Autor Zpráva
neonyy
Profil *
Zajímalo by mě jestli máte někdo zkušenosti s odkazy z toplist.cz příjde mi, že si jich google nevšímá. Vždyť přece takový web jako je toplist.cz musí být indexován každou chvíli. Mám umístěný odkaz na této stránce , která má GTPR-5 a přitom se google tváří jako, že ji nevidí.
Marek Prokop
Profil
Myslíte, že Google musí brát v potaz odkazy z každé linkfarmy? ;-)
Plaváček
Profil
Marek Prokop

Myslíte, že Google musí brát v potaz odkazy z každé linkfarmy? ;-)

Terminus technicus "linkfarma" bych asi v této souvislosti nepoužil, protože pokud si dobře vzpomínám, v době, kdy jsem registroval svůj první web a kdy se TOPlist rozjížděl, byl tento pojem ještě neznámý a borci z Google teprve stavěli garáž.

Fakt ale je, že zpětný odkaz z TOPlistu je prakticky bezcenný. Jeden z mých klientů, oslněn vysokými hodnotami ranků, vyhodil poměrně těžké peníze za reklamu na home page TOPlistu a výsledek byl nula nula nic. Blbé je, že mé dobré rady a doporučení nebral v úvahu.

Což mimo jiné dokazuje, že SEO je oblast normálními lidmi a většinou "odborníků" nabízejících optimalizaci pro vyhledávače, absolutně nepochopená.

P.S. Mírně mimo - Marku, platí ještě tvá nabídka mé účasti na tvém školení zdarma? :)
korwin
Profil
Jo odkaz z toplistu je na nic. Taky jsem tam a nic. Zkus třeba navrcholu.cz (pokud tam už nejsi).
Marek Prokop
Profil
TOPlist kdysi býval výborný projekt, jenže od té doby, kdy se stal tureckým MFA (cca. před třemi lety), už mne jiný název než link farma nenapadá.

Budiž to poučením pro všechny zdejší nadšené registrátory do 1000+ katalogů. Ekonomické zákony platí i na link building a výraznější rozdíl mezi hodnotou (tj. přínosem) a cenou (tj. náklady na získání) zpětného odkazu nikdy nemůže trvat příliš dlouho.

Plaváčku, ano, má nabídka stále platí. Hodilo by se ti to 11. listopadu?
Plaváček
Profil
Marek Prokop

TOPlist teď rozesílá spamy, tedy pokud nejde o nějaký podvod a tohle http://www.toplist.eu/ už jsem vůbec nepochopil (to turecké MFA ale neznám. Nicméně TOPlist je pořád v podstatě jediným přehledným měřidlem užitečným pro většinu mých klientů, kteří chtějí zhruba znát návštěvnost svého webu a nehodlají pronikat do tajů nějakých Google Analytics).

Nicméně jsme trochu mimo téma. Budu v Praze někdy koncem řijna, protože mě zase ukecali na nějakou panelovou diskusi k WebTop100, tak bych se možná v sídle HáJedničky stavil a uvidíme, co dál :)

Jo, na příští PWP už je domluveno, že bude grilovaný pštros na způsob, který poprvé vymysleli Pitjantartové, žijící v odlehlém Severním teritoriu Austrálie, kterému se říká "Nikdy nikdy".

neonyy

Google ten odkaz vidí, zná ho, ale v podstatě nebere v úvahu.
neonyy
Profil *
:D hmm taky jsem dostal chuť na pštrosa. Jinak jsou v čechách ještě nějaké známé podobně provařené weby jako je toplist?
imploder
Profil
MFA jako Made for Adsense? To teda nechápu, jsou to normální stránky s obsahem, ne jen na reklamu. Asi jenom nevím, co je MFA.
Možná si tam Turci hodně dávají odkazy protože hledají http://toplist.erenet.net/ a najdou český toplist. A nebo taky ne.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Zajímavé čtení:
Poptávání výměny odkazů je na této diskusi nežádoucí.

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0