO, pýtaš sa vo fóre zameranom na SEO, tak ti odpovedam s ohladom na SEO, že je to jedno. A prečo to tak je, to ti nepoviem, keďže tie blbé kecy okolo nechceš. Iba stručná odpoveď na tvoju otázku.
korwin
Profil
Marek Prokop
Mě tak jednoduše nenaštvete, to byste se musel víc snažit. Místo toho byste mohl něco přispět do diskuze. Určitě by to bylo plodnější, než to školácký peskování.

Jimmy Hayek
Tvar domény na SEO určitě vliv má. De o to jak moc velký. Určitě ale má ten vliv, že lidí si více zapamatují obecné názvy, než něco pojmenované. Proč většinou jsou domény s těmito obecnými názvy jako první ? Náhoda to určitě nebude.

Také pokud na vás někdo odkazuje, tak lidé hned vidí, jak bude váš web zaměřen, což přivede relevantní návštěvníky a ne jen náhodné klikaře.

No, ale to je jedno, doménu mám už vybranou a koupenou.
imploder
Profil
korwin
SEO je Search Engine Optimization, tedy optimalizace pro vyhledávače, ne pro lidi. Jak dobře si doménu lidi zapamatují a jiné věci týkající se používání stránky uživateli, to není záležitost SEO. U vyhledávačů je to jedno, ty si zapamatují obojí stejně dobře.
Dranel
Profil
korwin
Mě tak jednoduše nenaštvete, to byste se musel víc snažit. Místo toho byste mohl něco přispět do diskuze. Určitě by to bylo plodnější, než to školácký peskování.
Kdyby jsi trochu četl tuto diskusi, tak pak Prokop sleduje, jak se vyjádří ostatní a používá to pro svou práci. Alespoň něco v tom smyslu psal tak rok zpátky :-)

Tvar domény na SEO určitě vliv má. De o to jak moc velký. Určitě ale má ten vliv, že lidí si více zapamatují obecné názvy, než něco pojmenované. Proč většinou jsou domény s těmito obecnými názvy jako první ? Náhoda to určitě nebude.
Takže mi chceš říct, že si zapamatuješ lépe stránku filmy-ke-koukani.cz než zkouknito.cz, když ve výsledcích hledání jsou stránky jako filmy-ke-stazeni.cz, filmenakouknuti.cz, filmykoukej.eu, onlinefilmy.com atd?

Také pokud na vás někdo odkazuje, tak lidé hned vidí, jak bude váš web zaměřen, což přivede relevantní návštěvníky a ne jen náhodné klikaře.
No vidíš. Já bych třeba na nějaký web nazvaný filmy-ke-stazeni.cz ani neklikl, jelikož takovýchto webů jsou mraky a mraky a tento jistě nebude ničím výjimečný. Kdežto například zkouknito.cz je přecijen o něčem jiném, než jen prostý výpis klíčových slov.

No, ale to je jedno, doménu mám už vybranou a koupenou.
Tak potom co tu řešíme?
imploder
Profil
Tady konkrétně může být freehosting možná i výhoudou, protože skoro všechny dobré domény druhého řádu s touto tématikou jsou už určitě zabrané. (pokud si teda nechceš připlatit ještě víc)
korwin
Profil
Je to asi jak v kterém odvětví, ale když máte třeba autobazar, tak je lepší mít název webu "autobazar.cz" než nějaký váš název bazaru například "rosiauto.cz". Bohužel ty obecné názvy už jsou trošku přebrané. Ale když máte štěstí, tak seženete a když love, tak koupíte.
Chamurappi
Profil
Reaguji na korwina:
lidé si více zapamatují obecné názvy, než něco pojmenované
Lidé is možná pamatují pojem „SEO optimalizace“, ale těžko se jim vryje do paměti jeden z tisíce webů, které se takto nazývají. Já si pod tímto pojmem představím nekonečnou řadu šarlatánů, kterým (až na pár světlých výjimek) nevěřím, že nabízejí víc než jen sliby.
Shadowwolf
Profil
korwin: to, že Ti free stačí si myslíš teď. Z hlediska SEO nejsou domény 3. řádu o nic horší než 2. řádu. Jenže to nesouvisí s free / paid! Totiž u paid si ten 3. řád vyrobíš podle libosti, ale u free mohl být někdo rychleší. Někdy se to může sakra hodit pro single killing pages, které stále fungují velmi dobře ... když to umíš použít.

Jinak stále nechápu, proč se ptáš na takovou bl*ost, pokud chceš psát o SEO. Jestli budeš psát o bramborách, tak se omlouvám a platí, že je jedno jakou doménu použiješ ... jen to bude trochu zvrhlé!
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0