Autor Zpráva
Kajman
Profil *
Nemáte někdo zkušenost, za jak dlouho (případně na jak dlouho) zabanují stránky se seospamem?
Fred
Profil
Ne úplně OT: http://www.lupa.cz/tisk.php3?show=4095 , asi to máš přečtený. Jinak odebírám google alert na výrazy "web accessibility" , "css layout" , "dom javascript" , "unobtrusive javascript" a "accessible javascript" a docela často se tam objevuje cloaking. Poznám to jednoduše, protože se chci podívat na článek a ejhle ty svině chtějí registraci. Přepnu se ve Firefoxu pomocí User agent switcheru do režimu já jsem google a zatím ze 100% bylo možné článek číst pokud jsem se takto identifikoval (Description: Googlebot ; User Agent : Googlebot/2.1 (+http://www.googlebot.com/bot.html)) . Okamžitě to hlásím na google, protože mě to fakt vytáčí a to přitom bytostně nesnáším bonzování, ale tohle je fakt hnus.
Fred
Profil
Nedopsal jsem to do konce. Google vždy odpoví, že se tím bude zabývat, ale zatím se zdá, že bohužel se nic neděje.
Kajman
Profil *
No, já hlásil něco poprvé teď ve středu... jednu doménu, která je jen pro roboty (asi podle ip, protože agenta vyměnit nestačí) a při přístupu normálních smrtelníků se to přesměruje na jinou doménu s jiným obsahem, než mají roboti (takže nějaký lepší doorway).

Jsem prostě zvědavý, za jak dlouho to odstřelí (zatím jsem vyplnil formuláře jen na google a yahoo :) jestli vůbec a zda to postihne i tu druhou doménu, která je vlastně jiná a jen to používá.
Yuhů
Profil
mám pocit, že report spamu českých stránek v Googlu nikdo nečte.

Ale například ze Seznamu zmizí nahlášené podvody dříve než do týdne.
Kajman
Profil *
Nešlo o české. Konkrétně jde o doménu radiomodems.net, kde je přichystána nějaká pokročilejší doorway asi s 60 podstránkami.

http://www.google.com/search?q=site%3Aradiomodems.net
maso
Profil *
ze vas to bavi nekoho naprasit... , dle me je lepsi venovat se svojim strankam bez spamu a pokud je to kvalita, tak se vzdy dostane pred ty ostatni, sice to chvilku trva, ale je to jistejsi.
Kajman
Profil *
Že by mě to bavilo, tak to se zrovna říci nedá. A když si někdo připraví takovéhle stránky, kde je každá optimalizovaná pro roboty a jedno jediné slovní spojení, tak ty výsledky prostě budou jinde než u stránek pro lidi.
Yuhů
Profil
> ze vas to bavi nekoho naprasit... ,
> dle me je lepsi venovat se svojim strankam bez spamu a pokud je to kvalita,
> tak se vzdy dostane pred ty ostatni, sice to chvilku trva, ale je to jistejsi.

no, pokud se pohybuješ někde kolem desátého místa, pak máš rozhodně pravdu. Jestli jsi ale druhý a nad tebou je spammer, tak je rychlý spamreport velmi efektivní činnost.
Kajman
Profil *
Tak jsem zkusil párkrát upozornit a nic. Vypadá to, že podvádět se vyplatí :-)
Yuhů
Profil
Kajmane, přijde mi to jako unáhlený soud. Co jsi prosím kam reportoval a kdy?
Kajman
Profil *
Vyplnil jsem formulář na yahoo a google. Takový ten přímo pro report seo spamu.
http://www.google.com/contact/spamreport.html
http://add.yahoo.com/fast/help/us/ysearch/cgi_reportsearchspam

Posílal jsem to tuším toho 30. června. A na google po pár týdnech snad ještě jednou - sem si říkal, že to třeba padne pod ruku někomu jinému.

Ale přesný popis si už nepamatuji. Jen jsem tam většinou zatrhnul to cloacked pages a doorway pages (u yahoo tuším "Redirects to another site"). Do komentáře jsem ještě zkusil napsat chabou angličtinou, že to nejspíše testují podle IP. No a na začátku samozřejmě nějaké to slovíčko a adresy, na které mě to vyplivlo.
Kajman_
Profil *
Tak jsem to za těch 8 měsíců ještě párkrát poslal a stále nic.

Netušítě někdo, proč by mohlo být toto bonzování ignorováno? Nebo se jen mylně domnívám, že ta doména si ban zaslouží?
Marek Prokop
Profil
Já na www.radiomodems.net žádnou dorway nevidím. Je tam prázdná stránka s meta refreshem.
Kajman_
Profil *
No právě, kde tedy sehnal google, yahoo či msn robot sehnal stránky s obsahem? Vypadá to na test ip (takže to možná spíš odpovídá pojmu "cloacked pages").

http://www.google.com/search?q=site%3Aradiomodems.net
Marek Prokop
Profil
Hmm, to opravdu vypadá na cloaking. Mají i zakázaný googlovský archiv, takže nejde zjistit, co tam vlastně Google viděl. To je pro cloaking typické.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0